Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Yamaha Xt 125 X/R


Postări Recomandate

1. Masori consumul.

2. Vezi cati km ai inainte de un drum mai lung in cazul in care ai rabdare sa faci touring cu asa ceva.

3. Incepi sa te panichezi si mergi mai incet sa consume mai putin si cauti benzinarie cam cand estimezi ca o sa intre pe rezerva.

 

Cu xtr-ul meu cel mai mult am facut cam 300km fara sa alimentez si deja eram de cateva zeci de km pe rezerva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 545
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Fiti atenti :

URGENT !!!!!!!!!

Tanar pasionat de motociclete ,caut persoane cu care sa ma pot plimba prin bucuresti ,prin imprejurul acestuia sau chiar prin tara
Caracteristici :

Motocicleta yamaha xt 125 x
Varsta : 17 ani
Permis : A1
Hobby-uri : Motociclism , motociclism si uneori cand nu sunt ocumapt cu primele 2 motociclism

Sper sa nu par nebun dar m-am sictirit sa ma plimb singur de nebun prin bucuresti .... E chiar enervant singurul meu prieten cu 125 are o yamaha tomos dar din pacate sta tocmai in Urziceni .... cu el de altfel am facut si 954 km in 2 zile :D bine lucrul asta demonstreaza si faptul cat de mult iubesc aceasta pasiune de acee nici nu am dat importanta durerilor provocate de toti km ..


Va rog salvti-ma !!!! :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare tuturor! eu sunt mai nou pe aici! am si eu xt x de 125 si imi curge ule pe la un semering! daca sunt utilizatori care ma pot ajuta cu niste sfaturi/recomandari referitor la piese, cum se schimba etc. le multumesc frumos de pe acum! la capitolul placute de frana cred ca este mai simplu, si tot asa sfaturi/recomandari! si daca a schimbat cineva pinionul de atac, este de 14dinti si as vrea sa ii pun de 15dinti sau cu ce ati schimbat voi sfaturi/recomandari! MULTUMESC!

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gasesti codurile aici dar doar un mecanic poate sa-ti zica exact ce-ti trebuie dupa ce o inspecteaza

 

http://www.oemmotorparts.com/oem5.asp?M=Yamaha&T=XT%20R%20%20125&Y=2006&L=YA-XT-R-125-2&O=FRONT%20REAR%20SUSPENSION&F=YA-XT-R-125-2_AU&L2=YA-XT-R-125-2_AU

 

Stie careva ce fel de simering imi trebuie pentru telescopul de la furca ca as vrea sa il schimb si sa il cumpar inainte de a il scoate ca-sa nu stau atunci sa ma plimb pe drumuri sa caut :D

Editat de varg-voshod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auziti , aveti careva idee cum pot sa inalt mai mult motocicleta ? a mea e xt 125 x si am impresia ca xt 125 r e mai inalta (sau poate doar am impresia) ce as putea sa fac ? Oare se poate modifica cumva amortizorul sau eu stiu ....?

Editat de Tentu Mihai
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auziti , aveti careva idee cum pot sa inalt mai mult motocicleta ? a mea e xt 125 x si am impresia ca xt 125 r e mai inalta (sau poate doar am impresia) ce as putea sa fac ? Oare se poate modifica cumva amortizorul sau eu stiu ....?

Salutare! intre timp mi-am rezolvat problemene cu furca sice mai aceam la baietii cu service-ul din pantelimon! Sunt f de treaba. multumesc pe aceasta cale!

Mihai cat despre inaltat il mai poti ridica de la amortizorul de pe spate are 2 pozitii, vezi ca nu cumva sa fie la cea de jos! dar mai este ceva, si eu am vrut sa il ridic si in momentul in care il pui pe cric se inclina prea mult si daca mai este terenul putin inclinat ai f mari sanse sa iti cada. trebuie sa ii faci un inaltator la cric! si eu caut o solutie in privinta asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzi , spune-mi si mi te rog cum sa fac sa umblu acolo sa il mai inalt ca habar nu am si apropo cat te-a costat schimbarea simeringurilor? ca eu stau cu motocicleta demintata in curte si cu telescopul in camera :))) si am fost si am cautat simeringuri la reprezentanta la yamaha si acolo oa costa o trasura de bani numi simeringurile respectiv 23 si in alta parte 35 de euro numai un simering :o si nu mi se pare de loc rezonabil ... ajuta-ma si pe mn te rog mult



aa si apropo va rog mult de tot cei care cunosc si pot sa ma ajute si pe mn cu un sfat de unde as putea gasi simeringul de ulei si de praf de la telescopul furciii app a mea e yamaha xt 125 x din 2009 ca am gasit pe net ptr 2008 va multumesc mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este un service moto in pantelimon langa sellgross, m-a costat 150 manopera si semeringurile 60 plus uleiul care nu mai stiu cat a costat! am mai intrebat si in alta parte si era mai scump! si baietii astia au referinte bune si iti dau garantie la servisat furca 1 an!



cat despre ridicat te uiti la amortizul spate si se vede unde este prins!



am vazut ca esti din buc., pe unde anume stai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...