Sari la conținut

HONDA SHADOW ZONE


dead_man_walking
 Share

Postări Recomandate

salut . poate cineva sa m ajute cu un produs unde l gasesc numai pe ebay. adik daca e cineva care face comenzi sa`mi acchizitioneze si mie ii trimit bani in avans . nu gasesc pe nicaieri acesc produs .

http://www.ebay.com/itm/1996-Honda-Shadow-VT-600-CD-Free-USA-Shipping-air-cleaner-box-assembly-/200953833748?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item2ec9c82914&vxp=mtr

 

m ar fi interesat doar capacu si clema dar nu am gasit decat air boxu cu totu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Te pot ajuta multi, dar inainte de orice fa urmatorul calcul:

69.20 (produsul) + 104.30 (posta) * 3.5 (PayPal ia si un comision pe linga cursul BNR) = 607.25 RON. La asta, in Romania, se va taxa TVA 24% + 6%import USA (69.2 * 3.5 * 0.3 = 72.66 RON). Totul te duce cam la 680 RON. Nu gasesti mai ieftin prin tara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te pot ajuta multi, dar inainte de orice fa urmatorul calcul:

69.20 (produsul) + 104.30 (posta) * 3.5 (PayPal ia si un comision pe linga cursul BNR) = 607.25 RON. La asta, in Romania, se va taxa TVA 24% + 6%import USA (69.2 * 3.5 * 0.3 = 72.66 RON). Totul te duce cam la 680 RON. Nu gasesti mai ieftin prin tara?

Caut de 2 luni doua piese

1- Capacul de la filtru

2- clema care sustine filtrul de aer

in tara nu gasesc de nici o culoare, am probleme intruna la moto din cauza mizeriei care intra in carburatoare. le-am curatat deja de 2 ori . :(:( nush ce solutie sa gasesc. am mai intrebat si mi s a dat tot link din ebay. clar nu mi convine sa dau o groaza de bani dar [...]

Daca are cine o idee si poate s ma ajute as fi recunascator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut de 2 luni doua piese

1- Capacul de la filtru

2- clema care sustine filtrul de aer

in tara nu gasesc de nici o culoare, am probleme intruna la moto din cauza mizeriei care intra in carburatoare. le-am curatat deja de 2 ori . :(:( nush ce solutie sa gasesc. am mai intrebat si mi s a dat tot link din ebay. clar nu mi convine sa dau o groaza de bani dar [...]

Daca are cine o idee si poate s ma ajute as fi recunascator.

 

Hmm nu stiu daca iti merge modelul de pe *99-04. Ideea e ca unii si-au modificat admisia si nu mai au nevoie de airbox+toate maruntaiele de pe acolo si te-ar putea ajuta. Si pe mine ma tenteaza sa fac operatiunea asta dar fiind o lene ma misc greu :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu merge ca am incercat sa iau de la un amic care avea din 99 si e altfel. Pana in 98 sunt la fel.. ce modificari ar trebui sa faci . Poate reusesc in felu asta sa rezolv problema cu aerul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si modificari,inseamna sa renunti la capacele filtrului de aer si intreaga tubulatura. In locul filtului,pui un filtru de aer conic,precum am atasat in poza. La motoarele de dupa '99 este mai usor caci este un singur carburator,deci un singur filtru de pus. La tine este un pic mai complicat,fiind nevoie de doua filtre. Oricum nu rezolvi problema doar prin schimbarea filtrului.Va trebui sa-ti golesti tobele sau sa le inlocuiesti+ sa lucrezi la carburatie,jiglere modificate sau chiar un dynojet daca te tine portofelul. Oricum,merita ;)

post-60281-0-87257700-1377003792_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si modificari,inseamna sa renunti la capacele filtrului de aer si intreaga tubulatura. In locul filtului,pui un filtru de aer conic,precum am atasat in poza. La motoarele de dupa '99 este mai usor caci este un singur carburator,deci un singur filtru de pus. La tine este un pic mai complicat,fiind nevoie de doua filtre. Oricum nu rezolvi problema doar prin schimbarea filtrului.Va trebui sa-ti golesti tobele sau sa le inlocuiesti+ sa lucrezi la carburatie,jiglere modificate sau chiar un dynojet daca te tine portofelul. Oricum,meria

 

 

Exact asa vreau sa fac si eu. App, tuburile alea care intrau in airbox, este ok daca le lasi descoperite ? Am vazut pe net ca unii isi pun niste mini filtre de aer si pe furtunase.

Editat de Fury
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost o prima poza. Si eu am pus filtre precum se puneau la dacie pentru a filtra benzina. Este ok sa le pui,mai ales la praful de pe drumurile noastre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si modificari,inseamna sa renunti la capacele filtrului de aer si intreaga tubulatura. In locul filtului,pui un filtru de aer conic,precum am atasat in poza. La motoarele de dupa '99 este mai usor caci este un singur carburator,deci un singur filtru de pus. La tine este un pic mai complicat,fiind nevoie de doua filtre. Oricum nu rezolvi problema doar prin schimbarea filtrului.Va trebui sa-ti golesti tobele sau sa le inlocuiesti+ sa lucrezi la carburatie,jiglere modificate sau chiar un dynojet daca te tine portofelul. Oricum,merita ;)

in legatura cu golitul de tobe. stii pe cineva care se pricepe la golit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in legatura cu golitul de tobe. stii pe cineva care se pricepe la golit?salut,

salutare,

 

uite un filmuletz care poate sa te ajute, eu inclin sa ii urmez "sfatu"

 

 

 

saluatare ,

 

Sunt putin nelamurit cu schimbul de ulei pt un shadow VT 600 din '94

 

La ce numar de km este indicat un schimb, cei de unde am cumparat uleiul imi recomandasera, la 5000 km,

Printre cunostinte imi spun de 10 000 km

 

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saluatare ,

 

 

 

Sunt putin nelamurit cu schimbul de ulei pt un shadow VT 600 din '94

 

 

 

La ce numar de km este indicat un schimb, cei de unde am cumparat uleiul imi recomandasera, la 5000 km,

 

Printre cunostinte imi spun de 10 000 km

 

 

 

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Sal . Am si eu niste probleme la shadow 600 '94. Cand vreau sa accelerez brusc se tureaza si nu trage si cred ca e de la ambreaj , daca e asa ce ar trebui sa caut pt remefierea pronlemei? Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal . Am si eu niste probleme la shadow 600 '94. Cand vreau sa accelerez brusc se tureaza si nu trage si cred ca e de la ambreaj , daca e asa ce ar trebui sa caut pt remefierea pronlemei? Multumesc

Incearca sa reglezi cablul de ambreiaj cu ajutorul piulitei de la maneta (cea rotunda, dintata) si a piulitelor de pe cablu (in dreapta, jos - pana in parghia fixata pe baia de ulei). Cablul (de ambreiaj) nu trebuie sa fie foarte rigid, iar maneta sa aiba un joc de cativa mm. Daca nu se rezolva asa, inseamna ca te paste shoppingul, anume: disc ambreiaj, placa presiune...

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa reglezi cablul de ambreiaj cu ajutorul piulitei de la maneta (cea rotunda, dintata) si a piulitelor de pe cablu (in dreapta, jos - pana in parghia fixata pe baia de ulei). Cablul (de ambreiaj) nu trebuie sa fie foarte rigid, iar maneta sa aiba un joc de cativa mm. Daca nu se rezolva asa, inseamna ca te paste shoppingul, anume: disc ambreiaj, placa presiune...

Bafta!

Problema rezolvata. Multumesc de ajutor. Si cablu era cam blocat pe camasa a trebuit sa i bag ceva de curatat + ungere, acum nici nu simt ca apas pe ambreiaj :)

 

salut tuturor. caut sa cumpar o aripa spate daca stie cineva de unde sa iau pt shadow `94. toate cele bune

 

salut tuturor. caut sa cumpar o aripa spate daca stie cineva de unde sa iau pt shadow `94. toate cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...