Sari la conținut

Mihai Bravu, Prosper


leso
 Share

Postări Recomandate

Sambata, 20 mai 2006, 10:45

 

Treceam pe Mihai Bravu dinspre Piata Sudului spre Obor. Dupa intersectia cu Calea Vitan e o strada mica la dreapta; pe colt e un PECO.

 

Pe linia de tramvai, 2 casti, plastice, ulei si o balta de sange (cred ca peste 1.5l). Oamenii trageau de o dacie Break B 22 TIN. M-am oprit. Pe partea opusa intersectiei mici cu PECO fusese tarat unn motor albastru - cred ca era un Suzuki GS cu carena B 90 EOB. Motocicleta nu era noua. Partea din fata praf. Cadru indoir. Parca imi aduc aminte ca am vazut si un radiator strivit, ceea ce ma duce cu gandul ca nu era GS.

 

De la oameni am aflat ca Dacia a intrat pe Mihai Bravu fara sa acorde prioritate. Motociclistul a zburat de pe moto. I-a sarit casca. A picat cu capul in jos pe spate. Oamenii credeau ca a murit. Asta contrazice ce-am vazut eu si anume pata de sange langa locul accidentului.

 

Soferul Daciei plin de sange la cap; sangele se scurgea pe tricou... Constient dar in stare de soc. Zicea ca motociclistul a intrat in el ;) I-am spus ca ii pun numarul de inmatriculare pe forum. era sa sara la mine...

 

Motociclistul fusese luat de salvare. Oamenii spuneau ca nu avea pasager. Accidentul era foarte proaspat. Sangele de pe sosea era proaspat. Eu sunt inca in stare de soc.

 

Daca aflati ceva, va rog postati. Daca motociclistul are nevoie de ajutor, SA IL AJUTAM!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 110
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Fratilor, de cand cu codul actual rutier in care nu se mai ia permisul (nici pe rosu, nici pe prioritate) doar in caz de accident, fiecare circula cum il taie capul...

 

 

Sa mai aud io pe unul ca imi zice ca sunt violent ca injur si mai rup oglinzi. Trebuie _fututi in _cur astia pana nu mai stiu de ei. Se baga la nesimtire cu ideea: lasa ca franeaza el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, de cand cu codul actual rutier in care nu se mai ia permisul (nici pe rosu, nici pe prioritate) doar in caz de accident, fiecare circula cum il taie capul...

Sa mai aud io pe unul ca imi zice ca sunt violent ca injur si mai rup oglinzi. Trebuie _fututi in _cur astia pana nu mai stiu de ei. Se baga la nesimtire cu ideea: lasa ca franeaza el...

Ai dreptate,daca nu vor sa inteleaga pasnic o sa recurgem la violenta,chiar merge treaba,de ce nu fac si americanii scheme catre motociclisti?din cauza fricii nu fac,pe cand la noi zic : i-a sa vad daca=l fac pe asta sa cada ;) :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol, se anunta un weekend greu. Nici cu conducerea preventiva nu mai faci fata, sunt prea multi cretini imprevizibili. Si numarul motoristilor in crestere face ca rubrica asta sa fie din ce in ce mai populata.

 

Mare atentie mare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am fost la putin timp dupa accident acolo. Politistii mi-au comunicat ca motociclistul a murit. Turometrul oprit la 9000 rpm si cred ca in viteza a 3-a. Motocicleta avea avarii majore.

Motociclistul a fost dus la Urgenta Floreasca.

Confirm numarul moto B 90 EOB si dacia B 22 TIN.

 

RIP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare aparent cretina, dar ce culoare mai exact avea motorul (ce nunantza - deschis/inchis)? ;) Sigur era GS?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP!

 

Sambata, 20 mai 2006, 10:45

Zicea ca motociclistul a intrat in el ;) I-am spus ca ii pun numarul de inmatriculare pe forum. era sa sara la mine...

 

Nu ar fii o idee sa se pune un topic unde sa punem o lista cu toate numerele si detaliile despre mashini (si nu numai) care fac faze de c acat? Adica sa stie si restu sa se fereasca ( si nu numai :lol: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toti sunt cretini,degeaba punem numerele de inmatriculare..cel cu tin am impresia ca sta prin berceni,nu sunt sigur,dar e o dacie cu tin pe aici..dak sta aici il rup cu bataia,sa se considere cam 0.001% razbunare pt motociclist..pt crima nu exista razbunare decat crima,ceea ce eu nu pot sa fac...cred..RIP motociclistului,NU SE MAI POATE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar? s a mai dus inca unul dintre noi ?

 

R.I.P. si condoleante familiei si prietenilor !!!

 

ala cu dacia nu batut trebuie ,ci taiat si bagat in rana SARE si apoi

cosita rana la loc ! ! ! ;)

Editat de Vince Black
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce poti sa mai scrii, Dumnezeu sa-l odihneasca!

 

Inchisoare pe viata merita nenorocitul ala, el si multi altii ca el, care circula ca orbetii si se baga peste tot cu un tupeu fantastic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa speram ca motociclistul a scapat, totusi..

oricum 9000rpm in a treia... chiar si in a doua inseamna umpic ca multisor.. stiu ca am avut si eu GS.. probabil ca motociclistul a plecat de la stop si i'a dat gaz cat cuprinde..

soferul nu are nici o scuza. din punctul in care te opresti la iesirea de pe strada aia se poate vedea pana in intersectie lejer, ca drumul face o mica curba.. omor din culpa scrie pe el. PARNAIE! (iar acolo sa speram ca scapa sapunul de multe ori) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce poti sa mai scrii, Dumnezeu sa-l odihneasca!

 

Inchisoare pe viata merita nenorocitul ala, el si multi altii ca el, care circula ca orbetii si se baga peste tot cu un tupeu fantastic!

 

 

Din pacate sunt inca multe dosare neterminate si soferii criminali isi vad linistiti de viata si conduc bine maerci ! Asta e tara !

Parerea mea e ca daca vrei dreptate ti-o faci singur ... daca mai poti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte. Sper sa ma insel dar azi am fost de la 8 la Urgenta pentru niste analize si pe la 11 fara un sfert a venit o salvare cu un motociclist cazut la intersectia Racari cu Mihai Bravu. Am vorbit cu politistul si mi-a spus ca era in coma. Dupa vreo 10 min am auzit ca a murit. A fost cumplit cind am auzit-o pe mama lui cum plangea cind a auzit teribila veste.

Adresa nu-mi dau seama daca e cea din topic. Doamne fereste n-or fi 2 accidente.

Foarte, foarte dureros!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, asta e accidentul!

RIP! ;)

 

Cand am vazut accidentul eram in drum spre United Motors sa ma interesez de un scuter de 125. Tocmai negociasem cu administratia blocului sa il bag inauntru. M-am intors. Imi e groaza.

 

Cred ca motociclistul nu avea viteza.

Editat de leso
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...