Sari la conținut

Vand Ij Jupiter 3


tiby_00
 Share

Postări Recomandate

Am un ij jupiter 3 de vanzare an de fabricatie 1975 (31000 km reali). Actele sunt pe numele unui prieten de-al meu, deci nu e problema. numar vechi. Motorul se afla Zimnicea jud. Teleorman. Cilindrii sunt pe cota 0, am bagat segmenti noi si este in rodaj, am schimbat telescoapele pe spate (noi), coarnele, placutele de ambreiaj, platinile. vopseaua este albastu metalizat cu negru. Instalatia electrica este pe 6V, bateria este buna, in fine motorul merge bine. Pretul este 10 mil usor negociabil. astept raspuns aici sau adresa de messenger tiby_moto. ASFALT USCAT!!!

post-10428-1148248135_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un ij jupiter 3 de vanzare an de fabricatie 1975 (31000 km reali). Actele sunt pe numele unui prieten de-al meu, deci nu e problema. numar vechi. Motorul se afla Zimnicea jud. Teleorman. Cilindrii sunt pe cota 0, am bagat segmenti noi si este in rodaj, am schimbat telescoapele pe spate (noi), coarnele, placutele de ambreiaj, platinile. vopseaua este albastu metalizat cu negru. Instalatia electrica este pe 6V, bateria este buna, in fine motorul merge bine. Pretul este 10 mil usor negociabil. astept raspuns aici sau adresa de messenger tiby_moto. ASFALT USCAT!!!

bah tu nici nu vrei mult pe galeata aia de rugina[ironic desigur].arunca-l in parau sau da-i foc[ca tot se poarta]! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai motoreta vad ca esti tare inrait pe ele, ce te intereseaza ba pe tine cat cer eu pe ea, bai frate sunt unii care nu se pot abtine de la comentarii de rahat, in primul rand cand o sa vezi tu rugina pe asta atunci sa comentizi ma ai inteles. arunca-te tu cu tot cu motocicleta ta in apa, sau da-ti foc ca oricum nu stii nimic. ;) :lol:

 

In primul rand a fost f bine intretinuta, cand o sa ajunga a ta dupa 30 de ani sa arate ca a mea atunci sa vb. imi pare rau ca nu am poze de aproape sa vezi si tu nichel rusesc de fabrica de atatia ani.

post-10428-1148395277_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde-i cablu de kilometraj? Da' filtru de aer? Ce-s cu matzele alea pe sub rezervor? De ce atarne bobinele? Halal intretinere. Rezervorul e cretz, deci ai cazut cu ea. Capacele alea negre is vopsite cu pensula ca sa iei ochiul omului. La peste 31000 km, cilindri pe cota 0 am curaj sa pariez ca is terminati, deci care o cumpara sigur tre' sa-i faca motoru. Pt ce nu ti-ai facut acte? Are numar vechi zici? Inseamna ca ai luat-o la pret de fier vechi si ceri o avere pe asemenea troaca. Rusine sa-ti fie! Dar in felul tau ai si tu dreptate: Fraier nu e ala care cere, ci ala care da.

 

Iti dau max 3 mil pe ea daca vrei, daca nu du-l la Remat, ca oricum nu face mai mult!

 

Tu chiar ai impresia ca esti singurul destept de pe aici.

Editat de Auxois350
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GATA S-A VANDUT BAI DESTIPTII LUI PESTE!!! :P SI LA UN PRETZ DESTUL DE BUN. SI VOI VA PRICEPETI MA LA MOTOARE, DACA ATI AVEA SI V-ATI CHINUI ATAT LA ELE SAU SA AVETI CATE AM AVUT EU ATUNCI SA VB< DAR PANA ATUNCI GURA MICA CA PUTE>... ;) :lol:

 

ERA SI IN RODAJ CA SAPT TRECUTA I-AM BAGAT SEGMENTI DUPA 30 DE ANI. IN POZA AIA NU ERA MONTATA COMPLET, E POZA DE IARNA TRECUTA :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

ba tocmai ca ne-am chinuit si stim ce inseamna! io personal am avut 8 troace pana acum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IN POZA AIA NU ERA MONTATA COMPLET, E POZA DE IARNA TRECUTA ;)

Nu ma pot pronunta asupra masinariei sau pretului, nici nu e corect. Mi-a sarit in ochi insa asta ... "E POZA DE IARNA TRECUTA", iar in coltul pozei scrie 2006.04.23, iar in fundal vad niste pomi stufosi...iarba pe jos ... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

POZA DE SUS E DE IARNA TRECUTA., A DOUA CEA CU POMI E DE LA PASTE. EU DOAR AM SCOS-O LA VANZARE NU V-AM OBLIGAT PE NICI UNUL SA O CUMPARATI SAU SA VENITI CU ARGUMENTE GEN "GALEATA DE RUGINA" PT CA SI EU AM AVUT DESTULE SI CRED CA NU SUNT SINGURUL SI STIU DESTUL DE BINE CUM E SA STAI PE GENUNCHI SA TE CHINUI LA NENOROCITELE DE FIARE COMUNISTE. ORICINE SI-AR DORI SA SE URCE PE EA, SA-I DEA PEDALA SI SA PLECE UNDE VREA, DAR LA PIESELE CARE SE GASESC SI LA CALITATEA LOR, LASA DE DORIT...ASA CA NU SUNT EU "DESTEPTUL DE PE-AICI" ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

POZA DE SUS E DE IARNA TRECUTA.,

ok, scuze.

 

ps: si mie imi place sa mesteresc, n-am comentat nimic despre ea. Poate daca erai mai aproape te cautam si eu sa vorbim despre vanzare ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah...... ;) :lol: :ok: Exprimari de genul gura mica ca pute, sau desteptii lui peste le tii pt tine si pt cine stii tu, ca ne certam.E forum pt a ne da cu parerea, si dak ne iei cu vrajeli de astea "segmenti de 30 de ani, nichel rusesc" iti raspundem cu aceeasi moneda! La motoare ne pricepem, ca doar nu esti tu singurul care a avut IJ. Eu am avut IJ 56, si arata la 50 de ani arata mai bine ca a ta, dar asta nu inseamna ca nu era troaca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU TE-AM ACUZAT PE TINE CU NIMIC DAR E UN BOU PE AICI PRIN STEVIE DE TOT MANANCA (cuvant urat) SI NU SE SATURA PANA NU O SA-MI BAG EU P.L.A IN GURA LUI DE TOT. ITI SPUN MOTOCICLETA MERGE BINE DRACU, CU TOATE CA ZIC UNII DESPRE COMUNISTE CA SUNT PROASTE, ADEVARUL ASTA E DAR DACA-I GASESTI DEFECTELE CREDE-MA CA O SA SE COMPORTE BINE, CEL PUTIN A MEA NU M-A LASAT LA DRUM. ASTA E,ASA SUNT UNII CARCOTASI SI EI NICI MACAR BICICLETA NU AU.

 

Mah...... ;) :lol: :ok: Exprimari de genul gura mica ca pute, sau desteptii lui peste le tii pt tine si pt cine stii tu, ca ne certam.E forum pt a ne da cu parerea, si dak ne iei cu vrajeli de astea "segmenti de 30 de ani, nichel rusesc" iti raspundem cu aceeasi moneda! La motoare ne pricepem, ca doar nu esti tu singurul care a avut IJ. Eu am avut IJ 56, si arata la 50 de ani arata mai bine ca a ta, dar asta nu inseamna ca nu era troaca.

PAI STAI MAI FRATE, EU AM FACUT AFIRMATII DE GENUL ALA LA ADRESA TA??? NU MA INTERESEAZA PE MINE DACA E TROACA A TA SAU NU, EU PUR SI SIMPLU AM SCOS-O LA VANZARE SI NU AM NEVOIE DE PARERILE CARCOTASILOR. DACA-TI CONVINE BINE DACA NU TACI DIN GURA, UITE-TE CE AI TU IN FATA SCARII SAU IN CURTE SI PE URMA CRITCA PE ALTII, CE MA DOARE MANA SA SCRIU CA ARE NICHELUL DE FABRICA? DACA ERA RUGINITA DE CE DRACU MAI PUNEAM POZE??? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 13 years later...
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...