Sari la conținut

HONDA SHADOW ZONE


dead_man_walking
 Share

Postări Recomandate

:) :) :laugh: ...

Chiar eram curios,dac-o sa zici ceva,de mine,cu legatura la VT500...!

Banuiesc ca-i vorba de varianta "C",adica "Custom".Pt. ca exista si "E",un fel de naked.

 

Bunn..Hai sa-ncep: motoreta-misto...buna de incepatori sau de gagici.Sau de tipi foarte mici...Dupa ce-am trecut la VN750,Shadow-ul asta,mi-i se parea bicicleta de copii.E adevarat,am umblat vreo 4 ani,cu ea. Piese,se mai gasesc.Chiar si noi,nu numai s/h.Dar,putzine.Vezi pe ebay.Eu,mi-am luat de-acolo. Consumul,mediu...Fiabilitatea?! Daca ai sa gasesti modelul asta,in stare de functionare,vechi de atatia ani...E clar,nu?! Era o motocicleta scumpa,de-aia sunt rare.

Chiar,mi-as dori sa am pe Vulcan,frina spate,pe care-o aveam pe Honditza...

Am mers cu ea,si cu 160/h.Deci,merge si la drum lung.La Mare,am fost de cateva ori,cu ea...Buna de oras,ca-i mica si se strecoara.Si-n +, are racire cu apa.Tragea bine...Ca de! Cardan,50cp,motor 2V...

Ceva negativ? Motorul,la aspect.E negru,necromat,plin de fire si conducte.Centrul de greutate,cam sus.Alte timpuri,alte conceptii.Acuma-s "long and low"...

Sper sa te fi lamurit,cat-de-cat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare la toata lumea,

 

Problema URGENTA!!!

 

Stie cineva ceva mecanica la furca de shadow??

 

Problema suna in felul urmator:

Imi curge uleiul din furca pe la suruburile din capul furcii. Ideea e ca le-am desfacut, am inlocuit saibele de cupru, dar si la desfacut cat si la montat la loc, invartind surubul, acesta se invarte in gol, si se aude ceva in teava furcii(probabil arcul) care se invarte in acelasi timp.

 

A mai desfacut careva furca??....

Problema cea mai mare e ca probabil nu pot strange suruburile suficient de tare, si astfel, din cauza presiunii, se scurge ulei.

 

 

O alta problema: are cineva de vanzare 2 astfeld e suruburi (cele din capul de jos al furcii), sunt suruburi care se desfac cu inbus de 8, dar au filet cu pasul scurt...si n-am reusit sa gasesc in comert! Ale mele s-au cam tocit, si nu mai prinde imbusul foarte bine in ele.

Editat de dexlink
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand strangi suruburile comprima furca cu o chinga cu clichet. scrie si in manual. incearca sa o comprimi pana la fund

 

 

Asta am si facut.....am comprimato la maxim....si apoi m=am apucat de strans......sper ca abia acum e strans bine surubul....dar asta urmeaza sa vad sigur abia dupa cateva plimbari...ca sa verific daca mai scuipa ulei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Are cineva manualul complet de honda shadow 600 ? Tot gasesc pe net o varianta de aprox. 50 de pagini care probabil e extrasa dintr-un manual complet de service. Daca stiti vreun link ceva unde as putea sa-l gasesc .... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Are cineva manualul complet de honda shadow 600 ? Tot gasesc pe net o varianta de aprox. 50 de pagini care probabil e extrasa dintr-un manual complet de service. Daca stiti vreun link ceva unde as putea sa-l gasesc .... :)

 

Ia vezi gasesti aci la MANUALS:

 

http://www.vt600.net/index.htm

 

Eu am unul complet, dar are 140M si nu stiu daca in urmatoarele 2-3 saptamani am timp sa vad pe unde i-l pun ca sa-l poti da jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da multumesc pt link! Am luat manualul pt shadow din 97 care are 140 mb si e complet. In principiu banuiesc ca nu e prea mare diferenta intre shadow din 94 cum am eu si unul din 97. Ma rog exceptand cutia de viteze!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare la baietzi.

Acum doua zile am verificat uleiul si am constatat ca este peste nivelul maxim ,cu toate ca atunci cand l-am schimbat am pus cat trebuie.si ,de fiecare data cand il verificam ,era in parametrii.

Mi-a venit ideea ,dupa ce am vazut ca este peste nivelul maxim, si am mirosit joja:miroase a benzina.

Deci imi scapa benzina in ulei.As dori sa aflu care mai pot fi cauzele ,,,,,,in afara de segmenti stricati sau garnitura de chiuloasa,ca sa stiu la ce sa ma astept de reparat,,,

RESPECT MAXIM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
care are un cablu de kilometraj care ii prisoseste ca mi s-a rupt.imi trebuie doar sarma aia de interior ca restul e bun.

 

Vezi ca exista la Louis kituri de reparat cablul. De obicei Paula i-l are pe stoc la Ploiesti. Costa putin si merita sa-l ai mereu la tine.

Editat de pirvulescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca exista la Louis kituri de reparat cablul. De obicei Paula i-l are pe stoc la Ploiesti. Costa putin si merita sa-l ai mereu la tine.

merci dar serios daca am reusit sa gasesc pe louis.daca ai un cod te rog ca mie imi da cu ,.10kx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci dar serios daca am reusit sa gasesc pe louis.daca ai un cod te rog ca mie imi da cu ,.10kx

 

Codul louis este 10019100

http://www.louis.de/_203b4eb901f68acd53f99...tnr_gr=10019100

 

Ideea este ca eu l-am vazut mereu pe stoc si in Bucuresti si in Ploiesti. Eu i-l port mereu la mine, nu se stie cand ai nevoie de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Codul louis este 10019100

http://www.louis.de/_203b4eb901f68acd53f99...tnr_gr=10019100

 

Ideea este ca eu l-am vazut mereu pe stoc si in Bucuresti si in Ploiesti. Eu i-l port mereu la mine, nu se stie cand ai nevoie de el.

merci frumos.a fost pitit bine.acum sa vad cum ajung sa si cumpar de pe la buc. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci frumos.a fost pitit bine.acum sa vad cum ajung sa si cumpar de pe la buc. :angryfire:

Deocamdata numai in Ploiesti sa ai sanse sa fie pe stoc...

 

Magazinul Paulei din Bucuresti s-a inchis din primavara. Am inteles ca vor inchide si Barcanestiul cand vor face un magazin + depozit + service pe la Ciolpani.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de vanzare windshield model MRA lam avut montat pe motoru meu honda shadow 750 c2 coarne lsl nu cunosc dimesiunea cum gasesc subler masor pret 100e negociabil mici zgarieturi nu este rupt sau crapat culoare inchisa nr de telefon 0744882999 dupa ora 1600cum reusesc pun si poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...