Sari la conținut

HONDA SHADOW ZONE


dead_man_walking
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

baieti ...intrebare scurta va rog....incepand cu ce an are shadow ul de 600 cutie in 5 trepte?!

 

`95-`96 din cate stiu eu

 

95

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti ...intrebare scurta va rog....incepand cu ce an are shadow ul de 600 cutie in 5 trepte?!

 

`95-`96 din cate stiu eu

sal ,a mea este din 94 si are 5 trepte dar este vlx steed.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot vlx steed am din 93 si tot 5 trepte are si mai are si vasul de expansiune spart ...poate are cineva ca i-mi roade nevasta urechile.

salut ,incearca la tomina trans ei au adus modelul asta si au pe stoc ,sau pot sa ati aduca intra pe siteul lor au nr de tel si intrebi,daca nu ai ebayul,sau la dezmenbrari aici pe forum .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, am si eu o intrebare, unde naiba gasesc semnale cu mufa mama.

Sa clarific:

Peste tot pe net vad semnale cu mufa de genul: (nu modelul e relevant)

2naipdy.jpg

 

acum mufa mea de la motor e tot tata:

 

2ce2s1j.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi dar nu prea as dori sa tai capetele originale. Ma gandesc si sa cumpar 4 conectori mama-mama si sa fac puntea intre motor si semnale fara sa ma mai zbat cu taieturi/lipituri si alte cele. O sa trec maine pe la un bricolage sa vad ce au acolo. In alta oridne de idei, poate aveti vreo preferinta, ce semnale ok calitativ si fara becuri de 20 lei/bucata (a se intelege frustrarea mea cu h21w) sunt pe acolo ?

F-F-Bullet-2.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

De vanzare, de pe un Shadow de 600 din '94:


maneta ambreiaj+surub prindere+senzor ambreiaj+ clema fixare si suruburi aferente 40 ron - candva cromate, potrivite si pe 750, crom sarit in unele locuri, bune in caz de nevoie fara pretentii


tripla furca (si partea de sus si cea de jos si bara dintre) + oale furca FARA jambe - 300 ron



Preferabil in bucuresti, dar nu e musai.


Detalii suplimentare, poze in plus etc: child_of_nosgoth@yahoo.com sau 0744 301 378



am pus pozele in topicyl de piese si accesorii /index.php?/topic/693743-piese-accesorii-diverse-pt-chopper/?p=3760541


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

Am nevoie de ceva ajutor...ma intereseaza sa cumpar un set de oglinzi de serie pentru o vt750 c2 spirit. si un set de amortizoare pentru tobe precum http://webshop.highwayhawk.com/Websolutions/default.aspx?wsmt=wsitemdetail&itemcode=65-8192&unitcode=PCS&cpl=1#.U2Ib7M0D9JQ.facebook.

Sper sa gasesc pe aici.

Multumesc anticipat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Am reusit performanta de a-mi pierde, probabil de la vibratii, robinetul de la rezervor( cel cu pozitiile ON/OFF/RES). Nu am o poza,dar presupun ca stiti despre ce vorbesc.

Daca aveti vre-o idee de unde pot face rost de unul fara a cumpara tot ansamblul,dati-mi de stire.

Numai de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Intentionez sa cumpar motocicleta Honda Shadow care se vede in poze. Am insa o nelamurire legata de seria cadrului. Din ce am mai citit pana acum stiu ca din 1981 toate vehiculele trebuie sa aiba o serie VIN (Vehicle Identification Number) de 17 cifre. Pe aceasta motocicleta insa am gasit seria "PC21 2506499". Am gasit seria aceasta pe o tablita prinsa pe cadru in partea dreapta (aproape de radiator - se vede in poze). Am gasit aceeasi serie imprimata si pe "gatul" cadrului. Acolo unde se prinde furca de cadru.

Este original cadrul? pot sa imi dau seama dupa aceasta serie din ce an este motocicleta?

Poate ca mai sunt pe forum colegi care au acest model de motocicleta. Seria de pe cadru este de acelasi format ca la motocicleta asta?

 

 

 

bxy8d.jpg

5fv6v.jpg

qx06.jpg

e4co.jpg

1ed8.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Intentionez sa cumpar motocicleta Honda Shadow care se vede in poze. Am insa o nelamurire legata de seria cadrului. Din ce am mai citit pana acum stiu ca din 1981 toate vehiculele trebuie sa aiba o serie VIN (Vehicle Identification Number) de 17 cifre. Pe aceasta motocicleta insa am gasit seria "PC21 2506499". Am gasit seria aceasta pe o tablita prinsa pe cadru in partea dreapta (aproape de radiator - se vede in poze). Am gasit aceeasi serie imprimata si pe "gatul" cadrului. Acolo unde se prinde furca de cadru.

Este original cadrul? pot sa imi dau seama dupa aceasta serie din ce an este motocicleta?

Poate ca mai sunt pe forum colegi care au acest model de motocicleta. Seria de pe cadru este de acelasi format ca la motocicleta asta?

 

Salut,

VIN la moto difera de cel auto. Asta al tau este OK, stai linistit, am si eu o Shadow din '96 si configuratie VIN este aceeasi.In talon VIN o sa fie de genul HMPC212506499.

Asta e frumoasa rau, cel putin in poze.

Cat costa, e de la Dorin Uifaleanu? Cunosc pavajul, numai motoare frumoase are la vanzare!

Bafta

 

 

LE.

Uite in link despre codificarea VIN.

http://www.coyotetrips.de/shop/allgemein/honda-vin-e.htm

Editat de KOS36
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de raspuns KOS36.

 

Proprietarul actual a cumparat moto de la Dorin Uifaleanu. Mi-am dat seama tot dupa pavaj :). Are si un certificat de inmatriculare din Italia. Motocicleta nu a fost niciodata inmatriculata in Romania.

Moto are 33.000 Km si este din 93. Nu stiu daca km sunt reali :). Niciodata nu poti sti asta in Romania.

 

Pretul la care m-am inteles este 2000 Euro. Mi se pare cam mult pt o moto din 93.

 

Vopseaua asta cu model ma indoiesc sa fie originala. Vad ca are pe ea un imprimeu "Custom". Am mai vazut acelasi tip de imprimeu si pe alte moto vandute in trecut de Dorin Uifaleanu. Ma intreb daca au fost facute la acelasi atelier de costumizare sau daca au fost o serie limitata si au venit asa din fabrica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Km, poti fi reali, nu este un motor de cursa lunga(cu un plin faci max 200km), e cam incomod la drumuri lungi! E mai mult de oras, drumuri scurte!

Pretul este de piata, ti se pare mult probabil, dar astea sunt preturile la Shadow-uri. Caute si pe alte web-site-uri sa faci o comparatie. Deja sub 2000, cred ca e cazatura.

Eu am luat-o la 28000 in oct 2010(adusa tot din IT), iar acum are 39000, sa-ti faci o idee! iar apoi 5000-10000 in plus chiar nu se vad, DACA motorul este ferit de ploi, umezeala, soare, exploatare dura!

Daca vrei sa o cumperi, te uiti la cadru, lovituri, cazaturi, vopsea originala pe cadru,sticker-ele sa fie originale, incheieturile/suruburile sa fie ok, adica sa nu aiba rugina(in exces), motorul in v e super, n-ai ce-i face merge si gata!

Din poze arata foarte bine, cromul e ok, comezi originale,accesorii de bun gust, sissy bar, genti, ornamente, saua intreaga fara crapaturi, anvelope bune, jantele cu cromul intact, se vede ca este intretinut. Ii mai pui un parbriz si ...asfalt uscat.Chiar daca e alta vopsea, e data cu grija(cred, verifici, se vad crapaturi, matuiri, sgarieturi).

Bafta.

Editat de KOS36
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor,

 

Caut carena de la baterie pt un Ace VT 32 de 1100 - second. Multumesc



Salut tuturor,

Caut carena de la baterie pt un Ace VT 32 de 1100 - din 1999 - second. Multumesc. Sunati va rog la 0723 515606.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

donez doua pinioane, fata si spate, pentru honda shadow 750. 41 cu 17 dinti.

Se mai pot folosi km buni.

0726431162 sau pm.

Adi

 

 

 

S-au dat.

Multumesc motoristu.

M-ai fericit de-un set de pinioane :) .

Cand ai drum prin Sb. - berea e la rece ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fratilor,

 

De curand am devenit proprietarul umbrei din poza.

As vrea sa stiu daca filtrul de aer K&N se potriveste la ce am eu pe motor.

M-am gandit ca mai bine intreb decat sa cumpar un filtru care nu se potriveste.

 

Multumesc anticipat !

Asfalt uscat.

post-78143-0-61997600-1403275503_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur ca se potriveste. Este nevoie doar sa iei modelul corect. Pentru shadow-ul de 600, pana in '99 era un model de filtru, iar din '99 s-a schimbat modelul odata cu renuntarea la un carburator.

Din ce an este mobra ta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este din 93 . Problema mea era de dimensiuni, la prima vedere mi s-a parut ca este o diferenta intre capacul standard si cel custom pe care il am eu pe motor. Am desfacut capacul si inauntru este un filtru de burete circular care nu seamana cu ce am gasit pe net .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

K&N face filtre pentru shadow. Se potrivesc perfect. Iti poste aduce orice importator in functie de datele de pe talon. La modelele pana in '99 sunt chiar mai ieftine. Poti vorbii si cu userul Metricmotion. Iti aduce orice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...