Sari la conținut

Oferte Garaje


daw_hanson
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 153
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

platesc oricat, eu ma bag daca ma primiti si va decideti asupra unuia

 

 

aaa, apropo, nu va mai uitati dupa garaje care sunt amplasate pe spatii publice, ca or sa se ridice, vedeti pe la cineva prin vreo curte sau pe la vreo societate in parcare

Editat de sorinm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca am fi 4-5 ar fi ok. Dar Anca vrea aproape de casa cum zice, ca si mine de altfel. Am fi 3 pentru asta. Deci cine se mai baga? Sau cine stie alte garaje?

Nu e unul din cele care se vor ridica, l`am intrebat pe om.

Acum eu o sa mai intreb la mine in cartier pe la case..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2.5 milioane este f bine pt orice zona mai ales din oras......iar garajele se vor ridica sigur,mare parte dintre proprietarii care au garaje pe domeniu public au termen pana la sfarsitul lunii martie.....eu am avut doua la far si le-am dus inafara orasului deja.

nu este de preferat insa sa platiti in avans foarte mult ca sa nu ramaneti fara banutzi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si scuze ca sunt oarecum off-topic.O intrebare am.Eu nu am primit inca acea instiintare.Am garajul in spatele blocului in zona inel 2.Nu este la strada, nu incurca in nici un fel circulatia.

As vrea sa stiu cam care sunt sansele sa raman fara el.

In fine , in cazul in care nu imi darama astia garajul il pot ajuta pe unul dintre voi.Am deja 3 mobre in cotet mai incape una lejer!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu abia ieri am primit instiintarea cu pricina si stau tot in inel doi! :scratch:

deci se pare ca vor sa le darame pe toate pe motiv ca nu au autorizatie de constructie

Editat de ZX-R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am aceiasi speranta , vb aia il am de atatia ani, e declarat la primarie, toate actele sunt la zi si impozit si tot.

Care ai patit ceva de genul zi-mi si mie clar cum sta treaba.Am inteles dintr-un post de pe aici ca as avea timp sa imi mut fiarele pana la sfarsitul lui martie, dar nu am gasit nici un fel de citatie in sensul asta!so?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri am gasit pe garaj lipita o instiintare prin care imi cerea ca azi sa ma prezint la directia corp control primarie de pe str. amzacea cu autorizatia de constructie a garajului, care bineinteles ca nu are nimeni asa ceva,si chitanta de plata a impozitului iar dupa ce am fost la ei am termen de 5 zile cu posibilitate de prelungire sa il daram! :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care ai patit ceva de genul zi-mi si mie clar cum sta treaba.Am inteles dintr-un post de pe aici ca as avea timp sa imi mut fiarele pana la sfarsitul lui martie, dar nu am gasit nici un fel de citatie in sensul asta!so?

 

Dan aka. airman a ramas fara garaj acum cateva saptamani.

Sigur ajunge si la tine hartia. Ai 15 zile sa ti`l eliberezi din momentul in care o primesti. Si din pacate vor ridica si in zona aia la tine.

In Telegrafu` de azi scriau ca totusi n`au bani de amenajat parcarile... cine mai intelege

Editat de anna_125
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok dar de unde aflu concret care sunt zonele in care se darama sau ce garaje vor darama?Nu sitiu daca va aduceti aminte dar acum vreo cativa ani a mai fost un avant de genul asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine in faleza nord au inceput deja sa si le darame singuri cei care au primit instiintare,faza e ca daca primesti instiintare si nu ti-l darami tu o sa vina ei sa ti-l darame si o sa ai de plata 4000 ron..stiu pe cineva care are autorizatie de constructie eliberata de primarie dar tot a primit instiintare pe motiv ca e pe domeniul public..cineva de la primarie mi-a spus ca de la 10 aprilie va incepe "marea demolare" :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai spus si ma repet...e valabil pt toata constanta,chiar daca incurca sau nu....au insa prioritate cele unde sunt reclamatii de la vecini...dar vor disparea toate care sunt pe domeniul public.....pt cei care au primit abia instiintarea ,urmeaza si cea in care vi se va comunica si termenul limita si amenda care o ve-ti lua daca nu il ridicati singuri pana atunci....in caz contrat il ridica ei si ve-ti plati si costurile de transport....eu am mutat deja 15 garaje....:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah, stati linistiti cu garajele pentru moment, atat va zic..

 

a fost o faza identica si acum 6 ani

 

Unde le-ai mutat ? in Constanta ? ca daca le pui la casa sau pe orice teren propriu ai nevoie de autorizatie de constructie, vezi legea.

Editat de sorinm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri am mai vb cu un amic care este in aceeasi situatie si mai mult decat atat garajul lui este vecin cu un alt garaj al unei juriste din cadrul primariei care in urma unei discutii cu ea a rezultat ca nu se ppoate face nimic si daca nu le dam jos primim amenda cu pricina! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah, stati linistiti cu garajele pentru moment, atat va zic..

 

a fost o faza identica si acum 6 ani

 

Unde le-ai mutat ? in Constanta ? ca daca le pui la casa sau pe orice teren propriu ai nevoie de autorizatie de constructie, vezi legea.

 

 

faza de acum 6 ani nu mai e identica....si le-am mutat pe proprietate privata unde da e nevoie de autorizatie de constructie.

 

in rest daca mai ai cu ce sa ma contrazici vino cu fapte si nu cu legi....vrei sa facem pariu ? ai macar garaj de te trezesti vorbind? in cazul in care ai garaj macar ia numarul meu de telefon sa nu te coste prea mult macaraua si trailer-ul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti in Constanta si iti trantesti garaj in curte, e ilegal, fara autorizatie de constructie care se elibereaza doar daca ai fundatia garajului din nu stiu ce material, lucrez in domeniu.

 

Da am garaj de 13 ani. Eu v-am dat un sfat.Multumesc de oferta, dar cand va fi cazul il voi ridica eu, deocamdata nu este cazul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faza de acum 6 ani nu mai e identica....si le-am mutat pe proprietate privata unde da e nevoie de autorizatie de constructie.

 

in rest daca mai ai cu ce sa ma contrazici vino cu fapte si nu cu legi....vrei sa facem pariu ? ai macar garaj de te trezesti vorbind? in cazul in care ai garaj macar ia numarul meu de telefon sa nu te coste prea mult macaraua si trailer-ul....

Ia uite cine a vorbit cu Mazarica sa se demoleze garajele :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...