Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Yamaha Xt 125 X/R


Postări Recomandate

am si eu o rugaminte la unu dintre voi. :grinbandit: . imi puteti numara cate zale are lantul vostru de la varianta X? mai exact cate nituri are?

ideea e ca eu neavand carnet motoru meu e la 20 km de buc si nu pot ajunge prea des la el.

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 545
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

burdufele da... le tragi peste ele.. atunci cand le schimbi.. pana atunci nu are rost sa le pui. si atunci cand te duci la mecanic sa iti schimbe simeringurile, ii dai si burdufele si ti le trage el peste simeringuri si o sa fie totu ok...

 

la ce iti trebuie sa stii cate zale are lantul? eu oricum nu mai am lantul original, eu mi-am luat kit de lant si pinioane ca ale mele erau duse de la prea mult mers pe o roata :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

burdufele da... le tragi peste ele.. atunci cand le schimbi.. pana atunci nu are rost sa le pui. si atunci cand te duci la mecanic sa iti schimbe simeringurile, ii dai si burdufele si ti le trage el peste simeringuri si o sa fie totu ok...

 

la ce iti trebuie sa stii cate zale are lantul? eu oricum nu mai am lantul original, eu mi-am luat kit de lant si pinioane ca ale mele erau duse de la prea mult mers pe o roata :goodposting:

MULTUMESC din nou, pentru amabilitate. Te rog sa imi mai spui, daca stii, pinionul spate il pot gasi , NUMAI PIESA ORIGINALA, de YAMAHA, sa se potriveasca pe prinderea originala de pe roata spate, DAR sa aiba cativa DINTI mai putini, eu merg numai pe asfalt , iar asta ar ajuta cu cativa KM/ ora, fara pierderea prea mare a puterii, ma gandeam la un mers de 85-90 la ora, la drum intins.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut,

 

Stie cineva de unde pot sa cumpar un display pt un xt125 x din 2005? Am cautat pe ebay si nu am gasit (probabil nu am cautat ce trebuie ;) ) Nu tin neaparat sa fie original Yamaha, poate fi si Vapor sau ceva de genul....al meu e ...un pic stricat, in sensul ca are o mare pata neagra si nu mai vad viteza .

 

Multumesc anticipat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Stie cineva de unde pot sa cumpar un display pt un xt125 x din 2005? Am cautat pe ebay si nu am gasit (probabil nu am cautat ce trebuie ;) ) Nu tin neaparat sa fie original Yamaha, poate fi si Vapor sau ceva de genul....al meu e ...un pic stricat, in sensul ca are o mare pata neagra si nu mai vad viteza .

 

Multumesc anticipat !

 

Du-te la o reprezentanta Yamaha da o sa iti ceara ceva bani pe el.

 

a incercat cineva sa bage benzina de 100 in moto? se simte ceva diferenta?

 

Parca mergea ceva mai frumos motorul dar ca performante nimic, cel putin eu nu am observat.Oricum XT-ul merge cu minim 92 asa ca ii ajunge si 95.

Eu am pus o singura data de 100 si am zis ca nu merita banii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
yamaha dt 125-2t

honda xlr 125-4t

aprilia rx125-2t

ktm 125- 2t

husqvarna 125-2t

+ multe altele gen:tomos,rieju,fb,pgt.

 

 

4t ma intereseaza... O sa ma uit la xlr ms :(

 

 

L.e. e mai dragut XR-ul decat XLR :(

Editat de hector_4me
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar un butoias pentru lichidul de frana spate. un site ceva? multumesc anticipat!

http://lh5.ggpht.com/_UKTuE2hvrhs/R30oIlTN...%83bune+037.jpg

am auzit ca sunt ok la pret

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
pt ca schimb kitu de lant si m-a rugat nenea de la care iau lantu sa ii zic cate nituri am pe lantu asta :friends: . daca nu aveti chef sa va uitati lasati

 

salut.

daca ai rezolvat problema, poti sa i-mi spui cam cat costa un kit complet in tara ? (in Germania am gasit cele 2 pinioane si lantul in jur de 100 euro)

 

 

Are cineva de vanzare o roata spate completa? ( janta echipata cu pinion si disc frana, chiar fara anvelopa , XT 125 R, deci 18 '')

 

Multumesc.

 

(Poate nu a-ti pus toti motoarele la hibernare) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

eu mai am xt 125X, si a murit bateria, ok, am incarcat-o dar acum trebuie sa aleg varianta X pe display, probabil stiti ce vb. doar ca nu exista varianta X sau R exista "Endr" si "nTdr" aveti idee care e pt varianta supermoto(X)? eu tind sa cred ca "endr" e cea R de enduro...da nu stiu

multumesc :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mai am xt 125X, si a murit bateria, ok, am incarcat-o dar acum trebuie sa aleg varianta X pe display, probabil stiti ce vb. doar ca nu exista varianta X sau R exista "Endr" si "nTdr" aveti idee care e pt varianta supermoto(X)? eu tind sa cred ca "endr" e cea R de enduro...da nu stiu

multumesc :lol:

iti spun eu maine, am un prieten care are un xt. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...