Sari la conținut

COCLAU RELOADED


Postări Recomandate

Nu ai experienta de mers in scarite si de aici teama ta. Iti dau un sfat, nu te avanta la dealuri lungi si abrupte inca, incearca sa mergi pe loc drept sau cu mici denivelari si contrapante foarte usoare doar in picioare, echilibrul o sa vina de la sine, dar dupa multi km de mers in picioare.

Asa eram si eu la inceput, simteam ca daca ma ridic in scarite si cad de acolo fac crater. Cu timpul m-am obisnuit si acum nu mai pot merge cu poponeata in sa decat daca este teren drept si doar daca merg incet. Stand in picioare/scarite duci centrul de greutate jos, in punctul care trebuie, controlezi mai usor mobra si ai aderenta mai buna. Cu mult exercitiu o sa poti urca pante fara probleme, trebuie doar sa exersezi de la mic la mare.

 

Mersi pentru sfaturi Cazy.

Mai revin la coclau, mai exersez. Cred ca e nevoie si sa rotesc in jos manetele un pic mai mult ca sa-mi fie mai usor sa patinez ambreiajul din picioare pentru acele momente cand o sa-mi vina sa ma agat de ghidon si scap mana in gaz (stand in picioare).

Editat de AlexAB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 127
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mersi pentru sfaturi Cazy.

Mai revin la coclau, mai exersez. Cred ca e nevoie si sa rotesc in jos manetele un pic mai mult ca sa-mi fie mai usor sa patinez ambreiajul din picioare pentru acele momente cand o sa-mi vina sa ma agat de ghidon si scap mana in gaz (stand in picioare).

Sa dai tocase-ul ala jos daca mai intri pe traseu sa nu iti vina in spinare pe la vreo saritura. Si oglinzile sa n-ai ce indoi daca poti, la fel, da-le jos. Exerseaza-ti mersul in picioare, castiga-ti echilibrul si vezi sa nu dai cu pieptul in ghidon pe vreo revenire dupa saritura. Toate cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E greu sa dau jos top-caseul (sincer vorbind n-am mult chef de suruburi), e prins cu un surub in plus de baza. O iau usurel asa, nu vreau sa sar ca-n filmuletul pe care l-ai pus pe celalalt thread.

Hai ca daca iau azi sau maine moto din service ma duc sa fac o prima incercare.

Editat de AlexAB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...