Sari la conținut

YAMAHA XJ900 Diversion


draku
 Share

Postări Recomandate

frumos tare diversionul de 900 in comparatie cu cel de 600. are un prieten, e de 900 din 97,are aspect, e fiabil si puternic, singurul dezavantaj la acest motor sunt kilogramele cam multicele, e greoaie.daca as avea motocicleta asta m-as apuca de sala si de ea tot nu m-as lasa. i love it

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No am fost si din pacate nu l-am vazut. Nu era expus pentru ca era doar pentru dealeri... :alcy:

Asa ca de suparare am luat un pliant cu noul CBF600 si mi-a trecut pofta complet cand am vazut ce preturi au... :bow:

 

...am impresia ca raman o vreme buna cu batrana de Xj 600....

 

ride safe! :D

 

 

p.s: si totusi daca mai afla cineva ceva / detine una...poate sa posteze un review :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 years later...

Buna seara.

Poate revigoram nitel acest topic.

Proaspat posesor de XJ900 model 1995.

Dupa cateva zile de revizie acum e gata de drum.

Sper ca mai sunt posesori ai acestui model si poate ca socializam .

Numai de bine !

 

IMG-20200130-WA0010.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
La 13.02.2020 la 18:42, Kosmin a spus:

Buna seara.

Poate revigoram nitel acest topic.

Proaspat posesor de XJ900 model 1995.

Dupa cateva zile de revizie acum e gata de drum.

Sper ca mai sunt posesori ai acestui model si poate ca socializam .

Numai de bine !

 

IMG-20200130-WA0010.jpg

Salutare , poti sa ne zici impresia personala ? Cati km ai facut cu ea desi a fost pandemie ? Cati km are la bord? Cat de confortabila este ca si turer ?  Viteza de croaziera la care ii place ? Costuri de mentenanță? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 23.03.2022 la 14:31, Rada Nic a spus:

Salutare , poti sa ne zici impresia personala ? Cati km ai facut cu ea desi a fost pandemie ? Cati km are la bord? Cat de confortabila este ca si turer ?  Viteza de croaziera la care ii place ? Costuri de mentenanță? 

 

Salutare .

Despre motor numai de bine .Kilometrii nu foarte multi , adevarat dar cei pe care am reusit sa i adaug la odometru au fost senzationali.

Pe bord are aprox. 39000 mile ( moto e adus din UK). 

Ca si confort nu am ce sa reprosez. Pentru mine e confortabila , o placere la condus. Are ceva zvac daca o si turezi corespunzator dar se plafoneaza destul de repede.

E etajata cutia pentru viteze de croaziera si mai putin pentru kickdown.

Mie imi place sa rulez in zona 110 -130, dar mersul ei e mai pe la 90 - 100 .

Fiind un motor mare , greu si cu o tehnologie simpla consumul e destul de marisor. Aproximativ 6-7 % in regim mai sportiv, cu demaraje lungi in trepte mici.

De la achizitie si pana azi ( 2ani spre 3 ani ) am facut doar schimb de ulei , filtre. Am revizuit furca imediat dupa achizitie si am inlocuit anvelopele pentru ca erau foarte vechi.

In rest doar benzina.

Am in plan schimb de bujii - poate mai scade nitel consumul.

 

Una peste alta este o moto de drum lung si viteze medii. Asta e parerea mea. Cu siguranta e una din acele motociclete facute sa mearga mult si bine.

Nu reusesc sa fac prea multi km pentru ca timpul e o mare problema , dar mereu mi a adus zambet si satisfactie.

Pentru mine e motocicleta cu numarul 2x ... ca nu mai stiu exact a cata e , dar imi place .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...