Sari la conținut

Detinatori de Yamaha FZR


ray
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Merci, BLACK SPIDER. Kitul de la Airtech l-am remarcat mai de mult, dar era problema cu livrarea la noi. Eu intrebam daca s-ar potrivi dpdv al prinderilor si dimensiunilor carene de 600 pe un 400 pt ca un asemenea kit e deja in tara (anuntul de care ziceam) si deci n-ar mai fi fost problema cu importul.

 

Oricum, s-a rezolvat problema, in sensul ca am cumparat o codita de R1 si sper, cu ceva ajutor, sa reusesc s-o adaptez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[ajutoooorrrrr fzr-isti ajutati-ma sa gasesc si eu o carene laterala dreapta cea de sub sa sau daca stie cineva unde pot sa o fac , nu mai am nimic din ea un tel daca vreti 0743-333046 prentru un fzr 1000 din 1991

Editat de ogre73
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am un prieten si-mi cumpara de pe ebay din germania www.ebay.de . Acolo gasiti de toate chiar daca nu la momentul respectiv, tot apar in max. 2 saptamani.

 

totul este sa va creati un cont, ar trebui sa va ajute cineva care stie germana

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa mai incalzim atmosfera cu un subiect vesnic la moda: ulei.

 

Eu folosesc pe FZr-ul meu de 600 din 1991 Valvoline Durablend 20w50, schimbat la 4000 km. Plus filtru MANN sau Champion.

 

Am bagat si Motul de 15w50, insa parca se simtea cam subtire.

 

Plus Metabond la greu, dar asta e un alt subiect de discutie.

 

Voi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite cateva poze cu "fizzie", dupa makeover (vopsit carene, jante si bascula, toba de carbon si multe altele)

 

Se poate vedea in poze, pentru cei cu nelamuriri, ca un 160/60/18 intra perfect pe janta.

post-8885-1169890016_thumb.jpg

post-8885-1169890028_thumb.jpg

post-8885-1169890040_thumb.jpg

post-8885-1169890119_thumb.jpg

post-8885-1169890137_thumb.jpg

post-8885-1169890159_thumb.jpg

Editat de Dan-Andrei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata foarte bine :lol: congrats..

Apropo de cauciuc: la mine e standard 160/60/17, si am pus 170/60/17 si sta foarte bine.

 

Ulei tot Motul pun, 15W50. Direct de la importator..300 de mii litrul :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata foarte bine :lol: congrats..

Apropo de cauciuc: la mine e standard 160/60/17, si am pus 170/60/17 si sta foarte bine.

 

Ulei tot Motul pun, 15W50. Direct de la importator..300 de mii litrul :crack:

Baga aici adresa si tot, sa vada si colegii.

La 300 mii e super. Eu am dat pe Valvoline 20w50 semisintetic 25 ron...

Totusi, ma tem ca 15w50 e cam subtire pentru un fzr din 1991. L-am incercat si a trebuit sa il schimb, fiindca se aprindea becul de avertizare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de la motor la motor..eu n-am probleme deloc cu 15w50, am mers si cu 10w40 si tot nici o problema.

 

Firma importatoare era pana mai ieri pe langa gara, am inteles ca isi schimba sediul chiar "as we speak", pt mai multe detalii referitoare la noul sediu vorbiti direct cu patronul: Paul 0722.289.444

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cosmetizare

 

acum vreau sa-i pun ghidoanele originale si parbrizul original negru

 

 

nu stiti unde gasesc o aripa pt roata spate ? pe ebay sunt scumpe.. nu face nimeni ?

post-12587-1169995440_thumb.jpg

post-12587-1169995458_thumb.jpg

post-12587-1169995469_thumb.jpg

post-12587-1169995481_thumb.jpg

Editat de BLACK SPIDER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci,

 

sunt farurile originale dar am modificat putin carena fata si am pus un parbriz in fata lor,

am modificat coada, aripa fata iar carenele laterale sunt facute de la 0 din fibra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fzr 600, fzr 600, fzr 600, fzr 600, fzr 600 .... 400.... dar 1000 nimeni ? :crack:

 

 

Aici Yamaha FZR 1000 - 92.

Am dus-o zilele astea la service sa o pregatesc de noul sezon:

-Bujii noi - NGK Simple.

-Reglat carburator.

-Set pneuri DUNLOP Sportmax.

-Schimbat cablu vitezometru.

-Schimat placutele de frana.

-Schimbat ulei: Full Syntetic 5w-40

 

Mie dor de ea. :lol:

 

 

PS: am folosit si eu ulei semi-syntetic Motul 10w-40. Deloc nu e bun pt motorul meu. Am folosit full syntetic Valvoline 10-40 si e excelent. Acum sunt in proba la ceva full syntetic dar mai ieftin. Daca e ok va dau pontul!

Editat de Psycho_21
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-12583-1170259685.jpgeu am de 1000 si 10w40 de la motul consuma cam 150g la 100km bine asta si la viteze destul de mari ceea ce mie mi se pare destul de mult, cred ca o sa incerc si eu valvoline 20w50 sa vad ce zice.

 

pretul a fost 3000 e

 

in oglinzile originale nu vad nimic ... o recomandare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce sa faci? Te uiti peste umar.

Eu m-am bazat pe oglinzi si uite asa am patit-o de am agatat o masina pe lateral (maaare noroc ca nu am cazut, desi s-a strambat scarita din suportul de pe cadru).

Ei, si de atunci vreau sa spun ca am facut scurta la gat. Nu mai am incredere in oglinzi.

Editat de Dan-Andrei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiati ca fzr 600 este prima motocicleta de serie cu cadru deltabox din lume si la vremea ei avea cele mai bune frane?, erau supradimensionate pt acea perioada, etrierii fata merg si la 1000 si la Vmax

 

 

The FZR600 was first produce in 1989 in response to the Honda F1, which at the time was cleaning up on the racetrack against the aging FZ600. The bike has only had two changes in it’s ten year history. The 91 model switched to four pot front brakes, a bigger (four inch.) rear rim, a Deltabox swingarm and cosmetically switched to a single headlight. Then in 1993 they switched back to the dual headlight setup. Other than those changes, the bike has only had new paint schemes since.

 

Which bikes are in the same class?

 

Honda: F1 (Hurricane), F2, F3, F4, Hawk (650)

 

Kawasaki: ZX-6 (A, B, C, D, blah, blah, blah), Ninja 600

 

Suzuki: GSXr600 (new and old), RF600

 

Yamaha: SecaII, FZ600, YZF600, R6

 

Ducati: 748(any color, as long as it’s yellow)

Editat de BLACK SPIDER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

fratilor am si eu nevoie de un kit lant de distributie cu tot cu patine .... stie cineva de unde il pot cumpara????

www.paulas-bikershop.com

 

incearca aici mag este pe langa ploiesti si pe site din cate am vazut era trecut lant de distributie pt fzr600

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...