Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Yamaha Xt 125 X/R


Postări Recomandate

Dintre toti posesorii de xt-uri de aici, are careva owner's manual / repair manual, sa-i fac o copie/scanez?

Promit sa ma super revansez.

 

marius_herea pe yahoo mess.

 

 

Mesaj completat

come on, please pretty pleaseeeee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 545
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dintre toti posesorii de xt-uri de aici, are careva owner's manual / repair manual, sa-i fac o copie/scanez?

Promit sa ma super revansez.

 

marius_herea pe yahoo mess.

 

 

Mesaj completat

come on, please pretty pleaseeeee

 

Salut

Am owners manual.

Contra cost am gasit in germania repair manual.

Pentru detalii, da-mi mes pe vpluso@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am achizitionat si eu de curand un XT125R si am nevoie de niste sfaturi/sugestii

Pt inceput in legatura cu echipamentul.

Deocamdata nu am decat casca si as vrea sa-mi achizitionez niste bocanci, o pereche de manusi, protectii, o carapace, eventual o geaca.

Am nevoie de sfaturi pt ca vreau sa cumpar ceva bun si rezistent.

 

Echipamentul imi trebuie in principal pt uzul de zi cu zi, mers la serviciu, plimbari prin oras si in localitatile invecinate (pt cateva saptamani motocicleta o sa stea prin PH, undeva intr-o zona de deal, iar ulterior intentionez sa o aduc in Bucuresti - in fata blocului ;) ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

www.louis.de la onlineshop.Daca vrei ceva zi si-ti dau link si celui care comanda.Nu platesti comision si nici taxa postala,exact pretul de pe site il dai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

www.louis.de la onlineshop.Daca vrei ceva zi si-ti dau link si celui care comanda.Nu platesti comision si nici taxa postala,exact pretul de pe site il dai.

 

cunosc siteul, eu vreau niste sfaturi in referitor la a cumpara ceva si nu altceva.

ca asa toate produsele par bune si frumoase pe dinafara.

Mi-e teama sa nu dau o gramada de bani pe o geaca in care sa transpir...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu un XT125X. Sunt foarte multumit...numai ca faza lunga nu bate prea departe... noptea merg cam cu 50-60 km/h ca sa vad. Am incercat sa o reglez,dar degeaba. ;) Am si cateva poze... ;)

 

uite hoinaru..poza 4 :D..daca mai ai poze cu el,posteaza-le te rog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@adrianm1989_ad - desurubezi surubul de sub far pana cand ajunge la inaltimea dorita. daca vrei sa bata si mai sus, schimba-i arcul si pune-i un surub mai lung.

 

are cineva idee unde este reglajul pentru relanti? il tot caut si nimic. in manual, poza nu este foarte edificatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva idee unde este reglajul pentru relanti? il tot caut si nimic. in manual, poza nu este foarte edificatoare.

La mine e la carburator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ zvastic si frana : voi doi va pricepeti.... orice carburator are jigler separat de relanti si de acceleratie. Cand acceleratia este in pozitia 0 (la relanti) , benzina ar trebui sa curga doar prin jigleru de relanti....daca asta se infunda....o dregi din acceleratie....da` e o improvizatie gen "sarma romaneasca" .

 

zvastic tu ai dreptate...doar in ce te priveste cu injectia ta

 

frana....tu ai nsr...aveam alte asteptari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde gasesc si eu un suport de numar ca am reusit sa o pun la verticala (fara sa vreau).... :laugh:

Ce intelegi prin suport de numar? Rama aia de plastic in care se baga numarul sau aripa aia care coboara in jos de pe codita, pe care e pusa si lampa ce lumineaza numarul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rama de plastic in care se baga numarul + lampa care lumineaza numarul, ca au facut amandoua POC, din pacate.

Poate gasesti afermarket ca noi banuiesc ca sunt destul de scumpe.

Iti poti face un suport dintr-o foaie de aluminiu, pe care o indoi, o gauresti apoi o prinzi de cadrul de la codita, sau de stop, nu mai stiu exact ce are in spate sub codita xt-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rama de plastic in care se baga numarul + lampa care lumineaza numarul, ca au facut amandoua POC, din pacate.

Vezi ca rama pentru numar gasesti in Bucuresti la magazinul Augsburg - langa Carefour militari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Reglajul pt relanti este pe partea dreapta cum te uiti la motocicleta....in zona carburatorului are un surub diferit de culoare galbuie; cu o surubelnita mica dreapta poti rezolva problema, dar motorul trebuie sa fie cald; bafta

 

 

alex, este topic pentru xt-uri :ph34r: lasa-i pe cei cu xt-uri sa zica :lol:

am stat azi cu zvastic 2 ore sa cautam reglajul si degeaba :P)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare ! Chiar de azi sîntem (eu, 42 Âşi fiu-meu, 16) posesori de XT125R Âşi pentru început avem nevoie să înlocuim exact piesele astea. Manetele de ambreiaj Âşi de frînă. Unde le găsim la un preț decent ? Mulțumim frumos !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...