Sari la conținut

HONDA SHADOW ZONE


dead_man_walking
 Share

Postări Recomandate

AM FACUT-O MA! Daca vreti sa vedeti poze, am pus cateva p-aici: /index.php?...445180&st=0

Shadow-ul s-a miscat animalic. Am completat putin ulei la vreo 5000 km de la punctul de plecare. In rest.. a mers uns. Doar benzina a vrut. 10 000 km nu am pus un strop de apa.. nimic nimic :kali:

 

HONDA RUNS FOREVER! :) :finger:

 

Felicitari pentru calatorie man! Sper sa fac si eu o calatorie de-asta odata si-odata :D .

Cel mai mult mi-a placut partea cu "Honda runs forever, Honda runs forever" :kick: . FOARTE TAREEE!!!

 

Astept cu nerabdare continuarea povestii!

Radu.

Editat de smoky_bad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare...cat ai dat pe shadow?mi-as lua si eu una,tot de prin '86-''87,dar nu stiu pe unde as gasi una...si daca se poate si mai ieftina!!!

uite aici una identica este intr-adevar un model extrem de reusit!

Editat de bykerkess
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!cablurile le-am cumparat si eu.ala de la frana era deja cand am cumparat motoru`!

Mihai,janta fata? e de 19!

va place motoru?si mie!!!!!!!!!!

a fost a unui prieten, dar a vandut-o!

post-15461-1259866161_thumb.jpg

post-15461-1259866235_thumb.jpg

post-15461-1259866308_thumb.jpg

post-15461-1259866412_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci! dar nu e chiar asa faina si de aproape!e naspa vopseaua,dar restul....merge super.

cred ca in primavara am sa o duc la vopsit si un schimb de ulei

Ce conteaza vopseaua man? Las-o sa fie mai rat :finger: . Conteaza mai mult sa mearga bine :) !

 

 

smoky acu sunt ca un copil prostan...cine??? cine?? cine are umbra de acu si il cunosc??

Il mai tii minte pe Andrei de la Rasnov? :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!cablurile le-am cumparat si eu.ala de la frana era deja cand am cumparat motoru`!

Mihai,janta fata? e de 19!

va place motoru?si mie!!!!!!!!!!

a fost a unui prieten, dar a vandut-o!

mda, nu pre inteleg eu rolul smecheriei aleia prinsa de furca la un chopper dar fie.Aripa pe spate e pushcarie curata , putea sa o lipeasca de roata si sa o mai lungeasca putin in lateral.Saua iar nu imi place.Dar e doar chestie de gust.Baieti, sa inteleg ca asta e motorul alb de galati de a fost la Rasnov or what?Salutari de la Bv Dimmu si Smoky! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este un amortizor ca la vitezane,la viteza mai mare ii cam tremura furca.ce motor alb de galati?

fiecare cu gusturile lui asae,oricum nimic nu era in regula cu motoru ala,era facuta asa pt intruniri!dar nu prea a facut multi km cu ea.faza misto era ca a fost facuta din bucati!

smoky_bad,vream sa il vopsesc negru mat. ca sa nu mai stau sa-l curat toata ziua.chiar daca e prafuit nu se vede!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, nu pre inteleg eu rolul smecheriei aleia prinsa de furca la un chopper dar fie.Aripa pe spate e pushcarie curata , putea sa o lipeasca de roata si sa o mai lungeasca putin in lateral.Saua iar nu imi place.Dar e doar chestie de gust.Baieti, sa inteleg ca asta e motorul alb de galati de a fost la Rasnov or what?Salutari de la Bv Dimmu si Smoky! :finger:

Nu cred ca e motorul de Galati care a fost asta-primavara la Rasnov man...

Salutari de la Cuca Macaii... Aaaaa... de-aici din Arges... din Mioveni :) :kali: . La naiba! Nu exista smiloi d-asta care sa bea palinca (ziceam sa bat si eu un apropo) :kick: .

 

Numai bine!

Radu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari si de la Alba Iulia!!!!!!!!

Smoky il mai tin minte pe Andrei!!!tks.oricum motoru seama fff mult cu cel alb de la intrunirea Shadow doar ca are farul lui Motz :)) .

Editat de DimmU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este un amortizor ca la vitezane,la viteza mai mare ii cam tremura furca.ce motor alb de galati?

fiecare cu gusturile lui asae,oricum nimic nu era in regula cu motoru ala,era facuta asa pt intruniri!dar nu prea a facut multi km cu ea.faza misto era ca a fost facuta din bucati!

smoky_bad,vream sa il vopsesc negru mat. ca sa nu mai stau sa-l curat toata ziua.chiar daca e prafuit nu se vede!

a mea e negru mat si iti spun sigur ca e cea mai pacatoasa vopsea in ceea ce priveste murdaria.totul se vede pe ea.si urma de la mana.daca ti se rupe e ok.eu nu am probleme cu asta.cu 10 ron iti iei o vopsea negru mat de la policolor si ai rezolvat problema.succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

negru am facut si eu motorul. nu i-am mai dat lac si s-a cam matuit, dar e ok. pare mai rat. io sunt multumit daca e ok dpdv mecanic.

o intrebare daca se poate; cat poate sa coste un litru de ulei pentru amortizoare furca fata pentru un shadow de 600? am dus furca la schimbat simeringuri si mi s-a zis ca uleiul din amortizoare ma costa 100 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

negru am facut si eu motorul. nu i-am mai dat lac si s-a cam matuit, dar e ok. pare mai rat. io sunt multumit daca e ok dpdv mecanic.

o intrebare daca se poate; cat poate sa coste un litru de ulei pentru amortizoare furca fata pentru un shadow de 600? am dus furca la schimbat simeringuri si mi s-a zis ca uleiul din amortizoare ma costa 100 lei.

eu am bagat ulei hidraulic luat din benzinarie .aprox 10 -15 ron/litru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am o o Honda Vt 600 '95 si am constatat ca nu mai am lumina la numar. Cautand in manual (conform cu atasamentul) am gasit "license plate bulb VT 600 - 4cp"

Ce naiba de bec e asta ca nu il gasesc si nu stiu cum e, cati watti, etc?...de obicei sunt si le gasesc pe alea de genul 12V- P21/21W). Unde pot sa gesesc becuri pt umbrutza mea?

 

Multumesc

 

 

P.S Am postat din greseala si in alta parte, scz admin,

post-4877-1260188891_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am o o Honda Vt 600 '95 si am constatat ca nu mai am lumina la numar. Cautand in manual (conform cu atasamentul) am gasit "license plate bulb VT 600 - 4cp"

Ce naiba de bec e asta ca nu il gasesc si nu stiu cum e, cati watti, etc?...de obicei sunt si le gasesc pe alea de genul 12V- P21/21W). Unde pot sa gesesc becuri pt umbrutza mea?

 

Multumesc

 

 

P.S Am postat din greseala si in alta parte, scz admin,

 

Salut.

 

Din cate tin eu minte, 4CP-ul ala se refera la intensitatea luminii:

4CP = 4 Candle Power (Candle Power= unitate ce masoara intensitatea luminii - e totusi posibil sa ma insel, dar eu asta tin minte ca ar insemna :angry: ).

Cat despre bec... Nu stiu ce as putea sa-ti spun, intrucat ACE-ul meu nu are asa ceva :( .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de uleiul pt furca; eu am pus Motul 15W pe care am dat 50 de lei pe un litru si se comporta foarte bine acum. Daca te mai intereseaza iti pot da pe privat numarul de telefon al baiatului de la care l-am cumparat, pt ca el costa mai mult in magazin. Bafta

Editat de Schwarz Muller
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate unii stiti..poate altii nu... Un site interesant, va alegeti marca - HONDA, KAWA, etc, apoi modelul (Shadow, etc ) , ANUL si e fct de asta e data schematic fiecare componenta pe sectiuni (electrice, frana..etc). Mi se pare tare util, poate e cuiva de ajutor:

http://www.bikebandit.com/oem-parts :angry:

Mesaj completat

Am o o Honda Vt 600 '95 si am constatat ca nu mai am lumina la numar. Cautand in manual (conform cu atasamentul) am gasit "license plate bulb VT 600 - 4cp"

Ce naiba de bec e asta ca nu il gasesc si nu stiu cum e, cati watti, etc?...de obicei sunt si le gasesc pe alea de genul 12V- P21/21W). Unde pot sa gesesc becuri pt umbrutza mea?

 

Raspund tot eu poate ajuta si pe altii:

 

11: BULB (12V 5W)

(12V21W) (ECE) (STANLEY) sursa http://www.bikebandit.com/oem-parts

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

simeringurile sunt ff ieftine..nu mai stiu exact dar eu imi faceam super mari probleme pt pretul lor, dar degeaba.eu am dat 35 pe ulei motul pt furca si 30 sau 40 lei pe semeringuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...