Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Yamaha Xt 125 X/R


Postări Recomandate

nTdr este pentru SM

din ce an e xt-ul tau?

el este fabricat in 2005 insa a fost cumparat in mai 2007 si inmatriculat first time tot atunci si eu l-am cumparat de la primul proprietar in august 2008:)

ms mult de raspuns :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Răspunsuri 545
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

cam slabuta activitatea aici :D

 

eu inca ma dau pe o roata cu motoreta minune...

 

pentru piese intrati pe ebay.de - puteti gasi orice piesa.

eu de acolo mi-am luat kit de lant cu pinioane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam slabuta activitatea aici :D

 

eu inca ma dau pe o roata cu motoreta minune...

 

pentru piese intrati pe ebay.de - puteti gasi orice piesa.

eu de acolo mi-am luat kit de lant cu pinioane.

cum reusesti sa te dai pe o roata cu xt-ul?

am un prieten in oras care se chinuie de ceva vreme si nu reuseste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stock.. exact ca cele originale.

salut, eu cand mi-am schimbat kitu de lant cu tot cu pinioane printr-o gresala mi s-a dat pinion spate de 48 zale nu de 45, care e viteza ta maxima cu alea originale? ai X sau R?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am R. viteza maxima e 109.

 

 

Salut.

A avut cineva motorul limitat la 80 kmh (cu saiba in fata carburatorului,etc)? Eu am dat-o jos dar tot nu pot trece de 85-90 kmh.

 

Aveti manual de reparatie pentru xt 125 r sau xt 125 x (dar model dupa 2005 !) ?

Platesc pentru asa ceva !

 

Si daca aveti de vanzare un set de jante complete fata spate pt aceste motoare ?

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu owners' manual, da-mi un pm si ti-l aduc la xeroxat ... sau eventual ii fac poze pe fiecare pagina si iti trimit un folder arhivat cu toate ... cum preferi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu owners' manual, da-mi un pm si ti-l aduc la xeroxat ... sau eventual ii fac poze pe fiecare pagina si iti trimit un folder arhivat cu toate ... cum preferi

 

Salut Nicole.

In ce limba este manualul ?

Al meu e in germana, inteleg cam jumatate din ce srie acolo .E vorba de acea brosura format A 5 , avand cam 54 pagini?

 

La fel, un manual de reparatii ar fi grozav daca am gasi.

 

Revenind la Manual, daca e in engleza ma intereseaza, i-ti achit copiile , poti sa i-mi scrii pe vpluso@yahoo.com

 

Multumesc de raspuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spuneti-mi si mie care e secretul prin care reusiti voi sa va dati pe o roata cu xt-u'.

am incercat azi sa il ridic pe o roata de m-au luat dracii si n-am reusit.

doar din gaz se ridica dar foarte putin. din ambreaj nu merge neam. mi se pare ciudat ambreajul, fata de nsr are o cursa de cuplare mult mai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spuneti-mi si mie care e secretul prin care reusiti voi sa va dati pe o roata cu xt-u'.

am incercat azi sa il ridic pe o roata de m-au luat dracii si n-am reusit.

doar din gaz se ridica dar foarte putin. din ambreaj nu merge neam. mi se pare ciudat ambreajul, fata de nsr are o cursa de cuplare mult mai mare.

 

Salut.

Folosesti treapta 1 si dai gas serios.

O sa te inveti repede, dar nu cred ca ti-ai ales motorul potrivit pentru aceasta ,,distractie''. Succes

 

Este cineva care are pinion pe spate peste 54 dinti la xt 125 r ?

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Folosesti treapta 1 si dai gas serios.

O sa te inveti repede, dar nu cred ca ti-ai ales motorul potrivit pentru aceasta ,,distractie''. Succes

 

Este cineva care are pinion pe spate peste 54 dinti la xt 125 r ?

 

Multumesc

nu e luat pentru dat pe o roata.

nu e nici macar al meu.

 

la voi cand cumpleaza de tot ambreajul se aude un harjait ciudat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, si la mine face harjaitul ala ciudat si la un coleg care are Ru (dar nu ii merge bordu...si nu poate vedea viteza cu care merge)

 

si apropo de viteza si eu tot 110 am viteza maxima:D

 

am auzit deferite pareri pana la urma pinioanele originale la X/R cati dinti au? 45 sau 48?

 

poate ne vedem intr-o zi astia cu xturile;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am si eu cateva intrebari legate de xt-uri... Sunt curios daca se poate face ceva cu farul sa lumineze mai tare, am vazut ca pe ziua nu se vede mai deloc si daca se poate pune crashbar sau ceva de genu??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am si eu cateva intrebari legate de xt-uri... Sunt curios daca se poate face ceva cu farul sa lumineze mai tare, am vazut ca pe ziua nu se vede mai deloc si daca se poate pune crashbar sau ceva de genu??

crash baruri se pot face sigur. stiu un baiat care face asa ceva .

cat despre faruri... nu se vad nici ziua nici noaptea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, farul e un jeg. DAR cica se poate pune bec cu halogen, din pacate tot de 30 sau 35 w duminica ma duc sa imi cumpar...cica e doar 10 lei, si-a pus un prieten pe un varadero 125 dar ala are 2 becuri acum pe halogen a cate 30 sau 35w.

cea mai buna solutie pe care o vad(dar asta inseamna bani) o vad instalarea unui xenon

 

a si app de crashpaduri nu prea merita...eu am cazut la 90 km/h si s-a spart doar plasticu din fata, lateralele nimic, fostu proprietar a cazut si atunci nu patise nimic si l-am scapat o data de pe cric si la fel nu a patit nimic.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aham, nu stiam sau nu stiam sigur daca se poate monta xenon, cam la pret gasesc??? Si bec cu halogen unde gasesc? Crash bar ma gandeam pentru protectia picioarelor mai mult in cazul unei cazaturi...

 

Merci :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, si la mine face harjaitul ala ciudat si la un coleg care are Ru (dar nu ii merge bordu...si nu poate vedea viteza cu care merge)

 

si apropo de viteza si eu tot 110 am viteza maxima:D

 

am auzit deferite pareri pana la urma pinioanele originale la X/R cati dinti au? 45 sau 48?

 

poate ne vedem intr-o zi astia cu xturile;))

 

Salut.

Spune-i colegului la care nu ii afiseaza viteza pe bord sa i-mi scrie sau sa ma sune pe 0744651200. Trebuie doar curatat ceva si se rezolva.

 

 

Eu am pinion original cu 50 dinti .Pentru viteza poti pune de 48, pentru urcat rampe mari off-road 52 sau 54 (sau chiar mai multi dinti, dar trebuie sa maresti nr de zale la lant).

 

Viteza max la Supermoto si Enduro e aprox aceeasi 100-105 km/h (max 110)

Stiu cateva trucuri sa o maresti : pinion de cutie mai mare si de roata mai mic (mai putini dinti) , roata spate mai mica in diametru, reglajul amestecului in carburator ,etc.

 

<motorul are totusi destinatia de enduro , iar daca vreti mai multa viteza , luati-va un DT sau ceva de 250 cc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, inca o intrebare pt xt-isti!

 

Cum se comporta cu pasager, afecteaza consumul, la drumuri lungi cum e si daca e comod pt pasager?? Stiu ca e micutz, cu suspensiile moi si saua ingusta, de asta intreb :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...