Sari la conținut

HONDA SHADOW ZONE


dead_man_walking
 Share

Postări Recomandate

Bine v-am gasit! Aprox de trei ore sunt si eu detinatorului jucariei din imagine.

Sa o stapanesti sanatos...uite si shadow-ul meu... :ok: .nu vrea sa puna poze si pace...

Editat de conu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bine v-am gasit! Aprox de trei ore sunt si eu detinatorului jucariei din imagine.

 

Welcome to the club !!!

 

@Defender ma luati si pe mine?

Editat de motorangel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astept si eu cu nerabdare momentul incare montez numerele pe motor si scot pe sosele, sper sa nu fie prea tare traumatizat de asfaltul de pe la noi (e obisnuita cu sicilia mafioata mea :ok:) ).

Astazi m-am dus si eu pana la Selgros sa cumpar faimosul Motul 10w40 pentru schimb, aveau pe rafturi cate vreti dar toate expirate :(

O intrebare: in Timisoara, filtru de ulei de unde pot cumpara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pt motor Snofox, arata foarte bine.

Eu unu am o slabiciune pt bobbere si din shadow iasa un bobber pe masura. Astept sa-l vad de aproape.

Sa-l calaresti fara incidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astept si eu cu nerabdare momentul incare montez numerele pe motor si scot pe sosele, sper sa nu fie prea tare traumatizat de asfaltul de pe la noi (e obisnuita cu sicilia mafioata mea :ok:) ).

Astazi m-am dus si eu pana la Selgros sa cumpar faimosul Motul 10w40 pentru schimb, aveau pe rafturi cate vreti dar toate expirate :(

O intrebare: in Timisoara, filtru de ulei de unde pot cumpara?

 

Sigur era de motocicleta? Prin Bucuresti la magazine gen Metro (in Selgros nu m-am uitat) este numai ulei de masina. ATENTIE Tie i-ti trebuie neaparat ulei de motocicleta in 4 timpi. Poate stiai deja asta dar mai bine afli de 2 ori decat sa o comiti.

 

Pentru a afla magazine moto din Timisoara intra si tu la comunitati moto Timisoara si rasfoieste p'acolo ca sunt o groaza de topicuri cu service-uri, magazine etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da erau de motocicleta, de fapt cu termenul expirat eventual pentru o langoserie erau ok, intradevar stiam (sunt si eu in domeniu :( sunt chiar sef de service la bigbrothers (camioane))

Editat de snowfox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauta cu google timisoara choppers...o sa dai de niste tipi de incredere pe care ii recomand cu caldura. cauta-l pe sorin, sigur o sa te ajute cu orice vrei tu legat de motoare. eu mi-am luat de la el pana acum motocicleta, antifurt, husa de protectie, filtru, placute si multe altele. saptamana asta chiar imi comand sissybar,tot de la ei.

 

ride safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul randm, parvulescu multumesc pentru raspunsul legat de sissy bar. o sa caut si eu pe e-bay.

in al doilea rand, sambata, 19 aprilie va suna bine pentru o eventuala intalnire a umbracilor? ii rog pe cei interesati de acest get-togheter sa isi exprime opiniile.

ride safe, hondar_

 

Pe 19 aprilie sa facut, unde si la ce ora propuneti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 19 aprilie sa facut, unde si la ce ora propuneti?

 

sincer sa fiu nu m-am pus inca aceasta problema, dar sugerez undeva intre 12.00 si 14.00 ora de intalnire, cat despre loc propun parcarea mare din centrul pieteii victoria.

 

suna bine? daca aveti idei legat de aceasta intalnire, sunt binevenite.

 

sper sa ne vedem acolo cat mai multi.

 

ride safe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

al meu e din '94. dar despre ce cod este vorba?

 

 

seria filtrului de aer, dar dupa '99 caci sunt diferite

 

 

 

 

daca este pe 19 imi voi aranja lucrurile sa raman in bucuresti.....ma bag si eu

sunt cateva locatii unde ne-am putea intalni: Pta Constitutiei, Pta Revolutiei...dupa cum spunea si hondar Pta Victoriei....

daca mai sunt propuneri....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu astazi mi am cumparat filtru de aer si de ulei de la Autonet, aveau pe stoc! (motorul meu e din 94)

cod filtru aer: champion J328

cod filtru ulei : champion F301

Editat de snowfox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

seria filtrului de aer, dar dupa '99 caci sunt diferite

 

 

Stimabile, poate nu ai primit mesajul meu privat, de aceea iti trimit din nou seria filtrului de aer pentru motociclete de dupa 1999, e adevarat ca e pentru piese de origine Honda, deci mai scump, nu aftermarket!

Codul este HO17205MZ8G20, comanda prin userul barna (Autonet - Satu Mare), prompt si serios!

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimabile, poate nu ai primit mesajul meu privat, de aceea iti trimit din nou seria filtrului de aer pentru motociclete de dupa 1999, e adevarat ca e pentru piese de origine Honda, deci mai scump, nu aftermarket!

Codul este HO17205MZ8G20, comanda prin userul barna (Autonet - Satu Mare), prompt si serios!

:(

 

 

scuze man, nu stiu cum s-a intamplat de nu am vazut mesajul de la tine

merci mult pentru ajutor....cand voi ajunge pe la timisoara .... :ok: ...poate bem o bere

 

--- Mesaj completat în 04 Apr 2008 09:00 -------------
imi aduc aminte ca am citit dar nu mai gasesc.....de ce cheie de bujii (dimensiune) am nevoie? stiuti unde as putea sa o gasesc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze man, nu stiu cum s-a intamplat de nu am vazut mesajul de la tine

merci mult pentru ajutor....cand voi ajunge pe la timisoara .... :( ...poate bem o bere

 

<small>--- Mesaj completat în 04 Apr 2008 09:00 -------------</small><br/>imi aduc aminte ca am citit dar nu mai gasesc.....de ce cheie de bujii (dimensiune) am nevoie? stiuti unde as putea sa o gasesc?

iti trebuie cheie de 18 cu brat lung.Cauta la Unior Romania (te costa ceva bani) sau confectioneaza din ceva .nu prea gasesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer sa fiu nu m-am pus inca aceasta problema, dar sugerez undeva intre 12.00 si 14.00 ora de intalnire, cat despre loc propun parcarea mare din centrul pieteii victoria.

 

suna bine? daca aveti idei legat de aceasta intalnire, sunt binevenite.

 

sper sa ne vedem acolo cat mai multi.

 

ride safe

 

Pai eu zic sa facem si un mic traseu daca tot ne intalnim si ne vedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si in cazul in care il vand (desi nu sunt foarte convins de asta, vreau sa gasesc o varianta in care sa imi pastrez si shadow-ul) nu sunt genu care merge pe premiza: lasa asa ca oricum il vand...

pproblema e ca K&N-ul mi se pare destul de scump la 60 euroi, dar in cazul in care nu gasesc ceva bun il voi comanda pe asta

 

<small>--- Mesaj completat în 28 Mar 2008 10:34 -------------</small><br/>

e o idee buna, vreau sa vad cati suntem....si ce frumuseti aveti si voi....

 

<small>--- Mesaj completat în 28 Mar 2008 10:37 -------------</small><br/>

 

mai e o chestie....ori nu am ori nu vad eu bine.....nu am gasit filtrul de benzina la frumusetea mea....

aveti idee? exista undeva ascuns, ca mi se pare destul de nasol sa nu am filtru de benzina la ce pompe sunt in tara asta

se poate improviza...a mai facut cineva asta?

 

 

pt filtru de benzina cauta prin benzinarii sau alte magazine de piese filtru pt olcit :(

 

--- Mesaj completat în 04 Apr 2008 15:41 -------------

Pai eu zic sa facem si un mic traseu daca tot ne intalnim si ne vedem.

 

 

am mai propus si eu o asemenea intalnire dar a ramas fara rezultat sau raspuns. Acuma ca sunt mai multi interesati... sa zicem 10 sau 11 mai 2008? in biker's otopeni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

19 APRILIE - PIATA VICTORIEI SAU PIATA REVOLUTIEI, ne hotaram noi... :burnout:, evident ar fi de preferat sa facem si un traseu, dar cred ca il putem stabili la fata locului. @mavetz, stabilisem deja data. dar daca tot ne cumoastem pe 19 aprilie cred ca o sa ne mai vedem deci suna bine si ce ai zis tu 10-11 mai; te bagi la 19 aprilie?

 

see u there, everyone!

 

ride safe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti trebuie cheie de 18 cu brat lung.Cauta la Unior Romania (te costa ceva bani) sau confectioneaza din ceva .nu prea gasesti

 

 

ok, imi poti spune unde este unior? caci habar n-am

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu raman pe 19 aprilie hotarat orele 12 - 14, si zic sa stabilim de pe acum traseul ca sa nu existe neintelegeri la fata locului. Propun Piata Revolutiei in parcarea din fata de la Cina (langa Atheneul Roman) este mai degajat si destul de mare.

 

Propunere traseu :

 

Piata Revolutiei - Calea Victoriei - Splaiul Independentei - Magazin Unirea - Bd. Magheru -Piata Victoriei -Arcul de Triumf (poate facem o oprire) - DN1 - Bikers Otopeni (unde bem un "suc tare") - inapoi pe DN1 - Arcul de Triumf - Piata Victoriei - Calea Victoriei - Piata Revolutiei.

Daca considerati alt traseu sau vreti sa adaugati ceva eu zic sa spunem aici .

Ps: Ce zici hondar este ok dupa tine?

 

Cu stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze man, nu stiu cum s-a intamplat de nu am vazut mesajul de la tine

merci mult pentru ajutor....cand voi ajunge pe la timisoara .... :burnout: ...poate bem o bere

 

<small>--- Mesaj completat în 04 Apr 2008 09:00 -------------</small><br/>imi aduc aminte ca am citit dar nu mai gasesc.....de ce cheie de bujii (dimensiune) am nevoie? stiuti unde as putea sa o gasesc?

 

Salut,

Daca nu gasesti cheie de bujii la magazinele moto, poti sa-ti iei de la Praktiker una tubulara de 18/19. Nu e chiar ieftina, 19.90 ron, dar probabil deoarece e Black & Decker. Incape la fix raportat la dimensiunea peretelui cheii, dar desi este destul de lunga, nu ramane destul spatiu pentru a avea apoi acces la gaura aceea laterala pentru actionarea cheii. Pentru a manevra cheia se poate folosi un surub cu cap de 19 si doua piulite si o cheie fixa de 19. Nu e cea mai eleganta solutie dar in lipsa de altceva...

O alta varianta ar fi sa-ti comanzi una de 150 mm de la Louis cod 10003907 la 4,95 eur sau un set cu doua prelungitoare si clichet, cod 10001374 la 9,95 eur. Nu stiu daca cea de 150 mm e cea mai potrivita, aia de la Praktiker are 165 mm si tot nu e suficient.

Numai bine.

 

--- Mesaj completat în 06 Apr 2008 10:01 -------------

Din ciclu cine nu are de lucru i-si face m-am apucat sa-mi schimb masoanele le ghidon. Toate bune si frumoase m-am plimbat dar nu mi-a placut ceva la mansonul de acceleratie asa ca am incercat sa scot din nou mansonul dupa plasticul de care se prind cablurile de acceleratie. Problema este ca am scos acel plastic bucati.

Are careva idee de unde i-mi procur acel manson de plastic. poate fi si SE nu ma intereseaza numai sa-l fac rost pana la sfarsitul saptamanii.

 

Salut,

Cum pot sa scot mansonul de acceleratie fara sa scot plasticul acela in rate? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...