Sari la conținut

Mihai Bravu, Prosper


leso
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 110
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu ati vazut ca se da x ani cu suspendare!!!!! cu suspendare!!!!! adica ..walk away!!!

astia trebuie batuti!!!!batuti!!! + masina facuta zob...eu imi iau carnetul in 2 saptamani si mi-e groaza..iar se uita familia si ma intreaba daca vreau sa ajung si eu asa!!! Doamne fereste!!!

 

de ce i-a sarit casca? nu o avea legata!!??

 

eu cu titiu nu merg cu mai mult de 50-60 in oras..nu vreau sa omor pe nimeni. nu vreau nimeni sa sufere din cauza mea.ma uit in oglinzi pana ma plictisesc pana fac vreo manevra...

 

azi stateam la autobuz la eroilor si in decurs de 5 minute 2 cretini au intors pe linie dubla continua.si-i durea in pix!!! asta e..

tzara plina de cacati care si-au luat examenul in timp ce arau campul!!!!

 

oare poate sa-si imagineze cineva ce e in sufletul mamei lui?? nu cred..si nu as dori-o nimanui...

SE MOARE CU DREPTATEA IN MANA!!!! asa ca uitati-va in jur si fiti cu okii in 4!!............ si cand traversati pe zebra ca poate vreun (cuvant urat) care vorbeste la telefon in timp ce conduce da peste voi...si apare eternul: nu l-am vazut!!!

Editat de brimex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut cu masina prin zona respectiva si am vazut cand la luat pe motociclist Dumnezeu sa-l ierte! Mi s-a facut rau cand am vazut balta de sange tocmai fac juma de an de la accident si ii multumesc Domnului ca mai traiesc!! R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tzara plina de cacati care si-au luat examenul in timp ce arau campul!!!!

 

Sa inteleg ca este valabil si pentru motociclisti.

Nu toti mergem cum ar fi regulamentar. Trebuie sa recunoastem, din pacate, acest lucru.

Fiecare trebuie sa aiba grija de pielea lui.

Nu te baza pe "colegul" de trafic.

La orice accident, din punctul meu de vedere vina este conuma, unul a incalcat regula de circulatie si celalalt nu a fost indeajuns de prevazator.

In orice zac in acest caz RIP pt. motociclist. ;) :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toti sunt cretini,degeaba punem numerele de inmatriculare..cel cu tin am impresia ca sta prin berceni,nu sunt sigur,dar e o dacie cu tin pe aici..dak sta aici il rup cu bataia,sa se considere cam 0.001% razbunare pt motociclist..pt crima nu exista razbunare decat crima,ceea ce eu nu pot sa fac...cred..RIP motociclistului,NU SE MAI POATE

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace! ;) :lol: :ok:

Eu am raspuns la un topic "Urban Guerilla" din - Articole. tutoriale - si ziceam că eu cînd reuÂşesc sa-i prind, îi bat de-i ascult cu urechea pe nesimțiții aÂştia care sînt gata sa ne omoare Âşi au sarit toți forumiÂştii pe mine ca nu-i bine ce zic, că dacă-i bați se duc la poliție Âşi-Âşi scot certificat medico-legal etc. Cred că mai bine-i bați bine acum pt. ca data viitoare să caÂşte ochii de 1000 de ori Âşi să se gîndească de 2000 de X înainte să întoarca pe linie continuă sau să facă altă mîrlănie. :P :P :rose: :rose: :rose:

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi, ce-i cu acea casca? Cum de i-a sarit de pe cap?

 

 

Jeg idiot cu Dacie, oricum ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. ;) :lol:

 

nu stiu daca povestea cu casca e adevarata. cert este ca langa motor am vazut 2 casti. una din ele - neagra - parea cam obosita, uzata. nu mi s-a parut ca a fost trosnita pe sosea. Singura cale de a afla mai mult e de la vreun cunoscut al motociclistului.

 

RIP :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca povestea cu casca e adevarata. cert este ca langa motor am vazut 2 casti. una din ele - neagra - parea cam obosita, uzata. nu mi s-a parut ca a fost trosnita pe sosea. Singura cale de a afla mai mult e de la vreun cunoscut al motociclistului.

 

RIP ;)

 

 

Casca neagra o cara in spate pe sa. El purta un nolan alb.

Era singur pe motocicleta si singur (adica nu mergea cu alt motociclist) ... deci cunoscutii lui nu cred ca au de unde sa stie ce s-a intamplat acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De fiecare data cand vad un nou accident pe forum ma gandesc daca nu ar trebui sa renuntz la motoare. Si nu cred ca ar trebui....ar trebui sa renunte cam 60% din conducatorii auto la masini deoarece pun viata tuturor participantilor la trafic in pericol. Sa-i {cuv urat} in gura pe toti {cuv urat} care nu stiu sa circule. Si la astia merita sa le facem un blitz cu farurile si sa le strangem mana ????? Hai sa fim serios. Astia trebuie boxati. Inca o data echipamentul isi spune cuvantul. Deci fratilor nu va uitati ca dati 2 mil in plus cand va cumparati o casca.

Sincere condoleante familiei si prietenilor. ;) :lol: :ok: RIP!!!

 

Dumnezeu sa-l odihneasca pe motociclist!!! :P :P :rose:

 

Cel mai mult mi-as dori sa-l vad pe nenorocitul care conducea Dacia ca intra la puscarie, criminalul dracu'!!!!

Asa ar fi normal, sa faca idiotul ani buni de puscarie. Dar parca vad ca se da culpa comuna si scapa cretinul cu o suspendare de 3 luni. Ii foarte dureros sa stii ca unul de-al nostru moare si cel din vina caruia a avut loc accidentul scapa cu o simpla amenda si o suspendare. Is curios sa vad cum se termina cazul asta. Daca o sa stiti careva ce i sa intamplat idiotului sa scrieti pe forum pls. R.I.P!!! :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce viteza inseamna 9000 rpm si viteza a treia?

 

Odihneasca-se-n pace.

inseamna viteza mare,dar nu mereu acul indica viteza care o avea..la o dacie d-aia obosita mai demult la impact i-a sarit acul de vitezometru la 180,desi el cica aveam cam 90-100..vina conservarului in accidentul de ieri este de 100% ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P.

 

;)

 

ar trebui ca dupa fiecare accident cu motociclist mort nevinovat, sa iesim in strada si sa protestam..asa nu se mai poate

Eu ma bag !

Ce viteza inseamna 9000 rpm si viteza a treia?

Mie greu sa gred ca a turatzia era de 9000 in momentul impactului.Dak a fost asha,clar saracul n'a avut nici o shansa sa ractzioneze in vreun fel. Insa eu cred ca macar o sec a franat shi a dat drumul la gaz iar turometrul ala a sarit de la impact la 9000. In a treia dak ajungi la 9000 e viteza MARE.

Oricum ce mai conteaza acum turometrul...a fost omorat un om !

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar trebui ca dupa fiecare accident cu motociclist mort nevinovat, sa iesim in strada si sa protestam..asa nu se mai poate...R.I.P

Din pacate asta ar insemna sa iesim o data la 3-5 zile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat, s-a mai dus unul! :lol:

Motocicleta era GSX-F de 600, iar daca avea 9000 rot intr-a treia era way over limit.

Totusi am impresia ca accidentele foarte grave sau cu decedati sunt facute mai mult de incepatori sau motociclisti cu nu destul de multi km.

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avea urme de franare: vreo 25-30 de metri (apreciati din masina).

 

Treaba cu turometrul nu mi se pare relevanta... poate a sarit la 9 000 din cauza impactului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba cu turometrul nu mi se pare relevanta... poate a sarit la 9 000 din cauza impactului.

Corect, nu se stie ce reactie a avut sarmanul motociclist in momentul impactului. Pe masura ce lovitura ii smulgea ghidonul din mana e posibil ca motorul sa se fi turat pentru ultima data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...