Sari la conținut

HONDA SHADOW ZONE


dead_man_walking
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare,

 

Am de vanzare la juma de pret plcaute frana pentru VT600 din 89-93.

Lous produs ID 10044259: http://www.louis.eu/_1094660a13f9aad7ca63967bbbdaba2935/index.php?topic=search&searchterm=10044259&cmd.x=3&cmd.y=3

 

Eu am un Shadow din '97 si nu am fost atent cand le-am comandat. Daca aveti drum prin Drumul Taberei le putem monta direct.

 

 

tel. 0722610225 :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Cumpar lampa care ilumineaza numarul la VT 600 C (a mea e din '91, nu stiu daca e la toate la fel).

am eu una, o sa-i fac maine niste poze sa o vezi si vorbim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , imi cer scuze daca postez unde nu trebuie , dar nu am gasit unde...am si eu o rugaminte...spuneti-mi va rog , o honda vt 500 din 87 la vreo 50000km , este o achizitie buna ? la ce trebuie sa fiu atent , daca o cumpar si cat este de fiabila ? multumesc , numai bine

Eu am un VT 500 C din 1985, modelul american, cu 36000 mile la bord. Este absolut admirabila, avand in vedere vechimea ei. Din cate stiu, este unul din primele (daca nu chiar primul) model de chopper veritabil cu care au intrat japonezii pe piata americana. La momentul lansarii ei, cei de la Harley au cerut protectia guvernului american, de frica concurentei. (iar guvernul i-a ajutat si a introdus taxe si accize suplimentare produselor japoneze... )

Spun "chopper veritabil" pentru ca are clasicul motor V-Twin, cu 3 supape si 2 bujii per cilindru, transmisie pe cardan, racire cu lichid, 50 de cai putere si un sunet deosebit al tobelor originale. Modelul s-a fabricat intre '83 si '87 si este inca unul de succes dincolo de ocean.

O recomand cu cea mai mare caldura, daca este intr-o stare cel putin acceptabila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor!

 

Oare stiti vreun model de vanzare ca asta ? http://www.totalmotorcycle.com/photos/2003models/2003models-Honda-VT750C-ShadowACE.htm

 

Imi cam face cu ochiul, de asemenea as aprecia oarece opinii pertinente despre plusuri/minusuri din partea celor ce au avut sau au acest model. Multumesc!

 

 

Da, eu am ACE de 750..cam ce ai vrea sa stii ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanate buna frati umbraci..

 

Un Sissy bar pt Honda Shadow de 600, are careva de vanzare?

Am gasit vreo 2 anunturi pe piese de schimb dar erau date deja.

Caut unu normal, sau eventual si cu portbagaj..

 

In caz de vreo informatie, astept PM sau tel pe 0752553544.

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin vanzarea Shadow-ului de 600 am parasit clubul umbracilor! Tuturor posesorilor ramas bun si asfalt uscat!

Cu toate că am vandut motorul, am de vanzare tobe (evacuari) goale, taiate slash, sunet deosebit!

Cei interesati ma pot contacta pe mesaj privat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Da, eu am ACE de 750..cam ce ai vrea sa stii ?

 

pai as vrea sa stiu cam ce regim de mers ai cu ea,

daca e tzapanoasa la drum,

daca ai avut probleme speciale cu ea, tehnice adica,

cat consuma la drum,

daca te descurci si in oras cu ea (consum de benzina si gabarit- mie imi pare cam lata)

ce autonomie de mers ai cu benzina din rezervor.

 

virago-ul mi-a ramas din ce in ce mai mic, ma bate gandul sa-l schimb si modelul acesta de moto e unul dintre cele ce-mi plac mult. toate bune!

 

ACE de 750..

 

nu exista si cu motorul mai mic, de 600, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai as vrea sa stiu cam ce regim de mers ai cu ea,

 

aaaaaa, asta e destul de subiectiv :D..am momente cand merg normal (o data cu traficul) si alte momente cand nu merg foarte normal...pe curbe imi este destul de frica sa ma aplec mai mult din cauza scaritelor joase (dar asa sunt cam toate cruiserele..daca vii de pe virago, nu o sa ai problema asta)

 

daca e tzapanoasa la drum,

 

in ce sens ?

 

daca ai avut probleme speciale cu ea, tehnice adica,

 

pana acum nu..am cumparat-o la ~40k in noiembrie/decembrie anul trecut (daca sunt reali sau nu, nu pot sa iti zic sigur..dar tind sa cred ca sunt reali) si acum are 43k...runs like a champ!

cat consuma la drum,

 

in jur de 5%

 

daca te descurci si in oras cu ea (consum de benzina si gabarit- mie imi pare cam lata)

 

NASPA...si mie mi se pare fascinant de lata fata de er6f-ul care il aveam inainte. Nu mi se pare (foarte) grea la viteze mici, te obinuiesti rapid.

ce autonomie de mers ai cu benzina din rezervor.

 

fac plinul de obicei la 170-200 km (nu are indicator de benzina)

 

virago-ul mi-a ramas din ce in ce mai mic, ma bate gandul sa-l schimb si modelul acesta de moto e unul dintre cele ce-mi plac mult. toate bune!

nu exista si cu motorul mai mic, de 600, nu?

 

Nu cred ca exista ace de 600, dar in locul tau as lua de 750, care si asa mi se pare mic (dupa 110 km/h caut viteza a 6-a)..dar sunt nevoit sa il folosesc pana imi iau altceva la iarna :D. Overall este o motocicleta buna...pun si 3 poze de saptamana trecuta

post-67629-0-32364500-1368220127_thumb.jpg

post-67629-0-58090500-1368220209_thumb.jpg

post-67629-0-37527200-1368220377_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu exista si cu motorul mai mic, de 600, nu?

 

Pentru piata americana s-a comercializat Shadow-ul de 600 sub denumirea VLX. La fel cu cel din Europa, doar cu usoare diferente estetice.

Editat de ggabriel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Va rog frumos sa ma ajutati cu ceva pareri despre diferentele dintre Suzuki Intruder VS 800 si Shadow 750. Am Shadow VT600 si sunt foarte multumit de ea dar as vrea sa trec la ceva mai mare. Astept orice alte pareri despre alte modele care s-ar incadra in aceasta categorie.Multumesc anticipat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog frumos sa ma ajutati cu ceva pareri despre diferentele dintre Suzuki Intruder VS 800 si Shadow 750. Am Shadow VT600 si sunt foarte multumit de ea dar as vrea sa trec la ceva mai mare. Astept orice alte pareri despre alte modele care s-ar incadra in aceasta categorie.Multumesc anticipat !

daca vrei ceva mai mare treci de 1000.Nu vei simti o mare diferenta la niciuna din ele.Shadow-ul de 750 e mai masiva dar nu asa de zvapaiata.Intruderul de 800 e bicicleta cu ciclistica f buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspuns dar din pacate daca as trece la o motocicleta mai mare, gabaritul ei m-ar deranja la traficul din oras in care imi petrec 80-90% din timpul pe moto iar diferenta de bani pana la ceva peste o mie nu cred ca-l pot avea decat daca sparg vreo banca :)

Una peste alta care ar fi sfatul? Sa trec la ceva mai mare de 750/ 800 sau sa raman la VT 600? Mentionez ca marea majoritate a timpului merg in oras cu scurte iesiri de week-end- 100-200 de km iar una peste alta si consumul ma coafeaza la VT 600 dar nu asta ar fi o problema.

Editat de baby_blues
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...