Sari la conținut

Honda Shadow RS 2010, un fel de Sportster 883


paul_biker
 Share

Postări Recomandate

Honda a lansat azi noul cruiser mijlociu Shadow RS, o motocicleta ce se vrea accesibila si foarte manevrabila, potrivita uzului zilnic. Din cate se observa, seamana foarte mult cu Sportster 883. Motorul este acelasi de pe gama Shadow insa are 2 cai si 3 Nm mai putin. Masa proprie e cu 21kg mai mica decat cea a lui 883.

 

3822.jpg

3821.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da-o-n pana mea, pana si scrisul de pe rezervor...PATETIC!

 

Plus tehnolojie japoneza cu frane pe tambur...

 

Sa vedem arucatorii sefi de rahat in Harley cu texte gen "legenda" , "fraieriii care cumpara o imagine nu un motor", "spalati pe creier de reclame" ce parere au despre clientii potentiali ai acestei copi de (cuvant urat). Ce cumperi cad iei motoru asta acasa?

Editat de Shobolanu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da-o-n pana mea, pana si scrisul de pe rezervor...PATETIC! Plus tehnolojie japoneza cu frane pe tambur...

 

Sa vedem arucatorii sefi de rahat in Harley cu texte gen "legenda" , "fraieriii care cumpara o imagine nu un motor", "spalati pe creier de reclame" ce parere au despre clientii potentiali ai acestei copi de (cuvant urat). Ce cumperi cad iei motoru asta acasa?

 

Lasa ma ca tamburu de Honda e mai bun decat discul de Harley, ce stii tu? :laugh:

 

ps: buna intrebarea ta

Mesaj completat

Cred ca asta e modelul de sportster cu care seamana cel mai mult.

 

259.jpg

Editat de paul_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu 1200 low mi se pare ca seamana cel mai mult. oricum japonezii sunt bine cunoscuti pt copierea americanelor, asa ca pot sa zic ca nu sunt extrem de surprins.

daca ar fi fost ideea lor chiar nu pot sa zic ca ar fi o motocicleta urata :laugh:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare marfa are cumparatorii ei.

 

Sunt multi care cumpara imaginea iconica odata cu un Harley, asa vor fi si cei care vor vrea o moto pentru inceput si vor fiabilitatea iconica a Hondei (imaginea de Harley vine la pachet) avantajul lor odata cu un pret mai scazut.

 

E moral? Nu. E comercial? Foarte.

 

Au insa circumstante atenuante, noul VFR si Concept 6 sunt destul de originale ca sa compenseze pentru acest "plagiat".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Honda a lansat azi noul cruiser mijlociu Shadow RS, o motocicleta ce se vrea accesibila si foarte manevrabila, potrivita uzului zilnic. Din cate se observa, seamana foarte mult cu Sportster 883. Motorul este acelasi de pe gama Shadow insa are 2 cai si 3 Nm mai putin. Masa proprie e cu 21kg mai mica decat cea a lui 883.

 

3822.jpg

3821.jpg

 

 

incet incet revenim la mobra :crack: intr-un an 2 sa mai modifica putin fac rezervoru ala si mai patratos si gata avem o mobra 750 s V-twin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Parerea mea este ca nineni nu mai are cum sa nu copieze din moment ce deja cred ca sunt sute de modele pe piata iar la sectorul retro cum este iron, phantom si multe altele este deja un tip de model consacrat ... Cu multe posibilitati de customizare. Eu personal as alege honda din ratiuni pur financiare. Nu ca nu mi-as dori un hd

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...