Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Yamaha Xt 125 X/R


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 545
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:cheers: salutare tuturor

sunt proaspat posesor de xt 125 R (am B-ul de 2 ani...A de asta toamna...dar cu moto nu am mai mers decat la scoala...de aceea m-am decis s imi cumpar un xt dasta mic nou)

cum se comporta aceasta motocicleta, ati facut drumuri infara orasului? (drumuri mai lungi)

la ce viteza se simnte moto bine (viteza de croaziera) pt un drum mai lung

care sunt plusurile sh minusurile la aceasta moto?

ce se strica repede la ea?

multumesc si numai bine

ne vedem cat de curand :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:hug: dap eu sunt ala :cheers:

numai ca moto sta acolo inca in showroom ...nu iau facut inca actele pentru RO

sper ca saptamana asta sa pot sa-l calaresc si eu

dar dc iintrebi? lucrezi pe acolo :(

fac si eu vreo pila ceva?! :burnout:

Editat de crazy_mouse_87
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaa nu frate :cheers: doar ca am fost pe acolo... sa ma uit dupa cateva casti... si am vazut motorul.....:hug::D:D care arata piesa.. si am uitat complet de casti si am inceput sa pun intrebari la greu despre motor... si pe la mijlocul discutie imi zice o doamna blonda ca acum e adus motorul si ca asteapta sa vina un baiat sa il ia.. si zic eu da bine ... :-J ! si acum am vazut ce ai scris tu si m-am gandit sa intreb! oricum misto jucarie sa o stapanesti sanatos ! imi iau si eu cam exact la fel ! ca mi s-a pus si mie pata pe el :(:D tare tare rau :burnout:) aaaa si inca o chestie... vreau sa te intreb :P se fac greu actele pentru el?? :-?

Editat de zapacitul_anului
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu inca nu am ajuns sa-l vad pe viu:( cred k ma duc luni k intru la 12 la munca

cu actele nu se fac greu dar e tipu' care se ocupa de asta in concediu si de aceea

plus ca asta e model 2008 si ii treb omologare diferita de 2007 ..ca are injectie si nushu ce..

debea astept sa-l calaresc:)

numai bine si astept sa 'ma mai vad in oglinda pe strada' s nu fiu singur cu xt-ul negru cu galben

vb la un preten' mah tziai luat rotzi dalea din alama' :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh lasa ca ti-am vazut eu motorul inaintea ta pe viu ! pot zice ca e piesa :( :what: exact asa model vreau sa imi cumpar si eu din cauza ca am ramas :cheers: cand l-am vazut :P ! din pacate am posibilitatea sa il cumpar in Iarna din pacate :hug: ! Daca e vreo data poate iesim la o tura mica X-( :haha: :burnout: ! astept un pm cu id-ul tau :kiss: :lol:

si sa fiu on toppic : mie imi pare ca e mai bun xt 125r decat xt15x probabil din cauza ca.... cu r poti merge si un pic enduro.. dar cu modelul x... te cam chinuii... acum fiecare cu parerile lui :hug::blink:

Editat de zapacitul_anului
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si sa fiu on toppic : mie imi pare ca e mai bun xt 125r decat xt15x probabil din cauza ca.... cu r poti merge si un pic enduro.. dar cu modelul x... te cam chinuii... acum fiecare cu parerile lui :cheers::blink:

:burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap intradevar bine graiti....modelu' supermoto e frumusel foc ...dar bucurestil nostru e plin de borduri gropi canale ba unu jos ba unu sus....pana ce si cand a fost cursa aia in bucuresti FIA GT nu au putut sa aranjeze calumea o sosea...asta e tara noastra minunata :(

oricum eu unu am preferat enduro...traiesc in buc :burnout: :hug:

nici nu mai am nevoie de trasee enduro :P :cheers:

Editat de crazy_mouse_87
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prin bucuresti ar putea face un traseu de cross eneventual ! :burnout: :hug: :cheers:

 

--- Mesaj completat în 07 Apr 2008 12:39 -------------
gata ati murit ? :(

Editat de zapacitul_anului
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare : xt are 10 cp si se poate delimita pentru o putere mai mare? pt ca totusi 10 cp / 4 timpi mi se pare cam mult

 

L.E. : si daca se poate lasa cu minim 4 cm mai jos , ca daca nu eu nu ating (1.64 aproape inaltime :angryfire: )

Editat de frN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am 1.72 sh stau pe varfuri pe modelu enduro...pe supermoto u ai sanse s stai ok...dar pe enduro e km greu..dapz are regalj amortizor spate ...a mea este pe pozitia jos...sh tot stau pe varfuri :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare : xt are 10 cp si se poate delimita pentru o putere mai mare? pt ca totusi 10 cp / 4 timpi mi se pare cam mult

 

L.E. : si daca se poate lasa cu minim 4 cm mai jos , ca daca nu eu nu ating (1.64 aproape inaltime :angryfire: )

 

nu mai e nimeni care sa stie raspunsurile la intrebari ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi la suspensii... si cred ca o poti delimita usor dar nu stiu cum..:angryfire: vezi si tu prin manual daca ai :angryfire: :angryfire:

 

--- Mesaj completat în 14 Apr 2008 14:46 -------------
Salutare...

 

crazy_mouse_87 pana la urma ai facut rost de manual ?:angryfire:

Editat de zapacitul_anului
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

xt master ai avut probleme majore cu ea?

 

Singura pb a fost mai de mult cand a trebuit sa schimb senzoru de la kilometraj dar era pe garantie si cred ca a fost vina mea ca am bagat jet de apa pe el

 

--- Mesaj completat în 16 Apr 2008 19:15 -------------
un supermoto e mai manevrabil prin oras. Nu are limitari cica dar iti ajunge puterea si cuplu.Pe mine nu m-a lasat motoru in nici o panta.Ii poti pune toba sport doar ca nu se merita banii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

XT-u de 125 este o motocicleta faina dar imaginativa ce faina era de puneau un motor de CR de 125 sau orice in 2T.altfel ai alerga.

:bigstar: motocicleta este fantastica...un motor in 2 timpi si o furca upside-down ii lipsesc.dar daca avea toate astea nu mai avea un pret accesibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam asa arata si mobra mea...sunt super multumit de ea...si azi am botezat-o si pea ea si pe mine(ma plouat)

si mare mare grija la cei din trafic...ma simnt putin cam 'transparent' uneori :finger: ....altfel nu inteleg de ce nu ma vad cei din conserve :bigstar:

numai bine...si cat despre xt125r....este super motoreta...dar la drum lung treb s nu fii genu care se plictiseste repede :moron:

post-12320-1208892211_thumb.jpg

post-12320-1208892228_thumb.jpg

post-12320-1208892241_thumb.jpg

Editat de crazy_mouse_87
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...