Sari la conținut

yamaha sdm


AKY
 Share

Postări Recomandate

ft fain linkul cu suspensia christini. m-am gandit la un sistem bazat pe curea, care sa plece de la pinionul de atac spre roata fata, cu un mecanism similar cu cel al transmisiei la scutere i controller la ghidon, dar vreau sa analizez bine optiunile. vedem ce iese si postam rezultatele.

 

pastrezi motorul cu ardere interna si il pui sa alimenteze un compresor cu aer,

montezi niste pale pe roti,

tragi 2 furtunase care sufla aerul comprimat pe palele de pe roti si astfel le invarte.... two-weel-drive

 

bingo! asta era.

 

impartim baniiiiiiiiii?! :cheers:

Editat de _Dexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pastrezi motorul cu ardere interna si il pui sa alimenteze un compresor cu aer,

montezi niste pale pe roti,

tragi 2 furtunase care sufla aerul comprimat pe palele de pe roti si astfel le invarte.... two-weel-drive

 

bingo! asta era.

 

impartim baniiiiiiiiii?! :(

2 furtunase de perfuzie :()

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Dap, Labia e un nume care atesta frumusetea organului genital feminin :), dar nu vreau sa scriu toate detaliile care vreau sa le fac la mobra ca ma internati inapoi de unde de-abia am evadat.

Practic vreau sa:

- pun roti cu spite;

- sa elimin lantul spate inlocuindu-l cu un tambur de cauciuc care va freca direct pe pneu - ca la unele cioppere americane- pentru a anula fortele oscilante negative date de miscarea longitudinala a lantului;

- admisia si evacuarea dau singure inca vreo 12 cai, ochiometric, restul sper sa ii obtin din lucrul la axa cu came si pistoane, desi nu stiu sigur daca va mai fi nevoie;

- rezervorul va fi cadrul si va functiona cu GPL, asta ca am eu o obsesie cu mediul inconjurator si GPL e muuuult mai putin poluant. Bidonul de 1l va avea rol de rezerva;

- tractiune fata de la o Yamaha WR.

 

Acum eu vreau sa le fac, dar daca iese Cavalere te tine sa te dai la blana cu ea?

:P

Pe unde o sa te dai cu mobra asta ? Nu , nu vreau s-o admir , vreau sa ocolesc zona. Succesuri. :angry: :laugh: :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Proiectul a stationat pt ca am fost in spital o buna perioada de timp. Acum sunt pe revenire si voi incerca sa nu ma dau in laturi, desi sunt multe oprelisti legate direct sau indirect de concept.

 

Va anunt pe parcurs

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...