Sari la conținut

COCLAU RELOADED


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 127
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

dRAGOANE, TE-N CUCU DOMNULUI CA MA CHINUI IAR SA NU IMI DEA ASTIA WARN, CREZI CA DACA AI FACUT SI TU 2-3 GROPI, CATEVA SUTE MOTOARE CONCEPT MODIFICAT SI OLEACA DE OFFROAD ESTI SMECHER?

bAH; ITI ARATA STULEWQ CUM ZBOARA VULTURU INTRE PIETRE.... lA MULTI ANI BAIETI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani si tie bai AKI, te asteptam pe coalaul nostru asa amarat cu 2 gropi si-un damb sa vedem cat rezisti tu pe el , deh ca poate invatam si de la tine ceva

doar esti profesor nu

ps. ai fost la Ciprian de la Dual sa-ti iei yamaha?

Editat de Dragonu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HAI LA MULTI ANI, COCLAU RACERI!!!!

 

Metra.!!! I will come fast ma' am sa-ti sfishii numarul.. doar sti cine este fratili tau de nomol..

 

Cu cine intru eu in prapastie si nu mai iesim de acolo...

Ne vedem cat de curand , dar mai intai vin sa studiez noile modificarii aduse .

 

vaia con diod...! Amigo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

De pura curiozitate, a verificat cineva al cui e terenul? Ma gandesc ca, in caz de vine proprietarul, se lasa destul de naspa, dar daca-i al primariei, s-ar putea cere in concesiune pe xx ani si cu bani de la EU un investitor sa faca "coclaul" pista adevarata de motocross cu tot ce-i trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De pura curiozitate, a verificat cineva al cui e terenul? Ma gandesc ca, in caz de vine proprietarul, se lasa destul de naspa, dar daca-i al primariei, s-ar putea cere in concesiune pe xx ani si cu bani de la EU un investitor sa faca "coclaul" pista adevarata de motocross cu tot ce-i trebuie.

 

Si eu zic ca e bine asa cum e. Cine vrea pista adevarata, sa mearga la Ciolpani. Daca se face aici pista, nu o sa mai fie gratis. Cat despre teren, nu stiu daca o sa-l revendice cineva prea curand, fiindca sunt cativa stalpi din aia de inalta tensiune de care nu prea ai cum sa scapi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Terenul este concesionat de Electrica. Din cauza nodului de inalta tensiune de acolo nu ai voie sa desfasori activitate (comerciala sau necomerciala acolo). Expunerea la campul electromagnetic de acolo timp indelungat (o constructie permanenta) este strict interzisa. Din cauza asta nu vad nici vreun investitor nici vreun proprietar pe acolo sa faca ceva.

 

Pana mea, numa sa nu va creasca sfarcuri pe frunte de la radiatii... in rest arata foarte misto.

Editat de melciu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai perfect, asta vroiam sa aflu. Deci practic nu-i niciun fel de ilegalitate, iar daca vine cineva si face gura in afara de politie i se poate da foarte lejer cu flit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg ca nu ai simtit nevoia de utilitati gen WC-uri, dusuri, terase, restaurante? :cheers:

 

a nu,am avut paket cu mancare de la mama si cand am avut nevoie sa merg la wc am pus motoreta pe crik si dai fratie ce bine a fost la aer fara sa mai caut buda :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu zic ca e bine asa cum e. Cine vrea pista adevarata, sa mearga la Ciolpani. Daca se face aici pista, nu o sa mai fie gratis. Cat despre teren, nu stiu daca o sa-l revendice cineva prea curand, fiindca sunt cativa stalpi din aia de inalta tensiune de care nu prea ai cum sa scapi.

 

 

nu a fost niciodata gtatis, numai ca unii au pus bani pentru constructie, s-au inplicat, in timp ce altii au venit sa se dea, ca e gratis...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu a fost niciodata gtatis, numai ca unii au pus bani pentru constructie, s-au inplicat, in timp ce altii au venit sa se dea, ca e gratis...

auuuuuuuuuuuu

bine spus jumba acum sa speram ca cei care au venit moca o sa se simta si poate o sa ajute pe noul an 2010,

 

respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ce sa mai zic, ca am bagat 22 de mil numai in motorina

plus 6 zile pierdute pe buldozer.

 

Nu ar fii rau daca se face o lista cu cei care au contribuit financiar sau material asa poate recuperam si noi din paguba.

Editat de Dragonu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

legat de treaba asta cu pus osu la ce se face acolo sau dat un ban. io am fo anu trecut de cateva ori. m-am dat. mi-a placut. care vor conditii mai speciale zic sa se intrebe daca aveau nocturna pe maidanu unde bateau mingea cand erau mici.

 

am vorbit si amicii cu care am fost iar concluzia logica e ca, asa spartan cum e, coclaul a halit bani pentru a fi adus la stadiul asta si o sa mai halesca ca sa fie imbunatatit sau macar intretinut. vorbim totusi de o zona amenajata. si nu-s 4 pietre cu care faci portile la miuta.

 

am zis ca hai sa ne facem un sistem si daca se intampla sa ajungem de mai mult de 3 ori pe luna sa ne dam acolea, sa punem de-acum un banut deoparte si sa cotizam si noi. as zice ca nu ar strica sa existe o persoana "desemnata", sa ii zicem, care sa functioneze pe post de casier pentru coclau. si / sau daca is oameni care pot sa ajute si altfel decat cu bani sa aiba un om de contact "oficial".

 

 

la fel, daca tot m-am apucat io sa ma dau cu presupusu la nivel managerial :cheers: , as zice ca nu ar strica sa fie formulate in scris un minim de reguli pe care trotinetistii de vin p-acolea sa le respecte.

 

numa bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

legat de treaba asta cu pus osu la ce se face acolo sau dat un ban. io am fo anu trecut de cateva ori. m-am dat. mi-a placut. care vor conditii mai speciale zic sa se intrebe daca aveau nocturna pe maidanu unde bateau mingea cand erau mici.

 

am vorbit si amicii cu care am fost iar concluzia logica e ca, asa spartan cum e, coclaul a halit bani pentru a fi adus la stadiul asta si o sa mai halesca ca sa fie imbunatatit sau macar intretinut. vorbim totusi de o zona amenajata. si nu-s 4 pietre cu care faci portile la miuta.

 

am zis ca hai sa ne facem un sistem si daca se intampla sa ajungem de mai mult de 3 ori pe luna sa ne dam acolea, sa punem de-acum un banut deoparte si sa cotizam si noi. as zice ca nu ar strica sa existe o persoana "desemnata", sa ii zicem, care sa functioneze pe post de casier pentru coclau. si / sau daca is oameni care pot sa ajute si altfel decat cu bani sa aiba un om de contact "oficial".

 

 

la fel, daca tot m-am apucat io sa ma dau cu presupusu la nivel managerial :cheers: , as zice ca nu ar strica sa fie formulate in scris un minim de reguli pe care trotinetistii de vin p-acolea sa le respecte.

 

numa bine.

Cred ca regulile nu fac altceva decat sa strice spiritul locurilor.

Peste tot sunt reguli acolo era o zona unde nu existau aceste reguli si de asta cred eu ca venea lumea,asta il facea diferit de Ciolpani sau alt circuit.Alergai de nebun pe campuri veneai cand vroiai si plecai tot asa.in cazul asta ar trebui faca acele reguli ciobanii(tigani) de acolo care pasc oile printre gunoaie si cu care m-am certat de dese ori cand am fost acolo.De fapt ei ar fi indreptatiti sa faca aceste reguli ptr ca,,circuitul,, se afla pe pamantul pe care ei l-au ocupat inaintea motociclistilor.

Singura regula care este buna:

FARA REGULA

Cu prea multe reguli garantez ca lumea isi va gasi un alt coclau pe care sa se dea pana va veni si acolo un istet care sa faca reguli si tot asa mai departe.

Faptul ca Dragonu a bagat bani acolo este de laudat dar el a facut asta din hoby,daca incearca sa-si recupereze banii o sa vada ca nimeni nu va plati nimic,el stia lucrul asta cand a inceput sa faca amenajari.

Tot nu a inteles nimeni,comunism nu exista,este utopic,ce este al tuturor de fapt nu-i al nimanui si se supune legilor ... ,,nimanui,,

Mesaj completat

Cred ca regulile nu fac altceva decat sa strice spiritul locurilor.

Peste tot sunt reguli acolo era o zona unde nu existau aceste reguli si de asta cred eu ca venea lumea,asta il facea diferit de Ciolpani sau alt circuit.Alergai de nebun pe campuri veneai cand vroiai si plecai tot asa.in cazul asta ar trebui faca acele reguli ciobanii(tigani) de acolo care pasc oile printre gunoaie si cu care m-am certat de dese ori cand am fost acolo.De fapt ei ar fi indreptatiti sa faca aceste reguli ptr ca,,circuitul,, se afla pe pamantul pe care ei l-au ocupat inaintea motociclistilor.

Singura regula care este buna:

FARA REGULA

Cu prea multe reguli garantez ca lumea isi va gasi un alt coclau pe care sa se dea pana va veni si acolo un istet care sa faca reguli si tot asa mai departe.

Faptul ca Dragonu a bagat bani acolo este de laudat dar el a facut asta din hoby,daca incearca sa-si recupereze banii o sa vada ca nimeni nu va plati nimic,el stia lucrul asta cand a inceput sa faca amenajari.

Tot nu a inteles nimeni,comunism nu exista,este utopic,ce este al tuturor de fapt nu-i al nimanui si se supune legilor ... ,,nimanui,,

Pe alta parte cred ca este de bun simt ca fiecare care se da pe acolo si VREA,atentie si vrea,sa dea ceva,sa dea ptr ca Dragonu si altii au muncit si au cheltuit sa amenajeze.Nici la biserica nu iti baga nimeni mana in buzunar dar daca tu consideri ca poti contribuii la ceva cu ceva ptr casa Domnului sau la spritzul popii poti da niste bani si se considera ca ai facut o fapta buna

Editat de cetateanulx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...