Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Yamaha Xt 125 X/R


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 545
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

si asa deci ma sfatuiesti sa iau 10w40 :D mersi :hug:

Da, mie si la servis mi-au facut schimbul cu motul 10w40 si alta data la reprezentanta parca a fost facut schimbul tot cu uleiul asta dar a trecut un an de atunci si nu sunt sigur. Asa ca eu cred ca e ok. Daca cineva are ceva impotriva sa spuna acum sau tina in taina pentru totdeauna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ramane valabil doar numarul cu 0723 748 748

 

rotile, furca, si ghidonul s-au vandut

salutare

o pomapa de benzina ai ?! la a mea s-a rupt firul acela de indica atunci cand intra pe rezerva si din pacate nu prea ii pot schimba acel fir...deci ar trebui sa schimb pompa cu totul.

Mersi , toate cele bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salutare, ca detinator si de xt125r 2007 am o intrebare. Cat voltaj intra in baterie cand incarca la voi? De ex am nevoie de informatii cat incarca la relantiu, 3000 rpm si la 5000 rpm cu faza lunga aprinsa si semnalizarea pusa. Daca e cineva cu voltmetru montat tot timpul e mult mai usor sa-mi zica voltajul maxim si minim de incarcare, pe mine ma intereseaza cel maxim cel mai mult.

 

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

imi vand XTR-ul http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-yamaha-xt%20125%20r-din-2007-518235.html

 

video http://www.youtube.com/watch?v=1Afe2Ry5s_I

luata din reprezentanta bucuresti

propietarul 2

merge ca noua

km reali

itp

asigurare

fiscal

doar in oras folosita

ulei, bujie schimbate, filtru curatat, intretinere ieftina

claxon pe aer, Suport top case Givi, Top pcase kappa 37L (intra o casca si inca ceva)

13299 km, 3000 km facuti de mine din 2012

1500E

Editat de varg-voshod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi vand XTR-ul http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-yamaha-xt%20125%20r-din-2007-518235.html

 

video http://www.youtube.com/watch?v=1Afe2Ry5s_I

luata din reprezentanta bucuresti

propietarul 2

merge ca noua

km reali

itp

asigurare

fiscal

doar in oras folosita

ulei, bujie schimbate, filtru curatat, intretinere ieftina

claxon pe aer, Suport top case Givi, Top pcase kappa 37L (intra o casca si inca ceva)

13299 km, 3000 km facuti de mine din 2012

1500E

+ husa, se vede in video

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adi, vad ca tu esi mai activ pe forum aici, fa-mi si mie o favoare tu te rog cand ai timp. Am nevoie sa-i faci o masuratoare la voltajul de incarcare de la relantiu pana la 5000 rpm pentru mine. Cred ca a mea are nevoie de baterie noua.

 

Imi dai PM daca reusesti.

 

Merci

Editat de varg-voshod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adi, vad ca tu esi mai activ pe forum aici, fa-mi si mie o favoare tu te rog cand ai timp. Am nevoie sa-i faci o masuratoare la voltajul de incarcare de la relantiu pana la 5000 rpm pentru mine. Cred ca a mea are nevoie de baterie noua.

 

Imi dai PM daca reusesti.

 

Merci

 

 

Vrei sa vin cu bateria mea la tine sa vedem daca ai timp? eu sunt aproape in zona Bucurestii noi

 

 

motocicleta mea e in floreasca la garaj

salut totul e ok la a mea incarca bine, bateria a fost ultima problema, era cam veche si am schimbat-o cu una noua http://dillypoint.ro/zen/index.php?main_page=product_info&cPath=44&products_id=2698

 

acum sunt sigur ca mobra mea e buna si e buna de vanzare, detalii mai jos

 

http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-yamaha-xt%20125%20r-din-2007-518235.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Auziti imi spune-ti si mie cum aflu cata benzina mai am in rezervor ???? Ca eu am bordul elecric si plm am tot apasta pe butonu ala albastru cu mode dar degeaba ... si m-am uitat si prin carte si nu am gasit nmic bine cartea fiind si in germana ...

vezica nu trece mai departe in functii la un moment dat oricat ai apasa pe butonul albastru, trebuie sa folosesti ala de la semnalizare (dubios stiu)

 

da ai in drapta jos bec galben cand intra pe rezerva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da dar nu mi se pare deloc normal sa sa ati apara in bord nivelul bateriei , ceasul , cronometrul , si sa nu ati apara volumul de benzina din rezervor... plm pana si mobrele alea vechii aveau ceas care ati indica benzina .... ati arata full ati arata cva .



vezica nu trece mai departe in functii la un moment dat oricat ai apasa pe butonul albastru, trebuie sa folosesti ala de la semnalizare (dubios stiu)

 

da ai in drapta jos bec galben cand intra pe rezerva


Cum adica sa folosesc ala de semnalizare ??? dupa ce am vazut post-ul tau am fugit repede in garaj si am apasat pe el in toate felurile si in stanga si in dreapta si dadea semnal normal si am apasat si pe el si pe centru am apasat de l-au gasit toate nabadaile :))) Explica-mi tu cum sa apas pe el sau unde imi apare daca apas pe el ???



Si mi se pare foarte foarte enervanta treaba asta ca luni am venit de la munte dupa ce am facut impreuna cu un prieten transfagarasan si transalpina si stateam cu cu musca la fund sa nu se aprinda rezerva .... si in peco la fel stateam cu ochii beliti in rezervor sa nu dea pe afara :)))

Editat de Tentu Mihai
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai calm nu toate mobrele vechi arata in bord cand intra in rezeva, TA-ul meu se opreste cam pe la 240km daca nu-l pun pe rezerva, nu are indicator doar se opreste daca nu il pun pe rezerva

 

Cand intra pe rezeva la xt nu ai cum sa nu o observi din moment ce ai becul ala din bord pentru asta.

 

Tu chiar crezi ca o mobra de 3500e noua o sa iti arate nivelul benzinei cum e la masina sau cum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaaa nu doamne fereste da ziceam macar un ceas cva cum e ala la dacie daca ma intelegi cva de genul sa ati arate cand e rezervorul plin jumate si gol ca pana mea la cate optiuni imi afiseaza baterie , cronometru etc e nasol ca nu ati arata si benzina si mi se pare chiar imposibil ... adik eu nu vroiam cva foarte sofisticat cva de bun simt asa ma intelegi tu ce zic ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...