Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Yamaha Xt 125 X/R


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 545
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

frumos motor xt-de 125 am mers si eu pe 1 si mi-a placut.mi sa parut ca are demarajul mai bun ca cbr-u 125

Editat de rss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vaiii....dak am cu cine sa vin maine la arc iti arat c poate cbr..

chiar vreau sa ne dam..sa vad si eu cat poate sa fuga xt...

hai ca dak ajung maine p acolo poate ne dam p undeva....

vezi poate nu te vad eu p acolo si ma vezi u ...B 12 POW :cheers:

hai bafta multa si bulan exagerat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pow:))ce sa poata ma cbr:))) ti-am zis eu am mers cu xt lu ofens si zic ca pleaca mai bine;)cel mai bine e o liniuta dar acum depinde si pilotu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pow:))ce sa poata ma cbr:))) ti-am zis eu am mers cu xt lu ofens si zic ca pleaca mai bine;)cel mai bine e o liniuta dar acum depinde si pilotu

mah eu nu stiu cum conduce omu si nici el cum conduc eul...el poate fi vre-un pilot sau poate o gasca...

nu are sanse in fatza mea...eu am cbr modificat.... :cheers: :ok:

am oglinzile date jos....asta inseamna greutate in minus.... :) :crack:

am cauciucul tocit..si asta e tot greutate in minus :crack: :crack:

si sunt si un adevarat in ale condusului :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

ofense...u i-ai modificat cv la motor?? si ce ia-s putea modifica???

La motor eu am mai umblat la carburator, sa intre mai multa benzina, i-am scos sitele de la toba, si as mai putea sa-i scot limitarile...in rest nush...nu vreau sa intru mult in ea ca nu o tin mult...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-8016-1151265850_thumb.jpg

am vazut unul in ploiesti avea nr ph-nn-crc

e naspa ca e in 4 timpi si nu prea fuge

 

 

Asta eram eu si de felul meu nu sunt "cartierist" sa ma dau barosan prin oras ca sa fiu vazut de unul si de altul. Banuiesc ca si tu , ca si cobraart sunteti inca "verzi" si nu ati vazut inca ce se poate intampla chiar si la 40km/h daca ai ghinionul unui accident.

 

Eu sunt mai in varsta si ,prin natura serviciului am facut cu auto peste 900 000Km , dar la moto sunt inca oarecum incepator ( cam 10 000 Km din care cu XT 125 R pe care il am cam 3000 km din noiembrie 2005), dar am vazut multe accidente ( la unele am fost chier martor) si m-am lecuit de bravade .

 

XT 125R este un motor cuminte atat pe asfalt cat si pe off road, usor de controlat chiar daca i-ai atins limitele. Spre Campina am ajuns la 103 km/h ( indicati pe vitezometru).

 

Pot sa va spun ca am facut si ture mai lungi pe sosea ( Ploiesti - Cheia - Sacele - Brasov - Rasnov - Sinaia - Targoviste- Ploiesti) si pe drumuri forestiere si s-a comportat excelent . ( uneori te cam dor "Bucepsi" de la seaua enduro).

 

Ce-mi place foarte mult este versalitatea sa , designul si cuplul motor excelent pentru capacitatea sa cilindrica.( avantajul sa fie un motor in 4 timpi fata de unul in 2 timpi).

Chiar si cu toba originala motorul are un sunet fain de tot.

 

Va salut si sper sa ne intalnim pe sosea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Placute de frana de spate marca FERODO. motocicleta noastra nu se regaseste nici in catalogul de 2006 dar am demontat eu placutele si am aflat care sunt placutele. FDB2128 in catalogul FERODO.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mai departe... pe langa placutzele de frana ferodo, am primit in final (dupa 4 luni ~ 8000 km) simeringurile de furca originale de la yamaha. Daca stiti pe careva care aduce simeringuri, uitati dimensiunile: 36 x 48 x 11. In catalogul 2006 pentru simeringurile ARI sau ceva de genu, nu exista. Bafta. Mi-am facut ciorapei de neopren pentru furca... sa vad cat o sa reziste...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

XT-u de 125 este o motocicleta faina dar imaginativa ce faina era de puneau un motor de CR de 125 sau orice in 2T.altfel ai alerga.

 

XT-u de 125 este o motocicleta faina dar imaginativa ce faina era de puneau un motor de CR de 125 sau orice in 2T.altfel ai alerga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...