Sari la conținut

un drum in delta


Postări Recomandate

n-am mai fost in delta.

am fost acum.

doua zile:

dus: bucuresti - cernavoda - harsova - tulcea - murghiol - donovatul de jos

 

bucuresti-donovat.jpg

 

intors: donvatul de jos - tulcea - enisala - histria - constanta - cernavoda - bucuresti

 

donovat-bucuresti.jpg

 

pustiu, soare.

a... mda, am mai vazut un motociclist aproape de constanta.

drumul in general bun, se lucreaza tulcea-donovat.

stiu, ma vor injura cativa prieteni ca n-am zis nimic.

sorry, n-am vrut sa va fac sange rau, stiu ca aveati treaba.

si ceva poze:

 

DSC_4791.jpg

 

DSC_4994.jpg

 

DSC_5052.jpg

 

DSC_5085.jpg

 

DSC_5143.jpg

 

DSC_5179.jpg

 

DSC_5190.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru tură și pentru poze. :crack: Enisala pare desprinsa dintr-un peisaj cu castele din Scoția. :(

Era cât pe ce să mergem și noi in Dobrogea uichendul trecut, dar ne-a cam speriat prognoza meteo, așa că am ales altă rută. Văd că totuși a fost vreme bună, cu toată ceața de la cetate.

Unde ai înnoptat în Dunavăț, să știm și noi unde tragem atunci când ajungem în zonă?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vineri seara am ajuns in donovat, sambata m-am intors.

am stat la hotel egreta. scump. 180 camera,

dar ma oprisem si pe la alte pensiuni care erau inchise si nu mai aveam nici un chef sa ma intorc sa mai caut.

la egreta ziceau ca inchid si ei de pe 1 dec.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul Murighiol e acceptabil dar agighiolul e praf ,mi-am facut janta praf sunt cratere acolo nu va recomand sa mergeti pe drumul Agighiol.

Daca mergeti prin Murighiol mergeti si in mahmudia e un mic orasel fantoma care trebuia sa devina mare dar odata cu moartea lu Ceasca s-au abandonat lucrarile ,are o mica faleza si veti putea vedea cum orasul se termina brusc si deodata dati de pustiu .

In murghiol puteti gasi un motociclist impatimit pe nume Florin este pe acolo in wekend ,cred ca va gaseste el daca nu il gasiti voi .

Cele bune !Merita sa ne vizitati Tulcea si imprejurimile ei ,cu toate ca unele drumuri lasa de dorit !

Editat de Impostorul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul Murighiol e acceptabil dar agighiolul e praf ,mi-am facut janta praf sunt cratere acolo nu va recomand sa mergeti pe drumul Agighiol.

Daca mergeti prin Murighiol mergeti si in mahmudia e un mic orasel fantoma care trebuia sa devina mare dar odata cu moartea lu Ceasca s-au abandonat lucrarile ,are o mica faleza si veti putea vedea cum orasul se termina brusc si deodata dati de pustiu .

In murghiol puteti gasi un motociclist impatimit pe nume Florin este pe acolo in wekend ,cred ca va gaseste el daca nu il gasiti voi .

Cele bune !Merita sa ne vizitati Tulcea si imprejurimile ei ,cu toate ca unele drumuri lasa de dorit !

Se vede ca nu ai mai iesit demult din oras .. tin sa te anunt ca este turnat covor asfaltic din tulcea pana aproape de agighiol (mai exact pana la eoliene) ... plus ca mai mult de 70% din drumul tulcea dunavat cu trecere prin mahmudia este proaspat asfaltat si inca se lucreaza la el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si de la agighiol la babadag cum e?

Scuze, dar nu vazusem prima oara cand m-ai intrebat

 

De la Agighiol la Babadag ai 2 variante.

1. Agighiol-Sabangia-Sarichioi-Enisala-Babadag .... portiunea agighiol-sabangia-sarichioi e destul de urata cu gropi ceva mai mari .... enisala-babadag e f bun

2. Agighiol-Sabangia-Sarichioi-Zebil-Babadag .... portiunea agighiol-sabangia-sarichioi e destul de urata cu gropi ceva mai mari ... sarichioi-zebil aproximativ bun ... iar pana la babadag mergi de drumu tulcea-babadag-constanta (drum pe care l-ai parcurs)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...