Sari la conținut

TRIAL SINCRON


stulewa
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 64
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salut. da ai dreptate. Am pregatit placute frana fata+spate pentru fiecare concurent(dedicate pe motocicleta) DAR nu am avut unele placute in stoc asa ca am dat c/v in produse PUTOLINE. Toate sunt la organizator. daca cineva nu primeste va rog sa vina direct la magazin si o rezolvam.

 

a fost foarte frumos, din pacate am ajuns doar la semifinala. Direct de la Aeroport am venit la circuit.

 

Succes si la mai multe,

bafta,

cip

 

fiecarui participant la clasa moto i se promisese la inceput un set de placute de frana de cei de la Yamaha.

pacat ca in urma concursului si acordarii premiilor , la acestia n-a mai ajuns nimic

intelesesem ca Ciprian le-a dat organizatorilor o punga cu cele promise , cu numele fiecaruia scris pe ea ...etc , insa placutele in cele din urma au facut picioare prin parc ..sau prin alta parte

sper ca le va da cineva de urma si nu va da uitarii acest aspect

oricum nu sta nimeni intr-un set de placute....distractia si atmosfera facuta de cei inscrisi a fost BEEETON ! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe langa ineditul concursului si spectaculozitate, fapt pentru care merita felicitati organizatorii precum si concurentii, 2 pareri :

1. daca organizezi in oras si il si popularizezi cum trebuie(ceea ce s-a si intamplat acum), automat te astepti la spectatori multi. Asa ca trebuie sa le organizezi si locuri de "belvedere" sau macar sa-i indrumi catre niste zone cat de cat amenajate unde se poate vedea ceva. Daca-i pui sa ocoleasca aiurea dupa garduri printre caini morti si gunoaie, fii sigur ca majoritatea isi vor baga picioarele si vor pleca. Am fost in ambele zile si multi faceau cale intoarsa din cauza asta: locuri putine de unde puteai vedea ceva, noroaie, etc. Nu te astepta ca "orasenii" sa se bage pentru spectacol in noroaie pana-n gat doar ca sa vada cocotati de pe un colt de gard o masina in departare. Fa-le locuri unde sa vada si vor veni si alta data si mai multi si vei avea numai de castigat.

 

2. siguranta spectatorilor si concurentilor: sareau unii gardurile ca la demonstratii in '90. Agentii BGS erau insuficienti si nu pazeau decat caile de acces ale masinilor si cam atat. Acolo alta belea, ca veneau masini fara ecuson si se blocau ca nu aveau unde intoarce. Mai mult - intrarea si iesirea de la parcul masinilor/mobrelor erau pazite, insa inspre parc erau doar 2 benzi intinse pe-acolo pe care lumea, daca venea pe niste alei mai mici (cum am venit noi cu cel mic), nu se intalnea cu ele. Si noi ne-am trezit dintr-o data langa masinile ambalate insa eram cu cel mic in brate si ne-am retras imedia, insa unii parinti daca-si pierd copiii din ochi, pot aparea belele.

 

Per total frumos ca prima editie si succes cu editiile viitoare :crack:

 

Si eu sunt de aceeasi parere. Cred ca un concurs organizat in oras este adresat in primul rand spectatorilor. Sper ca pe viitor organizatorii sa tina cont in mai mare masura de asta.

Spectacolul a fost de exceptie la toate categoriile.

Felicitari organizatorilor si concurentilor !

 

http://www.youtube.com/watch?v=_PvA9o8r0vo

post-6743-1259571957_thumb.jpg

Editat de free2000alex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am vrut foarte mult sa il vad, dar pe langa ca nu stiam exact cum sa ajung acolo, cand am ajuns am nimerit undeva sus intr-o parte langa un gard de unde nu se vedea mai nimic, nici un semn nimic care sa dea de inteles unde poti sa te duci sa vezi si tu ca omul ce se intampla, am stat putin si am plecat, pe drum vorbeam exact chestia asta cu prietena cum ca cea mai proasta parte a organizarii a fost locul spectatorilor, am vazut ca undeva mai jos stateau in spatele unui gard, ceea e foarte nasol. Daca sunt mai multi nu vezi de cei din fata ca e drept pamantul si daca vrei sa faci o poza iti iese cu zabrele. Parca ar fi fost facut doar pt concurenti si organizatori,urat. A doua zi nici nu m-am mai dus si mi-a parut foarte rau, ca sunt pasionat tare si de offroad. Nici reclama prea multa nu am vazut, eu am aflat de eveniment de pe bannerul de pe forum, daca nu intram pe forum habar nu aveam, iar cand am fost in prima zi am vazut ca erau foarte putini spectatori, ma asteptam la mult mai multi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr-adevar, singura solutie era sa intri inauntru , daca cunosteai pe careva din concurenti era ok, te lasau body-guarzii. Totusi, cred ca a fost bine ca nu s-a permis accesul in zona de cursa, era foarte periculos. Insa prost a fost ca de pilda de la gardurile cu pricina erau cel putin 50 metri pana la pista propriu-zisa (cel putin cea de moto, la auto si ATV vedeai binisor), ceea ce in conditii de tot Bucurestiul iesit in parc, care se bulucea din curiozitate sa vada, era imposibil sa vezi ce se intampla. Data viitoare trebuie puse gardurile de-a lungul pistei, sa poata vedea lumea ce se intampla. mi-aduc aminte de prologul red bull romaniacs din august 2006 din groapa de pe B-dul Unirii , unde a fost si mai horror, cu praf ridicat permanent de elicopter si caldura de 40 grade...e destul de greu sa organizezi ceva si pt.spectatori, le-ar tebui tribune gen stadion, poate ca un stadion mai paradit gen Metalul (unde se tineau cursele de dirt-track si aveai conditii perfecte de vizionare) ar fi o solutie pt. la anul...dar trebuie adus mult pamant si amenajata pista. Oricum, pana la supercross-urile sau Red Bull X fighters de pe stadioanele si salile din Europa si SUA mai avem...dar a fost bine si asa, a existat un inceput, organizatorii o sa tina cont de comentarii sper. Cursa a fost faina, prezentarea la fel, totusi 3 ture mi se pareau foarte putin, trebuiau macar 5 , ca sa intelegi ceva si pilotii sa simta ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cum ar fi fost sa mai ai grije sa nu scapi mobra in public cand o ia razna sau sa traverseze un bezmetic pista ca sa faca el o poza mai dichisita si sa il iei in coarne ca la corida....

 

una peste alta da, accesul publicului a fost limitat din cauza locatiei si ar fi fost foarte periculos sa se permita intrarea pe circuit... poate un stadion parasit.... da asta chiar ar fi tare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da faza cu arena e ok dar este nevoie de resurse si sponsori si la noi ''lumea'' baga bani in fotbal ca de este un sport smeker,la stiri numai de el se vb

 

si referitor la ce au zis unii privitori

 

1 yo va cred ca namol,ca gard ca ..... dar, asa cum a fost a reusit evenimentu

2 a fost moka intrarea

3 ia cizme de cauciuc daca e namol

4 evenimentul a fost produs pentru a atrage public,sponsori,promovarea sportului motorizat

5 si ia sa vedem dc se organizeaza asa ceva si o sa fie biletu 10 euro intrarea dc mai vine cineva :crack:

6 si ca toti care au participat au platit o taxa,au venit cu moto,atv,masini doar sa iasa un eveniment ok si sa scoat lumea care vegeteaza din casa

Editat de g3o
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca nu ar fi fost ok sa intre lumea pe langa traseu din motive de siguranta si deconcentrarea participantilor. Pe mine m-a deranjat ca am avut impresia ca fost organizat doar pt participanti, ca si cum ne-am strange cativa sa facem un eveniment foarte tare intr-o curte de casa si cine poate vedea prin gard foarte bine, cine nu sa fie sanatos. Evenimentul, din poze si filmulete se vede ca fost organizat foarte bine si a fost foarte reusit, dar trebuia un pic de atentie si spectatorilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

organizatorii de la Extreme Adv Buzau au stiut de la inceput ca va fi o problema cu vizibilitatea; concursul s-a organizat in mai putin de 2 saptamani si oamenii au fost nevoiti sa faca niste compromisuri. Pe viitor, cu ceva mai mult timp si un buget mai bun, o sa se rezolve si aspectul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...