Jump to content
Sign in to follow this  
KESU

Hai sculati de nu dormiti!

Recommended Posts

Scurt si la obiect!

Pe data de 19 decembrie Valah Targoviste, Road Riders Pitesti si orice alt motociclist cu inima mare, din Dambovita si Arges-reiau campania intreprinsa cu succes anii trecuti,intitulata Mos Craciun pe motocicleta.

Mergem cu ce putem ajuta la un centru de plasament din Pitesti!

Asa ca nu mai stati pe ganduri, faceti curat in sifoniere, rupeti din bugetul familiei fiecare cat puteti, sariti cu gura pe sefi si parteneri de afaceri ptr mici sponsorizari in produse sau in bani...totul ptr a putea aduce un strop de lumina in ochii copiilor care nu au.

Ptr Dambovita termenul limita de strangere a produselor si banilor este de 12 decembrie, cand ne vom intalni la mine la

garaj pentru aranjarea pachetelor.

doua linkuri graitoare despre ce am reusit sa realizam anii trecuti:

/index.php?...mp;#entry992652

/index.php?...=0#entry1145109

Ptr orice detalii va stau la dipozitie:0726277107-kesu

Aici topicul de la Pitesti!

Mesaj completat

Avem chiar si afis :crack:

post-8528-1259585356_thumb.jpg

Edited by bykerkess

Scurt si la obiect!

Pe data de 19 decembrie Valah Targoviste, Road Riders Pitesti si orice alt motociclist cu inima mare, din Dambovita si Arges-reiau campania intreprinsa cu succes anii trecuti,intitulata Mos Craciun pe motocicleta.

Mergem cu ce putem ajuta la un centru de plasament din Pitesti!

Asa ca nu mai stati pe ganduri, faceti curat in sifoniere, rupeti din bugetul familiei fiecare cat puteti, sariti cu gura pe sefi si parteneri de afaceri ptr mici sponsorizari in produse sau in bani...totul ptr a putea aduce un strop de lumina in ochii copiilor care nu au.

Ptr Dambovita termenul limita de strangere a produselor si banilor este de 12 decembrie, cand ne vom intalni la mine la

garaj pentru aranjarea pachetelor.

doua linkuri graitoare despre ce am reusit sa realizam anii trecuti:

/index.php?...mp;#entry992652

/index.php?...=0#entry1145109

Ptr orice detalii va stau la dipozitie:0726277107-kesu

Aici topicul de la Pitesti!

Mesaj completat

Avem chiar si afis :crack:

post-8528-1259585356_thumb.jpg

DIn Pitesti se ocupa comunitatea moto locala mai putin Road Riders!

Adica Gusterul, Traian, altii....., dar din ce stiu eu nimeni din Road Riders, asa ca nu trebuie scosi in fata si eventul iar ne pomenim prin presa locala ca RR face si desface, fereca si desfereca!!!!!!!!!!!!!!

DIn Pitesti se ocupa comunitatea moto locala mai putin Road Riders!

Adica Gusterul, Traian, altii....., dar din ce stiu eu nimeni din Road Riders, asa ca nu trebuie scosi in fata si eventul iar ne pomenim prin presa locala ca RR face si desface, fereca si desfereca!!!!!!!!!!!!!!

Eu zic ca scopul campaniei scuza apartenenta sau nu la un club sau altul-tocmai de aia am scris si despre orice motociclist cu suflet mare din Dambovita sau Pitesti. Cat despre Road Riders-eu stiu cel putin un membru care participa-cat despre ce a scris in trecut in presa locala-nu cred ca s-a zis pe nedrept-au facut ei cate ceva demn de luat in seama ! si cu asta am incheiat polemica!

Sa auzim de bine!

Edited by bykerkess

domnu, da mai multe detalii cu privire la copiii din plasamente... varsta, sex, etc, pentru a aduce lucruri necesare lor. daca au ca anul trecut 14-17 ani, aia erau mai fitosi, nici nu are rost sa mai ne zbatem.

si inca ceva.... pentru cei care inca nu stiu, ce cluburi organizeaza aceasta actiune?

domnu, da mai multe detalii cu privire la copiii din plasamente... varsta, sex, etc, pentru a aduce lucruri necesare lor. daca au ca anul trecut 14-17 ani, aia erau mai fitosi, nici nu are rost sa mai ne zbatem.

si inca ceva.... pentru cei care inca nu stiu, ce cluburi organizeaza aceasta actiune?

Delalii sunt postate la "motomoscraciuni , pe pagina de arges. o sa revin cu un link

nu e vorba de copii fitosi( centrul ala de acum 2..3 ani nu mai intra in discutii)

pentru cei care nu stiu.... actiunea este organizata de MOTOCICLISTII din ARGES si MOTOCICLISTII din TARGOVISTE ( asta ca sa nu mai fie discutii )

Mesaj completat

Azi am fost la centrul de la Valea Mare si treaba sta cam asa :

- sunt 30 de copii cu varste intre 7-18 ani,predominant baieti

-articole de stricta necesitate ar fii solutii de curatat gresie,parchet.geamuri,sapunuri,etc.Ei nu sunt sponsorizati de entitati private ci doar de la bugetul de stat prin consiliul judetean,iar anul asta,in conditiile crizei&stuff, bugetele au fost reduse consistent.

Ideea e in felul urmator,in functie de cati bani strangem ne putem orienta in paralel si spre centrul din trivale unde am mai fost acum 2 ani.Eu zic ca daca ne mobilizam cu stransul banilor ,pt a putea face niste calcule ,putem actiona in ambele parti.

Acum totul depinde de voi,de cati bani se vor strange si zic sa stabilim aici o data limita pt a putea face calculele,sa stim daca putem merge si la centrul din trivale.

motociclistii din Dambovita(daca o aparea vreunul) la initiativa Valah Mc-ca si anii trecuti!

din cate am inteles, din citirea topicului de la arges, se face o colectare de cash si nu de jucarii, hainute.

din cate am inteles, din citirea topicului de la arges, se face o colectare de cash si nu de jucarii, hainute.

Si crezi ca strica daca aducem si hainute?

Edited by bykerkess

Si crezi ca strica daca aducem si hainute?

nu strica fratilor

o hainuta , o jucarie , un barni :)

Ca si anii trecuti-actiunii comune Valah -Road Riders se vor aduga si baietii de la Hard Bike Ramnicu Valcea.

Va astept pe 12 dec la mine la garaj cu portbagajele pline .! :)

Din pacate noi (Ramona, Stefan si cu mine) vom ajunge in tara la o zi dupa desfasurarea actiunii, dar totusi ne bucuram sa putem participa financiar. Ne alaturam acestei campanii umanitare, si suntem cu sufletul alaturi de voi, de aici din Slovacia respectiv Finlanda!

Din pacate noi (Ramona, Stefan si cu mine) vom ajunge in tara la o zi dupa desfasurarea actiunii, dar totusi ne bucuram sa putem participa financiar. Ne alaturam acestei campanii umanitare, si suntem cu sufletul alaturi de voi, de aici din Slovacia respectiv Finlanda!

asa mah Valahi dizidenti! Bravo diaspora! :)

Mesaj completat

1 Azilul de Batrani : au nevoie de :1 TV indifernt de marca sau diagonala,Pampersi Adulti,sunt 170 de batrani,deci facem pachetele cate putem si noi.

2 La casa de copii :au nevoie de :

lenjerii de pat obisnuite 3buc,

lenjerie de pat de 1 pers (mic) 16 buc,

in total sunt 36 de copii pentru pachete, directoarea recomanda sa le dam cate o banana in mana, rstul sa ramana la bax.-de astea ne ocupam la Pitesti

Trebuie sa ajunge

: la azil sa ajungem 10.30-100.00 am

: la casa de copii 11.30-12.00

asa ca sculare de dimineata flacai

Mesaj completat

Multumim Targoviste Online ptr suport.

Edited by bykerkess

asa mah Valahi dizidenti! Bravo diaspora! :)

Mesaj completat

1 Azilul de Batrani : au nevoie de :1 TV indifernt de marca sau diagonala,Pampersi Adulti,sunt 170 de batrani,deci facem pachetele cate putem si noi.

2 La casa de copii :au nevoie de :

lenjerii de pat obisnuite 3buc,

lenjerie de pat de 1 pers (mic) 16 buc,

in total sunt 36 de copii pentru pachete, directoarea recomanda sa le dam cate o banana in mana, rstul sa ramana la bax.-de astea ne ocupam la Pitesti

Trebuie sa ajunge

: la azil sa ajungem 10.30-100.00 am

: la casa de copii 11.30-12.00

asa ca sculare de dimineata flacai

Mesaj completat

Multumim Targoviste Online ptr suport.

deci in principiu se pot aduce haine si de adulti!! asa ca ..haide-ti la sifonier si sigur vom gasi ceva ce nu mai purtam sau ne sunt mici!!

O sa incerc sa strang si eu aici ceva: haine, bani, cred ca si un tv.

Voi puteti sa treceti pe la mine cu niste cadouri. :angry:

Mesaj completat

O sa incerc sa strang si eu aici ceva: haine, bani, cred ca si un tv.

Incerci sa strangi un tv? Il tii in galeti? :(

Mesaj completat

Sa vad ce pot si eu sa rup/strang de prin casa/portofel.

Da AWD il tin in galeti, cand mai apare cate ceva il mai scot si eu, numa asa sa ma dau mare. :scratch:

Mesaj completat

Nu cred ca au rost aceste ironii pe un post care incearca sa stranga ceva pentru niste copii.

Da AWD il tin in galeti, cand mai apare cate ceva il mai scot si eu, numa asa sa ma dau mare. :moron:

Mesaj completat

Nu cred ca au rost aceste ironii pe un post care incearca sa stranga ceva pentru niste copii.

stai bre tranchilo ca nu a zis omu cu rautate-o sa il cunosti sambata pe geo(awd) si o sa iti dai seama ca nu a fost deloc ironic -"cel care il face pe sef sa rada e cel care face treaba sa mearga" :scratch:

Aici cu seful ai dreptate. :scratch:

Voi puteti sa treceti pe la mine cu niste cadouri. :moron:

Mesaj completat

Incerci sa strangi un tv? Il tii in galeti? :P

Mesaj completat

Sa vad ce pot si eu sa rup/strang de prin casa/portofel.

Bre` domnu` Geo, vezi la galetile alea ca-ti atarna sutienele prin ele si dai pe Mosu de belele! Ia mai manati mai!!!

p.s. Nici eu n-am inteles ce vreau sa zic! Da` am zis-o!!!

Mesaj completat

stai bre tranchilo ca nu a zis omu cu rautate-o sa il cunosti sambata pe geo(awd) si o sa iti dai seama ca nu a fost deloc ironic -"cel care il face pe sef sa rada e cel care face treaba sa mearga" :scratch:

Da dom'le, de acord! Satanist de-al nostru, de comitet :)

Mesaj completat

stai ca uitai beutura: :moron:

Edited by thydusk666

stai bre tranchilo ca nu a zis omu cu rautate-o sa il cunosti sambata pe geo(awd) si o sa iti dai seama ca nu a fost deloc ironic -"cel care il face pe sef sa rada e cel care face treaba sa mearga" :laugh:

Valahii n-au sef, au idol! :laugh:

Valahii n-au sef, au idol! :laugh:

CORECTTTT!! I D O L !! cine e deacord cu mine vreau sa ma sustina!!

CORECTTTT!! I D O L !! cine e deacord cu mine vreau sa ma sustina!!

Gory esti offtopic ca deobicei!

Iata adevarata dilema:

post-14740-1260825648_thumb.jpg

Idol salbatec sau fiara imblanzita? Parca-l si vad: "detaliu..."

"Hai la treaba si lasati prostiile"

Vedeti voi pe dracu daca nu umplem dubita de pachete ptr amarati!

Mesaj completat

Mah da voi mi-ati cerut acordul sa imi puneti mecla pe net?nu stiti ca sunt perosna publica? :laugh:

Ps ne vedem vineri seara la opertiunea portbagajul-vedeti ca vin cu duba plina asa ca sa nu va mance in coor sa nu veniti la facut pachete!

Iepuroiule esti gelos?stii ca mie imi plac toate animalele :laugh:

"Hai la treaba si lasati prostiile"

Vedeti voi pe dracu daca nu umplem dubita de pachete ptr amarati!

Mesaj completat

Mah da voi mi-ati cerut acordul sa imi puneti mecla pe net?nu stiti ca sunt perosna publica? :laugh:

Ps ne vedem vineri seara la opertiunea portbagajul-vedeti ca vin cu duba plina asa ca sa nu va mance in coor sa nu veniti la facut pachete!

Iepuroiule esti gelos?stii ca mie imi plac toate animalele :laugh:

Ma gandeam sa compunem un imn pentru gloriosul nostru LIDER! Si niste colinde, ca sunt sarabatorile... evident, in care sa se mentioneze fluviile de lumina si incandescenta gandirii Idolesciene :huh:

Incep eu:

Iti multumim fierbinte

Din inimile nostre de bikeri

Ca viata ni-i frumoasa;

Azi, ale patriei vlastare,

Si maine, motociclisti cu brate de otel,

Vom duce Romania mai departe,

Maretul nostru tel!