Sari la conținut

20.05 Motocross La Valea Lui Mihai


Postări Recomandate

cred ca voi merge in calitate de mancau si privitor, stii de ce??

deoarece inca si acum mai am nisip in ochi de sambata trecuta!!!

cei in cauza cu "pista" ar trebui sa mute cateva bascule enorme

de pamant , amenajind cumsecade respectiva "pista"! si atunci

nu cred ca as mai sta pe ginduri!!!! alee!!!! :blink:

iar schummy iti recomand un costum cu masca cu oxigen si stergatoare

de parbriz montate pe ochelari!! olee!! B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant, n-am stiut ca exista pista de MX acolo. Cit e de lunga, ce fel de salturi si cite are, ce fel de pamint este?

 

Cine organizeaza cursa, este cupa a federatiei sau ceva la mica intelegere?

 

Cum se ajunge acolo si de la cit e cursa?

 

Ceva poze cu traseul?

 

Cam multe intrebari, insa m-ati facut curios. B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai mult o sa fie de spectacol decat cursa ....cei din valea lui mihai organizeaza cu ocazia zilelor teiului sau asa ceva ...pista e simpla nu e spectaculoasa dar bun e de pierdut vremea pe acolo...e din nisip chiar foarte mult nisip ....si cum spune si gangster e belea cand se urnesc toti pe acolo...e foarte mult praf...daca nu uda astia pe acolo de ziua cursei nush ce va fii....ma gandesc serios la varianta cu tubul de oxigen.....sambata la 10/11 tre sa fim acolo ...si la 3 e cursa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok,multumesc de info! Intre timp am reusit sa mai vb cu cineva care mi-a spus ca e cam ingust traseul pt o cursa si e mai mult de antrenament sau distractie.

 

Oricum felicitari, e un pas bun, distractie faina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai mult o sa fie de spectacol decat cursa ....cei din valea lui mihai organizeaza cu ocazia zilelor teiului sau asa ceva ...pista e simpla nu e spectaculoasa dar bun e de pierdut vremea pe acolo...e din nisip chiar foarte mult nisip ....si cum spune si gangster e belea cand se urnesc toti pe acolo...e foarte mult praf...daca nu uda astia pe acolo de ziua cursei nush ce va fii....ma gandesc serios la varianta cu tubul de oxigen.....sambata la 10/11 tre sa fim acolo ...si la 3 e cursa

 

hat az akacz fa nem tei de mindegy ha igertek bogracs es sorr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BogrĂĄcs e o frumoasa traditie, care ridica parul in cap politiei sanitar veterinare. ;) Se ia un cazan (ala e bogracs) si se umple cu tot soiul de chestii cum ar fi carne, cartofi, tot soiul de adaosuri cat mai iuti sai mai agresive fata de papilele omului normal. Se poate face si fasole, dar e periculos ca acumularea de gaze poate produce accidente gen Mihailesti, dar mai grave.

Se gateste chestia asta dupa pricepere, si se haleste pana la ultima picatura indiferent de cum a reusit, pentru ca pana e gata mancarea, toata lumea e moarta de foame. Calitatea mancarii e direct proportionala cu murdaria de pe cartofi si cu cenusa si funinginea care ajunge in cazan. Orice adaos, cat de fantezist, e binevenit, la o asemenea cantitate de potol nu are cum sa strice.

Bogracs se nimereste la fix cu berea (sĂśr), asta pentru ca berea se potriveste cu orice, numai vointa sa fie :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..adica un "gulas" urias, care se imparte la toti doritorii/participantii.

 

La intrunirile de la Odorhei am experimentat ceva de genul ;)

...si nu s-a plans nimeni ca ar fi rau;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice adaos, cat de fantezist, e binevenit, la o asemenea cantitate de potol nu are cum sa strice.

Imi cer scuze, am emis o idee gresita. La Miercurea Ciuc sau la Sfantu Gheorghe, nu mai stiu, in Bogracs ajunsese sa stea si Heson de la fostul 2Roti. El ar fi reusit totusi sa strice gulasul ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci:

Dupa parerea mea a fost o mare reusita!

Felicitari organizatorilor: Zoli Tempfly si Otto Weizer! (sau in ordine inversa, egal)

Tinand cont de solul nisipos pista a fost foarte OK si spectaculoasa (un pic cam sadic vibratorul dar asta este specific Otto, ne-am mai intarit antebratele) S-a putut sari dupa pofta inimii. Pista marcata foarte bine.

Participare numeroasa la toate grupele (RO, HU, D, F)

Organizare simpla si eficienta.

Bogracsos peste saturate, bere rece, buna , multa.

Spectatori surprinzator de multi (1000?)

Cupele si diplomele frumoase inmanate de oficialitatile locale (cred ca primarul ne depasise deja la bere)

Foc de tabara

Faceti bine si puneti poze, cei care ati facut, ca baietii merita laudati pentru ca la anul sa fie si mai fain

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da sincer a fost super la valea lui mihai nu am crezut k am sa ma simnt atat de bine a fost bine pt toata lumea atat pt piloti care au avut parte de o pista si o organizare buna iar publicul a avut un sprectacol pe cinste ....sper sa posteze cineva poze ...au cum fac rost de cateva le si pun pe forum....numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti ma bucur sa va ofer cateva fotografii de la Valea Lui Mihai unde am fost prezent ca participant si in acest an,vreau sa va spun ca sunt organizate curse in fiecare an cu multi ani in urma,anul acesta sau adunat dupa estimarile mele in jur de 60-70 de concurenti in cele trei clase si sper ca in viitor sa fim si mai multi.

 

Numai cele bune,sper sa ne intilnim cu totii la urmatoarea etapa de endurocross la Cluj.

 

Rudi. :cheers:

post-9454-1148644144_thumb.jpg

post-9454-1148644203_thumb.jpg

post-9454-1148644250_thumb.jpg

post-9454-1148644308_thumb.jpg

post-9454-1148644350_thumb.jpg

post-9454-1148644406_thumb.jpg

post-9454-1148644452_thumb.jpg

post-9454-1148644510_thumb.jpg

post-9454-1148644551_thumb.jpg

post-9454-1148644597_thumb.jpg

post-9454-1148644637_thumb.jpg

post-9454-1148644678_thumb.jpg

post-9454-1148644736_thumb.jpg

post-9454-1148644777_thumb.jpg

post-9454-1148644818_thumb.jpg

post-9454-1148644860_thumb.jpg

post-9454-1148645047_thumb.jpg

post-9454-1148645092_thumb.jpg

post-9454-1148645155_thumb.jpg

post-9454-1148648362_thumb.jpg

Editat de Rudi Simpf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mii de multumiri pt poze ...chiar k a fost foarte fain si a fost super distractie pt toata lumea ....abia astept sa ne vedem si la anul in acest loc special....va salut pe toti fanii acestui sport

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...