Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Yamaha Xt 125 X/R


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 545
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

da tu "xt master" in cat timp ajungi la 100 kmph in forja ? :)

nu am stat niciodata si eu rar ii dau 100 ca nu il forjez pe al meu ca nu imi bat joc de ca mai am nevoie de el si vreau sa il mai si vand poate in vara.

viteze de croaziera ar 80 pana in 90, hai 93 max demaraj bun de acceleratie ai de la 70.

 

dak vrei ceva de alergat cumpara un aprilia rs125 sau un cross sau enduro de 125 in 2T doar ca renunti la fiabilitate.

Xt-urile ca si gama sunt renumite ca motoare simple si fiabile. Si nu e nici capra de enduro dar pentru folosit oras si medium spre hard enduro e numai bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am stat niciodata si eu rar ii dau 100 ca nu il forjez pe al meu ca nu imi bat joc de ca mai am nevoie de el si vreau sa il mai si vand poate in vara.

viteze de croaziera ar 80 pana in 90, hai 93 max demaraj bun de acceleratie ai de la 70.

 

dak vrei ceva de alergat cumpara un aprilia rs125 sau un cross sau enduro de 125 in 2T doar ca renunti la fiabilitate.

Xt-urile ca si gama sunt renumite ca motoare simple si fiabile. Si nu e nici capra de enduro dar pentru folosit oras si medium spre hard enduro e numai bun

 

aha a fost fara suparare..... eu`s obsedat de acest motoras.... si de asta pun intrebari stupide... nu vreau viteza... imi ajunge cat da el... !

si... :moto: ia zi.. cu... cat il dai in vara ? :) un pretz de informare ? :moto: :blbl:

Editat de zapacitul_anului
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

detinatori de xt-uri o intrebare.....vreau sa fac o plimbarica mai lunga cu xt125r....la ce turatie se simnte el bine? si la un drum 1000km+ pot aparea probleme? voi cu ce viteza mergeti constant si la ce turatie....si apropo pana la ce turatie se duce rot/min....io am auzit de 8000 ...nici nu vreau s o bag pe ulei :moto:

multumesc

numai bine

p.s. poate ne vedem odata pe undeva astia cu xt-urile?! shimbam cate o idee ceva :)

id mess: crazy_mouse_87

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si la un drum 1000km+ pot aparea probleme?

motorul este racit cu aer si probabil se supraincalzeste la drumuri foarte lungi.da sa vedem ce zice si xt master k el are si stie mai bine cu ce se mananca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau de ex ...un drum pana la brasov...dus-intors....drumu de 1000 se planifik el in viitor.(a nu se intelege 1000 intr-o zi:)) cateva zile ii dau cu portzia 200 azi 300 maine:) )

numai bine sh poate ne vedem la o cola :rusinica: sau o bere ...fara alcool :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate si mai mult cu xt'u: /index.php?...mp;#entry845533

Parerea mea? Ii masochism sa mergi cu 70-80 atatia km. Eu am fost pana la zalau(160 tur-retur) cu 80 si uneori peste 100 si tot am crezut ca nu mai ajung. Asa ca nu recomand plimbari pe asfalt cu viteze de genu. Pe macadam ii mai ok pt ca macar nu vrei sa o calci fiind atent la drum sa nu fie rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de turat il poti tura pana la 10.000 RPM dupa aceasta limita iti ampare deasupra la turometrul ala cu liniute scris overload. Eu la drum lung ii dau 80-90 si 100 daca merg la vale sau bate vantu din spate. Idea ar fi sa nu tii mult timp acceleratia la maxim mult timp. mergi cu el astfel incat sa mai ramana putin de sucit pt a a nu forta.Racirea pe aer e foarte buna si pt conditii de enduro unde mergi mai incet si in forta.La drum lung nu ai probleme cu racirea deoarece ai si viteza care ajuta mult la racire. Singura problema pe care o poti avea la o racire pe aer poate fi in oras sau pe coclauri.

 

cred ca a modificat pinioanele de la lant ca sa mearga asa tare da pierzi acceleratie si pierzi din cuplu pt la urcat pe dealuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Probabil ca ala are setat kilometrajul pentru modelul de supermoto care are roata din fatza mai mica de aia ii arata atat.Si mie mi-a aratat odata 140km\h...pana sa aflu ca trebuie mutat pe enduro.Viteza maxima a xt-ului este 94 asa cum scrie in carte ,mai tare poti sa mergi doar la vale sau daca bate vantu din spate :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dreptate cu kilometraju lu ala si duce xt mai tare daca il tii accelerat aproape de maxim ceva mai mult timp da urca incet.

 

nu conteaza frecare mai mare la supermoto ca ai cauciucuri mai bune la strada si asta ajuta mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare...cred ca eu eram ala:)

oricum frumoasa depasire acolo cu microbuzu ala...trage moto :rusinica:

eu a trebuit sa stau la coada ca ma 'urmarea' un prieten cu masina

numai bine :rolleyes:

Editat de crazy_mouse_87
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare...cred ca eu eram ala:)

oricum frumoasa depasire acolo cu microbuzu ala...trage moto :lol:

eu a trebuit sa stau la coada ca ma 'urmarea' un prieten cu masina

numai bine :lol:

Da, tu erai , am redus dupa ce am depasit coloana am crezut ca vii spre Amckart, dar dupa am plecat mai departe. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...