Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Yamaha Xt 125 X/R


Postări Recomandate

da sunt in vacanta deci am mai tot timpul la dispozitie :D

cu furca nu prea am rezolvat amre branza adik am pus la loc simeringurile vechi nu de alta da am cautat simeringuri noi si mi-au spus mai peste tot ca dect originale de la yamaha se potrivesc si in pana mea am fost la 3 magazine si costau pe comanda 130-127-150 lei adica pretul de la cele 3 magazine ... si acum vad ca nu prea mai da cum dadea inainte :D monentan nu am drum prin pantelimon ca ma gandeam sa merg la service-ul la care ai fost tu si sa imi iau de la ei simeringul de ulei si de praf si pana mea sa mi le schimb singur

Eu ies aproape zilnic cu ea pe afara daca e poate ma suni o data si ne plimbam impreuna ca e cam nasol sa ma plimb asa singur :))



Vezi ca ti-am lasat nr meu de telefon pe privat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 545
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut! Eu unul nu prea pot sa iti spun pt ca avand roti de strada nu prea l-am dat pe coclauri decat f. putin cand am fost la peste si atunci mai usor ca mai aluneca/fugea si nu am vrut sa cad cu el pe acolo! :) Dar cat m-am dat a fost tare misto! La un moment dat ma gandeam sa imi cumpar o pereche de roti pt asa ceva de la varianta R!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi vand si eu xtr-ul de 125, merge impecabil, verifiarea se face la reprezentanta la cererea cumparatorului

 

Cateva detalii:

  • se conduce cu A1
  • 125 cmc 10cp, 4 timpi, poate 100/h+ viteza de croaziera si de consum 80/h, consum mediu 2.8%
  • intretinuta, folosita doar pe asfalt
  • asigurare
  • itp 2014
  • se elibereaza fiscal
  • inmatriculata Bucuresti
  • luata de la reprezentanta BUC de primul propietar, eu sunt propietarul al doilea
  • accesorii: placa givi, top case kappa 37L intra o casca si inca ceva, antifurt, husa de ploaie, ulei special pentru filtru de aer
  • imbunatatiri: claxon pe aer (air horn)
  • intretinere ieftina, filtru de aer spalat si uns cu ulei special (inclus), ulei o data pe an 45 de lei, spray de lant, lichid de frana o data la 2 ani. Placutele de frana spate sunt schimbate in primavara, se va vinde cu palcute de frana pentru fata, nemontate, Anvelopele sunt cele originale, sunt in stare foarte buna
  • 13600 km reali
  • bateria a fost schimbata de o luna

  • bujia a fost schimbata in primavara

  • placutele de frana spate sunt schimbate in toamna

  • placute frana fata OEM, au fost 132 lei (poza atasata, vor fi schimbate de noul propietar)

O vand pentru ca am Honda Transalp 600, nu o mai folosesc si nu mai vreau sa platesc asigurare la ea.

 

http://bikeshop.ro/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=518235&selpic=1&zoom=1#foto


.

post-67547-0-90423500-1377509406_thumb.jpg

post-67547-0-62357200-1377509443_thumb.jpg

post-67547-0-68324200-1377518825_thumb.jpg

Editat de varg-voshod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut! Eu unul nu prea pot sa iti spun pt ca avand roti de strada nu prea l-am dat pe coclauri decat f. putin cand am fost la peste si atunci mai usor ca mai aluneca/fugea si nu am vrut sa cad cu el pe acolo! :) Dar cat m-am dat a fost tare misto! La un moment dat ma gandeam sa imi cumpar o pereche de roti pt asa ceva de la varianta R!

Multumesc de raspuns. O sa vad pe viitor, nu am inca banii necesari pt unul in mintile lui.

 

Imi vand si eu xtr-ul de 125, merge impecabil, verifiarea se face la reprezentanta la cererea cumparatorului

 

Cateva detalii:

  • se conduce cu A1
  • 125 cmc 10cp, 4 timpi, poate 100/h+ viteza de croaziera si de consum 80/h, consum mediu 2.8%
  • intretinuta, folosita doar pe asfalt
  • asigurare
  • itp 2014
  • se elibereaza fiscal
  • inmatriculata Bucuresti
  • luata de la reprezentanta BUC de primul propietar, eu sunt propietarul al doilea
  • accesorii: placa givi, top case kappa 37L intra o casca si inca ceva, antifurt, husa de ploaie, ulei special pentru filtru de aer
  • imbunatatiri: claxon pe aer (air horn)
  • intretinere ieftina, filtru de aer spalat si uns cu ulei special (inclus), ulei o data pe an 45 de lei, spray de lant, lichid de frana o data la 2 ani. Placutele de frana spate sunt schimbate in primavara, se va vinde cu palcute de frana pentru fata, nemontate, Anvelopele sunt cele originale, sunt in stare foarte buna
  • 13600 km reali
  • bateria a fost schimbata de o luna

  • bujia a fost schimbata in primavara

  • placutele de frana spate sunt schimbate in toamna

  • placute frana fata OEM, au fost 132 lei (poza atasata, vor fi schimbate de noul propietar)

O vand pentru ca am Honda Transalp 600, nu o mai folosesc si nu mai vreau sa platesc asigurare la ea.

 

http://bikeshop.ro/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=518235&selpic=1&zoom=1#foto

 

 

.

Superb exemplar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Donez si eu o baterie buna de xt de 125 pentru ca am vandut xt-ul. Lipseste piulita si surubul de la o borna.



Donez si eu o baterie buna de xt de 125 pentru ca am vandut xt-ul. Lipseste piulita si surubul de la o borna.

 

 

Update: A fost data

post-67547-0-94770700-1385847759_thumb.jpg

Editat de varg-voshod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

un amic cauta galeria de admisie pt o Beta 125 .... motor Yamaha 125 / 4T.

Ceva idei? sau un magazin, atelier care poate obtine asa ceva ? piesa de origine e mai scumpa deact un kit de lant .

Sau va urma o carpeala romaneasca cu o galerie de scuter taiata si adaptata cumva ... :( diam interior 28mm, lungime 40-50mm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

SCHIMB ( Foaie) pinion spate yamaha xt 125 .

are 48 dinti / este cel care vine stoc pe yamaha xt 125X.

Este montat de curand pe motocicleta, dar vreau sa iau altu de 50 sau 52 ca o bag la padure !

daca are careva 50 si vrea sa treaca la 48 lasa-ti aici un mesaj sau pm.

Doar Bucuresti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Azi 07.07.2014 un baiat cu un xt 125 x rosu a avut acident pe bulevardul brancoveanu undeva in jurul orei 19 ... am impresia ca a dat peste o batrana pe trecerea de pietoni ... ma rog la dumnezeu sa fie bine amndoi ori cum am vazut ca motociclistul era ok nu prea se lovise ... daca stie cineva ceva de el sa anunte aici sau poate chiar el daca e cazul ... doamne ajuta sa fie bine ... Si inca ceva am avut aident cu motocicleta acum 4 saptamani si caut o roata si o furca plus alte inca cateva piese ... daca stie cineva sau are sau ma poate sfatui unde sa gasesc ii multumesc din suflet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

la 10 ani de la inceperea topic-ului asta am trecut la etapa urmatoare:

 

husqvarna 610sm

 

succes baietii.

 

PS: mai am prin garaj urmatoarele piese, poate e cineva interesat de ele:

instalatie electrica

cateva piese din cutia de viteze (pinioane, furci melc.. etc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 3 months later...
  • 7 months later...
  • 9 months later...
  • 2 years later...
  • 11 months later...
  • 5 months later...
  • 1 year later...

salut, cam inactiv aici, are cineva piesa asta pt un xtx din 2007, nu conteaza de pe ce motor din gama XT 125 este luat (poate sa fie si de pe R si de pe X din 2005 pana in 2011 la ultimul model de XT 125 produs de Yamaha

 

Nume piesa : Carbourator Joint A

325209382_1164537207785245_8982020720166417765_n.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...