Sari la conținut

Oferte Garaje


daw_hanson
 Share

Postări Recomandate

Daca esti in Constanta si iti trantesti garaj in curte, e ilegal, fara autorizatie de constructie care se elibereaza doar daca ai fundatia garajului din nu stiu ce material, lucrez in domeniu.

 

Da am garaj de 13 ani. Eu v-am dat un sfat.Multumesc de oferta, dar cand va fi cazul il voi ridica eu, deocamdata nu este cazul.

 

zi-mi si mie mai multe ca nu stiu ce sa mai cred! :cheers:

exista alta varianta? eventual sa iau autorizatie de constructie?daca se da bineinteles!

sau ma gandeam sa cumpar un container care nu ar fi o constructie, si sa il pun in locul garajului

Editat de ZX-R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

zi-mi si mie mai multe ca nu stiu ce sa mai cred! :cheers:

exista alta varianta? eventual sa iau autorizatie de constructie?daca se da bineinteles!

sau ma gandeam sa cumpar un container care nu ar fi o constructie, si sa il pun in locul garajului

 

 

daca e in curtea ta ai mari sanse sa faci ceva, cumva.....daca e pe domeniul public nu se elibereaza autorizatii de constructie.

 

 

Ia uite cine a vorbit cu Mazarica sa se demoleze garajele :bounce:

 

 

daca motociclist nu mai sunt macar nici voi sa nu mai aveti garaje na.... :D:P:p

Editat de r6soryn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e in curtea ta ai mari sanse sa faci ceva, cumva.....daca e pe domeniul public nu se elibereaza autorizatii de constructie.

 

 

 

 

 

daca motociclist nu mai sunt macar nici voi sa nu mai aveti garaje na.... :bounce::P:p

:cheers:

dar ce constructie daca ar fi un container?

Editat de ZX-R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salu'tare !

pentru cei interesati sa inchirieze garaj pentru motociclete va ofer o varianta:

pe bd I.C. Bratianu langa benzinaria mol la fostul bazar sunt momentan 2 garaje pe proprietate privata pe care nu le va darama nimeni.

in fiecare garaj se vor baga 4 motociclete contra sumei de 50 lei /luna / motocicleta. fiecare va avea o cheie de la garaj si o cheie de la poarta. terenul are deschiderea in bulevardul bratianu iar in zona nu sunt blocuri...deci vor fi locuri de parcare pentru masini in momentul in care va scoateti motoarele pe strada; acces non stop.

urmeaza sa se aduca si alte garaje in curand deci numarul de locuri se va mari.momentan este vorba de 8 motociclete.

tot pe viitor exista posibilitatea de monitorizare prin intermediul unei firme de paza - in acest caz taxa lunara va fi de 100 de lei pe luna si fiecare va avea propriul cod de alarma.

pentru detalii :

Cosmin : 0788697575

Bogdan : 0788697576

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salu'tare !

pentru cei interesati sa inchirieze garaj pentru motociclete va ofer o varianta:

pe bd I.C. Bratianu langa benzinaria mol la fostul bazar sunt momentan 2 garaje pe proprietate privata pe care nu le va darama nimeni.

in fiecare garaj se vor baga 4 motociclete contra sumei de 50 lei /luna / motocicleta. fiecare va avea o cheie de la garaj si o cheie de la poarta. terenul are deschiderea in bulevardul bratianu iar in zona nu sunt blocuri...deci vor fi locuri de parcare pentru masini in momentul in care va scoateti motoarele pe strada; acces non stop.

urmeaza sa se aduca si alte garaje in curand deci numarul de locuri se va mari.momentan este vorba de 8 motociclete.

tot pe viitor exista posibilitatea de monitorizare prin intermediul unei firme de paza - in acest caz taxa lunara va fi de 100 de lei pe luna si fiecare va avea propriul cod de alarma.

pentru detalii :

Cosmin : 0788697575

Bogdan : 0788697576

 

felicitari....asta da smekerie....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

dar ce constructie daca ar fi un container?

Nu ai nici o treaba la container sa iti iei vreo autorizatie, nu este constructie,chiar nu cred ca exista vreo lege care sa iti interzica sa detii un container in curte,e ca si cum mi-ar cere cineva autorizatie ca imi parchez rulota in curte.Ia exemplu firmele de constructii,au containere locuibile pe santiere si chiar nu cred ca au proiect sau autorizatie pentru amplasarea lor atata timp cat nu sunt situate pe domeniu public :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai nici o treaba la container sa iti iei vreo autorizatie, nu este constructie,chiar nu cred ca exista vreo lege care sa iti interzica sa detii un container in curte,e ca si cum mi-ar cere cineva autorizatie ca imi parchez rulota in curte.Ia exemplu firmele de constructii,au containere locuibile pe santiere si chiar nu cred ca au proiect sau autorizatie pentru amplasarea lor atata timp cat nu sunt situate pe domeniu public :D

Conform Legii orice amplasament situat pe domeniul public sau privat fie el Âşi container, are nevoie de autorizație de construire. Nu se eliberează autorizație dacă în spațiul respectiv se comercializează ziare Âşi reviste Âşi nu are utilități. Iar față de containerele situate pe Âşantiere sunt autorizate odată cu lucrările de bază sub denumirea de organizare de Âşantier. În cazul în care vrei să faci un garaj în curte e bine să obții o autorizație de construire amenda e până la 100,000 lei, cam mult nu? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte buna oferta, din pacate prea departe de mine. Intre timp i`am luat o husa si pana in toamna tarziu o sa stea la aer. Apoi o sa ma abonez si eu la voi.

 

Partea cea mai buna este ca poti merge cu masina acolo .. iti lasi masina .. iei motorul .. te dai .. dupa care ti-o lasi inapoi in garaj si iti iei masina :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

CAUT GARAJ! Oferta de mai sus se pare ca nu este inca viabila si nu pot sa-l mai tin prea mult acolo unde il am acum. Vreau sa ma lipesc de alte motoare intr-un garaj. Nu mai cauta nimeni parteneri? Zona nu e foarte importanta pentru mine, desi as prefera poarta 6, zona bila, far.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 10 months later...
Si un pret ? Se primeste o cheie ? Garajul e intr-o curte sau e afara ?

Garajul este intr-o curte.Nu am mai multe chei dar la mine e tot timpu cineva acasa...asta in cazu in care o sa mai fie vreme buna.

Pretul pe toata durata este de 300 RON de motocicleta!!!!

Ne auzim la un tel!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...