Sari la conținut

Are Dreptul Un Politist Sa Iti Ia Talonul Dac Pe Ai O Toba De Carbon I


emylyo
 Share

Postări Recomandate

Vara trecuta m-a oprit si pe mine un militian calare pe o mizerie din aia cu trei roti, mi-a luat talonul si m-a amendat cu 800 de lei pentru ca aveam tevi goale in loc de tobe :)

Am platit amenda, m-am dus la rar ca sa constate aia remediera si apoi la Udriste sa iau talonul...

Deci, nu umblati la tobe ca militienii e oameni rai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 111
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

”Tot din ciclul intamplari stranii mai era si cazul unui barbat plecat in vest de ceva ani si declarat mort de familie(probabil pentru mostenire) undeva prin Moldova si care a trebuit  cu buletinul in mana si in fata instantei sa dovedeasca (el) faptul  ca inca traieste lucru pe care nu l-a reusit in prima instanta.Deci iata inca un exemplu ca avem un stat nefunctional.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

119585369_3251921154844509_1462570075304345247_n.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O tempora, o mores!

În 2008 cînd poliţiştii încă nu auziseră de ştanţa CE asta ar fi fost o bravură iar eroul ar fi fost aclamat de motocicliştii tru. Oricine ar fi spus ceva despre bunul simţ sau despre orele de somn de la 2 noaptea era huiduit de haiducii cu burlane, majoritari la vremea aia (nu că aveau toţi dar toţi aveau un vis umed cu akra). Şi dacă chiar voiai s-o iei bine de tot, să fi adăugat "ABS".

După doişpe ani a apărut poliţia bunului simţ, vecinii vigilenţi turnători şi delatori, ăia stresaţii care-ţi fac binele cu forţa de nici să te beşi mai tare nu mai poţi fiindcă îi trezeşti copilul din somn (ăla de doarme cu capul pe tastatură umflat de cipsuri şi obosit de şcoala onlain).

Ba vei fi arestat pt tentativă de distrugere a stratului de ozon, ce lume vrei să laşi în urmă, iresponsabilule?! 

N-ai ABS, eşti inconştient, vrei să ne omori?! Şi o să-ţi plătim tot noi spitalizarea cînd o să cazi.

Vă doresc mult succes, veţi avea nevoie, viitorul liniştit şi electric e aproape

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 ore, mircea.cazachevici a spus:

Cum cine? Noi toti, normal.

...

P.S. Presimt ca partea cu maneaua la maxim pe balcon si datul politiei in judecata chiar exista, pe forumurile de manelisti. Dar poate ei chiar nu stiu cum sa faca, trebuie neaparat sa ma inscriu si acolo sa le impartasesc din invatamintele de pe acest topic genial.

 

eu zic ca ar trebui sa inceapa cu enduristii care ma trezesc sambata la 9 dimineata cand pleaca pe traseu si incerc si eu sa ma relaxez, dar casa e fix pe drumul spre pasune

sa-i controleze la noxe si zgomot pe aia cu motoare in 2 timpi care trec prin valea doftanei inainte de astia de pe bulevard zic eu

si eventual sa fie controlati de seful de post de acolo, ca are nas fin si ureche muzicala, e suficient

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, adrianm a spus:

...

Vă doresc mult succes, veţi avea nevoie, viitorul liniştit şi electric e aproape

 

 

E mult mai departe apropierea aia decat se grabesc unii in viitor... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, Christian 1 a spus:

E mult mai departe apropierea aia decat se grabesc unii in viitor... :)

Te înşeli. Ca să realizezi viteza schimbării uită-te la gradul de acceptare a măsurilor imbecile luate, uită-te la protestele de stradă (aşa e, nu sînt proteste) ale pulimii care se află la un an distanţă de cele două săptămîni preconizate iniţial. Iar în ce priveşte ironia cu grăbitul eu chiar nu mă grăbesc, doar constat că implementarea măsurilor accelerează proporţional cu prostia oilor blajine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, adrianm a spus:

nu sînt proteste

Te înșeli, pe alte meleaguri au mai fost, doar că informațiile despre ele sunt blocate și nu răzbat pe nici un canal! Și uite cum apare explicația pt 💰💰💰 pompați în cwrul presei încă de când a început circul. Plus că lumea e atât de îndobitocită încât te linșează dacă zici ceva împotriva măsurilor luate. 🤬

Și da, cumva la adăpostul măsurilor e accelerat procesul de electrificare a mijloacelor de transport personale. 

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, john17 a spus:

Te înșeli, pe alte meleaguri au mai fost, doar că informațiile despre ele sunt blocate și nu răzbat pe nici un canal! Și uite cum apare explicația pt 💰💰💰 pompați în cwrul presei încă de când a început circul. Plus că lumea e atât de îndobitocită încât te linșează dacă zici ceva împotriva măsurilor luate. 🤬

Raportat la suferinţele îndurate de o întreagă planetă protestele alea sporadice sînt fix pistol cu apă.

Ar trebui proteste adevărate să ieşim toţi cu ranga la ei şi să le-o înfigem în cwr. Dar ţi-ai dat singur răspunsul dealtfel.

Data viitoare cînd ieşi pe stradă printre oiţe, priveşte în jur şi aminteşte-ţi că 67% sînt votanţii lui muianis.

 

Şi apropo, noua șefă a Autorității petroliere în Marea Neagră este o doamnă pe care o cheamă Unterseh și vine din Franţa, evident fiind propunerea usere plus. Care distinsă doamnă a declarat gunoaielor de la newsweek că ea a aflat despre nominalizare din Monitorul Oficial. I didn't iespect cum ar veni

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 42 minute, adrianm a spus:

Te înşeli. Ca să realizezi viteza schimbării uită-te la gradul de acceptare a măsurilor imbecile luate, uită-te la protestele de stradă (aşa e, nu sînt proteste) ale pulimii care se află la un an distanţă de cele două săptămîni preconizate iniţial. Iar în ce priveşte ironia cu grăbitul eu chiar nu mă grăbesc, doar constat că implementarea măsurilor accelerează proporţional cu prostia oilor blajine.

Tocmai ca nu de tine spuneam ca te grabesti,ci de aia ce-or uitat sa-si traiasca prezentul si sa se bucure de ceea ce au.Vor permanent schimbare,lucruri noi,etc...Niste plictisiti,da-i dreacu. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă spun una sau alta mi se reproşează ba că sînt mama omida, ba una, ba alta cînd în fapt eu nu fac nicio campanie ci doar încerc să-mi urmez calea mea, să-mi trăiesc viaţa mea.

Eu urlu doar pentru libertatea mea, viaţă liberă, speranță şi dreptul de a alege. Am trăit deja un regim cînd ni se spunea ce să gîndim.

Căcaţii care fac campanie aici şi aiurea vor pierde  într-o lună, un an, în zece sau cînd eu n-o să mai fiu, dar vor pierde, mai devreme sau mai tîrziu.

Nu mă interesează părerea pulifricilor speriaţi de cacavid de aici sau aiurea ci doar cum voi rămîne în memoria fiului meu. În rest numai bine şi Jos Guvernul!

Şi da, jos burlanu vecinului, trăiască abeesul şi draivbaiuaiăr : ))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...