Sari la conținut

SMAEB 2010 UNDE SI CAND


XELIBRI2007
 Share

Postări Recomandate

Anu trecut a fost 15 lei, daca nu ma insel. Pana la urma cine vrea sa mearga nu cred ca se uita la cat costa biletu!

 

da , dar eu vin din Arad ... bani de benzina+tigari+mancare :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Anul trecut nu au fost cine stie ce reduceri. In afara de cateva firme "mai asezate", restul aveau numai solduri din 2008 si nici pe alea nu le scoteau la promotie. Evident ca era cu 15% mai ieftin afisat dar ai de unde sa stii cat costa cu cateva luni in urma? Fix la fel sau poate mai mult. Ideea e ca nu o sa gasesti cine-stie-ce super oferte. Nu. Preturile de piata care se stiu.

 

Daca anul asta o sa fie iar 4 Bmw-uri, 2 Harley-uri si celebra Hayabusa alba (si faimoasele fete care abia stiu sa stea pe ele) , nu cred ca mai servesc Salon. Beau o bere sau mai bine ies cu mobra la plimbare ! :drink: My two cents

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut la Berik au avut aceleasi reduceri pe care le-au avut in iarna pana la inceputul primaverii.Anul asta cand am fost sa imi cumpar echipament,erau reduceri d pana la 30 %. Echipament complet de 22 milioane, l-au scazut la 14 mil.Zic eu ,ca e o reducere ok.Deci nu toate firmele "se prefac" doar ca au reduceri.Asa ca fiti mai pozitivi ,si hai cu SMAEB-ul ca eu abia astept sa mai imi iau una ,alta :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merishor, ce inseamna echipament complet? Ala cu 14 milioane (1400 de lei, da?). Hai ca ma intereseaza si pe mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merishor, ce inseamna echipament complet? Ala cu 14 milioane (1400 de lei, da?). Hai ca ma intereseaza si pe mine

 

 

http://www.honda-bikes.ro/echipament-Costu...se-543-543.html vad ca pe site inca arata preturile reduse,dar nu garantez ca mai sunt in perioada asta ,avand in vedere ca deja a inceput sezonul,dar la SMAEB cu sigurantza vor fi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata trecuta am vazut salonul de la Budapesta. Ce am vazut acolo m-a facut sa imi schimb total parerea fata de cum trebuie sa arate un salon moto ... Este o diferenta de la cer la pamant intre salonul moto de la Budapesta si salonul moto organizat la noi (S.M.A.E.B.). In primul rand la salonul de la Budapesta nu trebuie sa ceri prospecte de la motociclete (si sa ti se spuna ca nu mai au), ele sunt puse in standuri la vedere si orice vizitator poate sa isi ia orice prospect. Unde mai pun ca majoritatea prospectelor erau in limba maghiara. La noi anul trecut nu am vazut asa ceva .... nici macar nu aveau prospecte in engleza, de romana nu mai vorbesc... Alt lucru major: fiecare vizitator poate sa se urce pe orice motocicleta. La nici un stand nu am fost inpiedicat sa ma urc pe vreun motor fie ca era Yamaha, Honda, Suzuki sau Harley Davidson. Da am scris bine, vizitatorii puteau sa se urce inclusiv pe Harley Davidson. Si la scutere era acelasi lucru, fiecare se putea urca pe ce scuter voia. Se mai intampla ca la urcare / coborare vizitatorul sa atinga cu bocancul seaua si sa lase o dara de noroi pe ea. Cei de la stand nu se suparau deloc, era un angajat la fiecare stand cu un spray si o carpa care stergea din cand in cand motocicleta. Nici macar sa atraga atentia vreunui vizitator ca a murdarit seaua ... Mi se pare normal ca la un salon moto sa te lase sa te urci pe motor, este cea mai sigura cale de a afla care motor ti se potriveste din punct de vedere al staturii... La SMAEB am vazut doar afise "nu va urcati pe motocicleta"!!! Si imi imaginez cum s-ar fi manifestat daca cineva lasa vreo urma pe sea ... Inca un lucru interesant ... la acest salon nu am vazut in standuri fete goale (sau ma rog sumar imbracate) cocotate pe motoare (cu exceptia unui stand de echipament moto care a pus doua fete topless). Eu zic ca e mai bine asa ... poti sa studiezi in liniste motocicleta sa o privesti linistit fara sa te complici sa o privesti printre picioarele uneia! Pana la urma e un salon de motociclete.

A existat o scena cu o formatie care a cantat superb un rock and roll clasic de pe vremea lui Elvis creand o atmosfera placuta. De asemenea au existat si programe de dans cu o fata topless ... pentru cei care voiau cu orice pret sa vada ceva dezbracat !!!! Chiar si un dans oriental...

Cand va fi si la noi asa? Cand se vor gandi si dealeri moto de la noi ca asa e normal?

Cei care nu au apucat sa vada acest salon au avut de pierdut. Nu se compara cu S.M.A.E.B. e o diferenta enorma ...

Mi-as dori ca anul acesta S.M.A.E.B. sa se "apropie" macar de salonul de la Budapesta. Si sa vedem mai multe motociclete si mai putine fete goale! Si dealeri fara afise "nu va urcati pe motocicleta"! Dar cred ca vor mai trece 20 de ani pana vom vedea asa ceva...

Editat de robertkiran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si in anii trecuti au fost dealeri care invitau lumea in sa. Aia au si vandut. Acum e recesiune, si supravietuiesc doar aia care vand. Cum era in Filantropica, "un (cersetor) de succes are o poveste de succes". "Nu va urcati pe motoare" nu e o poveste de succes, iar "Urcati in sa" e doar o parte a unei povesti promitatoare. Sa mergem sa le ascultam povestile celor care vor expune, povestile vor vorbi de la sine pentru un an.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vanzarile din Romania nu se pot compara cu vanzarile din Ungaria. De asta salonul din Ungaria e un salon de imagine iar cel din Romania e un fel de targ in care expozantii spera sa faca vanzari record in cateva zile de expo. Asta e nivelul, cu asta defilam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in pdf-ul de prezentare la pagina 2 si 3 la sigla scrie 10-12 aprilie

a ramsa de anul trecut??

PDF

 

 

crazvy ... iti dai seama ca s-a folosit sigla de anul trecut.

poate din viteza sau ... diferite motive, nu au "proiectat"

o alta sigla.

 

23 , 24, 25 aprilie este perioada de expo.

 

 

Mesaj completat

iar cel din Romania e un fel de targ in care expozantii spera sa faca vanzari record in cateva zile de expo.

 

 

CU AJUTORUL FETELOR!!!

ca fara ele, atractia ar fi mult mai mica (din pacate).

 

Si o spun din punctul de verede al unui fost expozant (ex-motor unu si ex-yamaha)

 

Gropi putine, asfalt uscat si Numai Bine!

Editat de hummerro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Biletul de intrare va costa 10 RON si va permite accesul la toate evenimentele cu exceptia EXPOBIKE (bilet separat). Biletul va garanta o singura intrare la salon.

 

 

Probabil ca s.a mai pus intebarea legata de bilet,nu am stat sa citesc toate paginile.Deci,cat va fi biletul?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit in Top Gear un plan all salonului.L-am scanat,poate va e de folos.Il gasiti aici: http://issuu.com/renzor/docs/smaeb

 

Great... prevad o aglomerare si o inghesuiala mai ceva ca la balamuc (fara nici o legatura cu userul cu acelasi nume :) ). Sper sa ma insel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La standul Bikeshop Arena , o sa fie si echipament la promotie sau doar motoare , scutere , etc ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...