Sari la conținut

HONDA SHADOW ZONE


dead_man_walking
 Share

Postări Recomandate

Vă salut, domnilor.

 

După ce, în vară, am devenit deținător de permis moto, iată-mă acum și proprietar de motocicletă: Honda VT750C Shadow, fabricație 2005, cu vreo 40.000 km la bord.

 

În cele din urmă, voi deveni și motociclist... dar mai durează. :)

 

Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutate tuturor.de curand sunt posesorul unei shadow 1100 ace din 1995.vreau sa-i schimb consumabilele si sunt nehotarat in privinta uleiului.voi de care puneti la modelul acesta?unii recomanda motul,altii motorex.apropo,stiti codul la filtrul de ulei,ca nu am carte tehnica deocamdata,o sa caut.ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutate tuturor.de curand sunt posesorul unei shadow 1100 ace din 1995.vreau sa-i schimb consumabilele si sunt nehotarat in privinta uleiului.voi de care puneti la modelul acesta?unii recomanda motul,altii motorex.apropo,stiti codul la filtrul de ulei,ca nu am carte tehnica deocamdata,o sa caut.ms

Repsol ?

 

filtru ulei -> M20 x 1.5 (adica identic si la fel ca pe Shadow de 600 si 750 si vtx1300 si si si si si si etc :peace: Daca vrei un cod cauta MANN MW 64/1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O scosesem de la vanzare dar m-am razgandit: http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=595546&selpic=2&zoom=1#foto

Orice detalii la telefon. Schimb cu VT750, 1100 sau Magna ori un chopper mai mare. Diferenta din partea mea!

Recomand , foarte ingrijit motorul, Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Recomand , foarte ingrijit motorul, Bafta!

Multumesc!

» Post actualizat in 06 Feb 2015 07:51

Motocicleta are kit de lant nou,fluide schimbate total, cauciucuri Pirelli noi, sissy -bar original Honda, coburi, parbriz, aripa fata cromata, protectie radiator cromata,etc. Este tehnic si estetic impecabila, deci accept orice test. Modelul este in 5 trepte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Vand Honda Shadow vt1100 ACE-custom, an 1995, 43100km, motocicleta nu are probleme! Are tobe custom, suspensii Koni, ghidon dragbar, comenzi avansate + multiple accesorii custom. Import Austria. Pret 3490euro

Tel. 0724032484

post-44905-0-84108000-1427135246_thumb.jpgpost-44905-0-29877700-1427135250_thumb.jpgpost-44905-0-87415200-1427135265_thumb.jpgpost-44905-0-72437700-1427135270_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar pe e-bay sau alte site-uri externe,aici in Romania nu,din pacate nici macar second hand

Salutare! Noutati? Sunt curios, ai rezolvat? Daca da, cum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare am și eu o honda vt 600 ca shadow și am avut accident.as vrea sa știu dacă pot găsi alt filtru aer tot mitul ca sa spart sa crăpat și un service

» Post actualizat in 28 Mar 2015 07:53

Măcar se poate modifica alt filtru etcetera va mulțumesc

» Post actualizat in 28 Mar 2015 08:00

Moto este din 1989

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare am și eu o honda vt 600 ca shadow și am avut accident.as vrea sa știu dacă pot găsi alt filtru aer tot mitul ca sa spart sa crăpat și un service

» Post actualizat in 28 Mar 2015 07:53

Măcar se poate modifica alt filtru etcetera va mulțumesc

» Post actualizat in 28 Mar 2015 08:00

Moto este din 1989

Depinde de ce carcasa, adica ce shadow ai, cel cu 2 carburatoare sau cel cu 1...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu nevoie de o informatie: care e lungimea exacta a cablului de ambreiaj pentru o honda shadow vt600 pc 21 (a mea e din '98, dar cred ca merge si un alt an apropiat)? Eu am ape hanger si folosesc momentan un cablu de reparatie care se tot strica si am nevoie sa comand unul nou, turnat. Problema e ca in cataloage exista dimensiuni de genul original + 1,2,3inch si nu stiu cat inseamna "original". Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu nevoie de o informatie: care e lungimea exacta a cablului de ambreiaj pentru o honda shadow vt600 pc 21 (a mea e din '98, dar cred ca merge si un alt an apropiat)? Eu am ape hanger si folosesc momentan un cablu de reparatie care se tot strica si am nevoie sa comand unul nou, turnat. Problema e ca in cataloage exista dimensiuni de genul original + 1,2,3inch si nu stiu cat inseamna "original". Multumesc anticipat!

 

orientativ ar fi dimensiunea originala+inaltimea ghidonului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve! Va necajesc si eu cu o intrebare! Am un amic care vrea sa isi chilareasca shadowul....mai exact vrea sa il faca bobber. Aveti idee de cineva sau ceva (vreo firma) care ar avea de vanzare, sa, aripa pe roata, cat si ceva plastice laterale (cele vechi nu se vor mai potrivi in urma taierii suportului aripei spate). Multumesc anticipat!

P.S. Are si ceva piese la vanzare (Sissy bar, side case cu genti moi din piele, sa (saua are un model care se regaseste si pe gentile laterale), evacuare cu cap interschimbabil etc. Daca e cineva interesat,sa dea un semn si gasesc o varinata sa postez si ceva poze cu jucariile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai greu sa cumperi gata facut asa ceva. Eu mi-am customizat Shadow-ul la Cristian Ionescu - 0740.592.777

 

Rezervor, capace laterale, sissy bar, aripa, etc.

 

post-67721-0-64659800-1384943492_thumb.jpeg
post-67721-0-87264400-1384943503_thumb.jpeg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...