Sari la conținut

site profesionist


Postări Recomandate

Amice, nu poti compara piata americana cu cea europeana si mai ales cu cea romaneasca. Sunt doua chestii total diferite. Inca ceva, in urmatorii 10 ani nu vei vedea vreun magazin dedicat moto in care sa intri si sa gasesti tot ce vrei. Poate daca vine vreun investitor de afara sa faca ceva de genul asta.

 

 

da, stim: Romania e cu 50 de ani in urma. :crack:

si mai stim ca intrat in "rahat" prima grija a rrromanului nu e sa iasa de acolo ci sa-i traga inapoi pe toti care incearca sa iasa.

in cazul de fata sa-l injure pe cel care ne atrage atentia ca suntem... intr-o situatie anormala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, stim: Romania e cu 50 de ani in urma. :crack:

si mai stim ca intrat in "rahat" prima grija a rrromanului nu e sa iasa de acolo ci sa-i traga inapoi pe toti care incearca sa iasa.

in cazul de fata sa-l injure pe cel care ne atrage atentia ca suntem... intr-o situatie anormala.

 

pai asta mi se pare anormal pt ca pe unde am fost pana acum romanul in general e om de succes. romanul e om de succes la razboi, e om de succes prin europa e om de succes prin america. in cazul de fata ''om de succes'' este omul care se descurca peste media populatiei autohtone asta inseamna adaptabilitate, inteligenta, o viziune constructiva, etc. ar putea fi mult mai bine daca ar exista solidaritate pt crestere si nu solidaritate pt stagnare.

...................................

 

deci ma repet, nu am nimic personal cu cei carora le-am facut observatia, am ceva de impartit cu sistemul doar atat.

nu am nimic personal nici cu cei care au facut supozitii desi eu n-am atacat persoana nimanui.

am vorbit (in stilul propriu) pe un fapt real nepermitandu-mi insa sa-mi imaginez eu cat de des se plimba unu sau altu cu motoru, daca merge la sala si ce conditie fizica are, daca-i prost sau destept, frustrat sau in deplinatatea drepturilor pt ca, asta mi se pare vorba fara noima, sa vorbesti despre o persoana pe care n-o cunosti atunci cand poate nu te cunosti destul de bine pe tine insuti.

 

altfel spus nu cred ca numarul de km parcursi anual pe motor sau abilitatile de a conduce o motoreta, conditia fizica sau inteligenta iti dau dreptul la opinie.

insa daca la asta se rezuma totul de unde stiti voi cati km m-am dat eu cu motoru...daca pot ridica greutatea unei motorete de motocross deasupra capului(adica daca merg la sala).... etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci ma repet, nu am nimic personal cu cei carora le-am facut observatia, am ceva de impartit cu sistemul doar atat.

nu am nimic personal nici cu cei care au facut supozitii desi eu n-am atacat persoana nimanui.

am vorbit (in stilul propriu) pe un fapt real nepermitandu-mi insa sa-mi imaginez eu cat de des se plimba unu sau altu cu motoru, daca merge la sala si ce conditie fizica are, daca-i prost sau destept, frustrat sau in deplinatatea drepturilor pt ca, asta mi se pare vorba fara noima, sa vorbesti despre o persoana pe care n-o cunosti atunci cand poate nu te cunosti destul de bine pe tine insuti.

 

Lasa, Domnule, ca asa e in viata - pe aici mai ales.

 

Eu am stat pe tusa 7 zile pentru

tu esti beat sau asa gandesti in general?! :)

desi am atacat modul de a gandi - ideea si nu persoana

si 14 zile pentru

ia uitati ce am filmat la una din iesirile prin muntii patriei: :P

Lectia de supravietuire

:crack:

pentru o gluma considerata reclama mascata de unii si offtopic de altii

 

si vad ca pe tine te injura lumea ca la usa cortului fara probleme.... numai pentru ca ai opinii - altele decat majoritatea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) prima clasificare e luata de la yamaha respectiv ''motociclete'' si atat iar cand dai click pe motociclete iti apar frumos grupate pe destinatii :). uita-te si la celelalte....honda aprilia suzuki despre clasificarea alaora vorbesc ....off road se refera in general la spatiul neamenajat ca si drum. off road poti face cu orice vehicul sau pe jos. ma intreb daca merg la ei in magazin si le zic ca mi s-a stricat off roadul si am nevoie de o piesa oare nu rad ne mine sau... inteleg ce vor sa zic?

 

eu nu discut grafica (care imi place dealtfel) pt ca aspectul nu e meritul dealerului ,ci al web designer-ului.

pe mine ma intereseaza ala care vinde doar sa scoata un profit.

nestiutor fiind vrei sa-ti iei si tu o motoreta sau sa te documentezi pe net sau sa ceri o parere in magazin...ori daca nu esti in stare sa faci o clasificare ce sfaturi pertinente poti da tu unuia?

mai mult....iti arata o poza si un pret. despre alte detalii trebuie sa accesezi alte site-uri. oricum e mai mult decat suficient pt banii pe care-i dai :D sau oamenii sunt corecti nu cunosc nu vorbesc.

m-am saturat sa intri intr-un magazin d-asta mare si sa pierzi timp si bani si mai mult sa se duca dracu sezonul pana te rezolva.

daca esti intelegator nu-ti face nicio reducere te ia de prost.

;)

 

Tu ai fost vreodata in Bucuresti? sau ti-e frica sa pleci din Brasov? Vezi ca la noi in Bucuresti magazinele pentru motociclisti sunt cat Magazinul Universal de la voi :) Glumesc acum .. sau nu .. cred ca tu sti mai bine. Si apropo ... toata lumea vinde ca sa scoata profit, pe ce lume traiesti? Tu te trezesti dimineata si te gandesti ce act caritabil sa mai faci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai fost vreodata in Bucuresti? sau ti-e frica sa pleci din Brasov? Vezi ca la noi in Bucuresti magazinele pentru motociclisti sunt cat Magazinul Universal de la voi :) Glumesc acum .. sau nu .. cred ca tu sti mai bine. Si apropo ... toata lumea vinde ca sa scoata profit, pe ce lume traiesti? Tu te trezesti dimineata si te gandesti ce act caritabil sa mai faci?

moama da tu din ploiesti ai mers tocmai la bucuresti???? cu motoru???? ce tare eu ma dau numa prin curte ;) si am facut vo 20000 de km anu asta. cred ca o sa incep sa ies si din ograda sa vad si eu lumea.

uite poze din batatura mea.

/index.php?...13625&st=20

am zburat cu elicopterul pe deasupra bucurestiului(si a ploiestiului- tu ti-ai vazut orasul desus vreodata?) si din avion l-am vazut de mai multe ori pare destul de maricel orasul normal sa aiba magazine asa mari. oare in alte pariti or fi magazine si mai mari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai fost vreodata in Bucuresti? sau ti-e frica sa pleci din Brasov? Vezi ca la noi in Bucuresti magazinele pentru motociclisti sunt cat Magazinul Universal de la voi ;) Glumesc acum .. sau nu .. cred ca tu sti mai bine. Si apropo ... toata lumea vinde ca sa scoata profit, pe ce lume traiesti? Tu te trezesti dimineata si te gandesti ce act caritabil sa mai faci?

Inteleg ca esti membru al clubului DRT, dar daca taceai, intelept ramaneai...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg ca esti membru al clubului DRT, dar daca taceai, intelept ramaneai...

trebuia cumva sa sugereze ca a fost si el la bucuresti si/sau sa ma dea de gol ca eu n-am fost mai departe de 50 de km de casa.

defapt e din ploiesti dar vorbeste de bucuresti ca si cand ar fi orasul lui. deci are un oarecare complex pt ca locuieste intr-un oras mai mic(sau a locuit in ploiesti iar acum sta in capitala, deci a scapat de situatia penibila de a fi din provincie).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gumit, da' vad ca nu stiti de gluma ... mai relaxati-va putin oameni buni :)

Inainte sa scoti ceva pe gura, (ma rog din, din taste) gandeste de 2 ori daca nu esti sigur de ceea ce spui. Acuma dupa ce ti s-a atras atentia zici ca e o gluma. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

nu am vrut sa intervin pana acum, dar am urmarit cu atentie topicul. N-am sa intru in polemica nu nimeni, chiar daca multi care au scris, sunt departe a intelege ce inseamna business moto in Romania.

Lucram din mers ca site-ul sa fie cat mai complet si cu informatii cat mai precise. Dat fiind ca acum, la magazin, este mai liniste, avem mai mult timp sa ne ocupam de site. noutatiile vor continua.

hai bafta,

cip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

nu am vrut sa intervin pana acum, dar am urmarit cu atentie topicul. N-am sa intru in polemica nu nimeni, chiar daca multi care au scris, sunt departe a intelege ce inseamna business moto in Romania.

Lucram din mers ca site-ul sa fie cat mai complet si cu informatii cat mai precise. Dat fiind ca acum, la magazin, este mai liniste, avem mai mult timp sa ne ocupam de site. noutatiile vor continua.

hai bafta,

cip

 

clientul in general nici n-are de ce sa aiba habar despre mecanismele pietei respective, pe el il intereseaza rezultatul final (produsul sau serviciul).

de exemplu pt mine o lansare oficiala inseamna expunerea unui produs in stare finita si sau perfect functionala ( cum ar fi daca la o lansare a unui nou model de dacia sau ferrari cand ar da blonda sa intre in masina i-ar cadea portierea- tehnic nu-i mare lucru sa pui piulitele acolo dar daca ai uitat....) daca acest produs /serviciu are hibe imi rezerv dreptul de a atrage atentia intr-un mod sau altul.

 

oricum eu va doresc numai bine caci asta vreau sa fie bine si sincer, cred ca aveti sanse foarte mari sa ajungeti cat mai sus, pt ca vad ca exista diplomatie si bunavointa.

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de acord :crack:

 

 

clientul in general nici n-are de ce sa aiba habar despre mecanismele pietei respective, pe el il intereseaza rezultatul final (produsul sau serviciul).

de exemplu pt mine o lansare oficiala inseamna expunerea unui produs in stare finita si sau perfect functionala ( cum ar fi daca la o lansare a unui nou model de dacia sau ferrari cand ar da blonda sa intre in masina i-ar cadea portierea- tehnic nu-i mare lucru sa pui piulitele acolo dar daca ai uitat....) daca acest produs /serviciu are hibe imi rezerv dreptul de a atrage atentia intr-un mod sau altul.

 

oricum eu va doresc numai bine caci asta vreau sa fie bine si sincer, cred ca aveti sanse foarte mari sa ajungeti cat mai sus, pt ca vad ca exista diplomatie si bunavointa.

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amice, nu poti compara piata americana cu cea europeana si mai ales cu cea romaneasca. Sunt doua chestii total diferite. Inca ceva, in urmatorii 10 ani nu vei vedea vreun magazin dedicat moto in care sa intri si sa gasesti tot ce vrei. Poate daca vine vreun investitor de afara sa faca ceva de genul asta.

 

Adevarat, nu poti compara piata americana cu cea romaneasca. Totusi daca iti faci un site pentru magazin ar trebuii sa fie cat de cat decent. Multi dupa ce isi vand produsele nu le mai scot de pe site, au cataloage cu oferte de acuma 2 ani(acuma deja sunt 3 ani de cand au acelasi catalog din care nu mai poti comanda)

 

WTF?! Nu e greu, putin efort. Nu zic sa aiba magazinele stocul celor de la motor...superstore, dar macar pentru produsele care le sunt pe stoc sa fie prezentate calumea. (Poze la rezolutie decenta, nu 50x50)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am rezolvat si aceasta problema. se incarca bine acum. parerea mea.

 

cip

 

E ok designul, dar hosting-ul e de toata jena. Am testat site-ul cu interenet si de la RDS si Romtelecom, pe ambele conexiuni merge oribil!

Banuiesc ca s-a investit in site-ul ala o gramada de bani, parerea mea nu merita sa se zgarceasca la hosting ieftin. Sau poate nu e ieftin, dar slab e!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...