Sari la conținut

HONDA SHADOW ZONE


dead_man_walking
 Share

Postări Recomandate

merci mult gabriel...o sa vad care este cea mai buna varianta;

pana la urma cati si-au anuntat participarea? caci vad ca vorbrsc 2-3 persoane (nu ca ar fii o problema) dar nu cred ca suntem doar atatia..

ramane pe 19? caci eu lucrez si trebuie sa stiu daca fac un schimb sa vin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

Salut,

Cum pot sa scot mansonul de acceleratie fara sa scot plasticul acela in rate? :burnout:

 

In cazul in care ai mansonul original este usor pentru ca este din cauciuc. I-ti trebuie o surubelnita (sau un dorn lung si subtire) si un sprei lubrifiant (WD 40 sau sprei de lant), care sa aiba furtunas lung.

Operatiunile: Scoti capacelul din spatele mansonului de acceleratie. Bagi surubelnita intere manson si plastic si incepi sa invarti usor intre plastic si manson. Intre timp bagi furtunetele spraiului lubrifiant si lubrifiezi la greu. continui asa bagand surubelnita din ce in ce mai mult pana se dezlipesc de tot.

 

In cazul in care spargi teava(se numeste throttle pipe) de acceleratie (asa cum am facut eu, dar asta dupa ce l-am scos cu succes l-am bagat in mansoanele custom si apoi m-a mancat undeva sa-l scot din nou) contacteaza pe @dealer deoarece cred ca are unul. Eu, pana mi-a gasit, deja i-mi luasem de pe ebay 2 mansoane ca sa am si de rezerva.

 

--- Mesaj completat în 06 Apr 2008 15:43 -------------

 

O alta varianta ar fi sa-ti comanzi una de 150 mm de la Louis cod 10003907 la 4,95 eur

 

Vezi ca gresisi codul. Codul corect este 10003912. Codul tau este tot de la cheie de bujii dar este mai mica si costa 3.95 euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul in care ai mansonul original este usor pentru ca este din cauciuc. I-ti trebuie o surubelnita (sau un dorn lung si subtire) si un sprei lubrifiant (WD 40 sau sprei de lant), care sa aiba furtunas lung.

Operatiunile: Scoti capacelul din spatele mansonului de acceleratie. Bagi surubelnita intere manson si plastic si incepi sa invarti usor intre plastic si manson. Intre timp bagi furtunetele spraiului lubrifiant si lubrifiezi la greu. continui asa bagand surubelnita din ce in ce mai mult pana se dezlipesc de tot.

 

In cazul in care spargi teava(se numeste throttle pipe) de acceleratie (asa cum am facut eu, dar asta dupa ce l-am scos cu succes l-am bagat in mansoanele custom si apoi m-a mancat undeva sa-l scot din nou) contacteaza pe @dealer deoarece cred ca are unul. Eu, pana mi-a gasit, deja i-mi luasem de pe ebay 2 mansoane ca sa am si de rezerva.

 

 

<small>--- Mesaj completat în 06 Apr 2008 15:43 -------------</small><br/>

 

Vezi ca gresisi codul. Codul corect este 10003912. Codul tau este tot de la cheie de bujii dar este mai mica si costa 3.95 euro.

 

Baiul e ca la mine mansoanele sunt deja custom, din aluminiu si nu reusesc sa-mi dau seama cum e prins :burnout:

 

Ai dreptate cu codul cheii, e tot de 18 dar e si mai scurta.

Editat de ggabriel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiul e ca la mine mansoanele sunt deja custom, din aluminiu si nu reusesc sa-mi dau seama cum e prins :burnout:

 

Ai dreptate cu codul cheii, e tot de 18 dar e si mai scurta.

 

Este prins prin presare si daca incerci sa-l scoti risti sa stai un timp pe langa motor. Din experienta mea eu l-am batut cu ciocanul sa intre. Inteleg ca vrei sa-ti schimbi manerele. In acest caz ia legatura cu @dealer vezi daca mai are acel throttle pipe si pune manere cu totul. Nu te apuca sa-l scoti pe cel vechi. Eu am stat 2 saptamani pe bara si am dat o groaza de bani pe el (el a costat putin insa taxele postale din Australia m-au indoit).

 

Atasez o poza cu obiectul in cauza ca sa va intelegeti mai usor si sa nu se confunde cu manerul de acceleratie (crede-ma ca multi au inteles gresit ceea ce vroiam.)

post-26486-1207501966_thumb.jpg

Editat de pirvulescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

19 APRILIE - PIATA VICTORIEI SAU PIATA REVOLUTIEI, ne hotaram noi... :burnout:, evident ar fi de preferat sa facem si un traseu, dar cred ca il putem stabili la fata locului. @mavetz, stabilisem deja data. dar daca tot ne cumoastem pe 19 aprilie cred ca o sa ne mai vedem deci suna bine si ce ai zis tu 10-11 mai; te bagi la 19 aprilie?

 

see u there, everyone!

 

ride safe

 

 

in principu e ok si 19 aprilie, ma bag. sunt de acord si cu traseul. o sa va anunt sigur in saptamana dinainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Perfect! ramane aprcarea de la Cina, sambata 19 aprilie, ora 14.00 cu traseul stabilit de Lope. sper sa fim cat mai multi. sigur ca ar fi misto sa populam calea victoriei pe choppere. see u there! :burnout:

ayevea, ramanea pe 19. te asteptam

Editat de hondar_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare: in momentul in care cuplez viteza I se opreste motorul , ce o fi? (ambreiaj uzat , sau altceva?)

vezi sa nu fie pe cric in momentul in care bagi in viteza sau sa nu fie cricul lasat ca are un senzor care opreste automat motorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Perfect! ramane aprcarea de la Cina, sambata 19 aprilie, ora 14.00 cu traseul stabilit de Lope. sper sa fim cat mai multi. sigur ca ar fi misto sa populam calea victoriei pe choppere. see u there! :bigstar:

ayevea, ramanea pe 19. te asteptam

 

 

ok, voi fii acolo...am reusit sa-mi aranjez lucrurile.....

dar am o intrebare...nu este mai ok ca traseul sa nu se opreasca la bikers ci la prisma 2 unde este salonul moto si accesorii, caci eu oricum vreau sa ajung si pe acolo..

ce spuneti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da mi-se pare ok si prisma 2 , mai lungim plimbarea :finger:

Eu sunt pentru. Poate gasesc si eu niste faruri ceva, apropo cine aude de niste faruri mai micute ma abonez, ca mi-am comandat crashbar si bara pt. farurile adiacente, daca mai comandam si farurile saream rau bugetul asa ca dati un semn daca auziti ceva.

 

PS: Se pare ca sambata este frumos si cald :bigstar:

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mai pus niste anunturi sper sa ne strangem mai multi, poate ne anturam pana la Snagov daca este frumos.....vorbim acolo la Cina toti.

 

--- Mesaj completat în 16 Apr 2008 01:24 -------------
Exista un topic despre plimbarea noastra.

 

/index.php?...id=1139781&

 

Se pare ca mai multi i-au dat curs si am mai vb. si cu niste prieteni cu chopere si vin si ei.

Deci , rugaminte, haide-ti sa vorbim pe topicul asta de mai sus tot ce tine de plimbarea asta care pare sa se fi lungit mai mult decat ma asteptam si se pare ca o sa fim de toate rasele.....de choppere......poate mergem pana la Snagov.

Pana la urma ora de intalnire o punem la 13 si plecarea la 13:45, este ok?

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..... se pare ca o sa fim de toate rasele.....de choppere......poate mergem pana la Snagov.

Pana la urma ora de intalnire o punem la 13 si plecarea la 13:45, este ok?

 

 

e intalnirea honda shadow sau nu? nu e in regula daca vin si alte natii de choppere... daca vin nu ii mai putem spune intalnirea grupului shadow!

Editat de mavetz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost sooper sambata. Astept cu nerabdare urmatoarea iesire :finger: iar daca aveti ceva poze.....va rog sa le postati sa vada si ochii mei si ai altora. pun eu cateva poze (din pacate aceasi locatie, unghiuri diferite) :bigstar:

post-22023-1208714354_thumb.jpg

post-22023-1208714443_thumb.jpg

post-22023-1208714522_thumb.jpg

post-22023-1208714542_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daaaa...a fost tare...sambata....

as pune poze dar sunt similare cu cele puse de goofy asa ca nu are rost

nu mai stiu cum il cheama pe tipul cu vulcanul albastru...el a fost meseriasu' in poze .....poate pune el chiar daca este zona shadow

nu a fost nici o problema sa fim de mai multe tipuri...oricum se merge pe aceeasi idee...ciar si cel cu xjr-ul

ne vedem data viitoare :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vine baiatu` cu vulcanu`...

 

sper sa ne strangem din nou, dar pt un drum mai lung.

 

Eu propun sa facem un obicei din asta. sa stabilim o ora si o zi (probabil ca duminica la pranz e convenabil pt cei mai multi) si sa fie intalnirea chopperistilor. un fel de 'Arc' pt noi. vine cine poate de fiecare data. ce ziceti?

 

 

trebuie sa ma mai imprietenesc cu forumul, vad ca am probleme cu pozele

 

merge, merge

 

:bigstar: atat

post-16308-1208844142_thumb.jpg

post-16308-1208844178_thumb.jpg

post-16308-1208844245_thumb.jpg

post-16308-1208844293_thumb.jpg

post-16308-1208845274_thumb.jpg

post-16308-1208845292_thumb.jpg

post-16308-1208845312_thumb.jpg

post-16308-1208845343_thumb.jpg

post-16308-1208845364_thumb.jpg

post-16308-1208845482_thumb.jpg

post-16308-1208845494_thumb.jpg

post-16308-1208845504_thumb.jpg

post-16308-1208845516_thumb.jpg

post-16308-1208845527_thumb.jpg

post-16308-1208845601_thumb.jpg

post-16308-1208845611_thumb.jpg

post-16308-1208845620_thumb.jpg

post-16308-1208845654_thumb.jpg

post-16308-1208845666_thumb.jpg

Editat de Vantul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da am fost de toate rasele si a fost foarte frumoasa plimbarea. Sorry dar nu cred ca a stricat sa fim de toate rasele.

 

 

nu a stricat de loc, numai ca nu a mai fost shadow riders meeting. ar trebui sa facem si asa ceva, shadow only!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...