Sari la conținut

HONDA SHADOW ZONE


dead_man_walking
 Share

Postări Recomandate

salutare lume, cine imi da si mie o adresa de unde pot sa cumpar un cablu de ambreiaj pentru ape hanger la shadow 600, ceva la 1.5 metri, tot caut dar nu apare nimic, decat cele stock.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Buna ziua colegi.

 

Asa din greseala, sau vreun noroc chior, nu aveti careva vreun kilometraj de shadow pe care sa nu il folositi?

Piesa noua, piesa veche, de pe dezmembrare, nu prea conteaza. Ideea e sa functioneze.

 

Mie mi-a spart iremediabil cineva kilometrajul acum cativa ani, si am folosit unul ce se potrivea, dar nu chiar 100% (fara senzor cric, km pana la 130 la ora doar, peste se da acul peste cap.) In esenta functioneaza si asta la fel de bine, doar ca imi vopsesc motorul + fac ceva modificari si as face o treaba buna pana la capat.

 

Daca stiti careva ceva, sau aveti vreunul pe undeva prin garaj/magazie, v-as fi recunoscator sa imi dati un mesaj privat, sau mesaj pe telefon(0752553544).

Nu prea verific forumul, dar mailurile de notificare le primesc, daca e vorba de PM.

 

Multumesc frumos.

 

Asfalt uscat si vara placuta la toata lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna !

deranjez si eu cu o intrebare : care este diferenta dintre vt750 c si vt 75ace ? "ace" inseamna american classic edition. si daca nu ma insel, e pe lant si are roata pe fata mai subtire.

ideea e alta. se gasesc piese pentru ea?

am avut pana anul trecut un vt500c din 86 si nu am gasit piese decat peste atlantic...

Salut! Am un 750 ACE din 2000. Piese gasesti, e plin netul si magazinele de specialitate. Asta in cazul in care ai nevoie de ele. E foarte dificil sa se strice ceva la un 750 ACE sau sa strici ceva la un asa motor. Eu personal nu am avut probleme de cand am luato (2004) si cine ma cunoaste cam stie cat am mers cu ea :)) Are un defect intr-adevar, care poate fi intarziat daca vrei, ce apare la 60.000 km daca nnu il intarzii sau la 80.000 km daca da. A, si nu e mecanic. ( Da e pe lant si are roata de pe fata groasa). O recomand cu toata inima, are un motor fara moarte.

» Post actualizat in 19 May 2015 12:24

ms de raspunsuri.sper sa o rezolv cumva

Salut ! Ai rezolvat? Daca nu, trimite niste pose cu mufele si poate ai si schema electrica si iti spun daca se potriveste ceva de la alte motoare. Intre timp mai caut si eu sa vad daca gasesc schema. Ma asteptam sa o gasesc destul de usor. Se pare ca m-am inselat.

P.S. Motorul e cel din descriere, corect?

Editat de ch-g
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat eu 2 relee de la mexikanu anul trecut cu 7 fiere (3 galbene la care nu conteaza cum le legi, cat timp le legi tot cu cele galbene si 4 colorate) unul e de la un gsxr 1000 de prin 2004, si unul de la aprilia rsv de prin 2009. Am crezut ca am releul ars si de fapt aveam un fir de la alternator rupt. In fine. Intra pe privat pentru detalii daca te interesseaza. O zi buna!

am gasit intre timp un releu,am lipit papuci la cele trei fire care ies din alternator(mufa mea era topita),iar celelalte mufe s-au potrivit.incarca bine acum,doar ca am ramas cu paguba la baterie ca mi-a distrus-o.am scos-o de la virago sa pot circula.ms oricum si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit intre timp un releu,am lipit papuci la cele trei fire care ies din alternator(mufa mea era topita),iar celelalte mufe s-au potrivit.incarca bine acum,doar ca am ramas cu paguba la baterie ca mi-a distrus-o.am scos-o de la virago sa pot circula.ms oricum si asfalt uscat

Nu e problema.....bine ca ai rezolvat cu releul (eu nu imi fac probleme ca nu le voi da...incep acus festurile prin zona mea).Apropo de baterie.....daca nu vrei sa cheltui multi bani pe asa ceva iti recomand cu caldura bateriile cu gel cred eu ca sunt chinezesti (sunt de culoare portocalie) si crede-ma ca nu au moarte. Nici nu vreau sa iti spun prin ce forjari, incarcari, descarcari, scurturi si alte bazaconii a trecut o baterie din garajul meu timp de vreo 3 ani si inca functioneaza in parametri. :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde pot sa imi repar furca fata au fost indoite leam indreptat dar nu lucreaza vt600 1989

» Post actualizat in 10 Jun 2015 16:57

As avea nevoie de ajutor va multumesc

Chiar ai nevoie de ajutor. Eu iti recomand sa incepi cu o carte de gramatica. Nu va fi usor, dar cu munca si rabdare, vei reusi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tare asta !!!! oricum cei cu vulcan au topicul dedicat lor.nu,ma intrebam daca si voi aveti cam acelasi consum,sa nu-mi fac griji prea multe.ma gandeam sa sincronizez carburatoarele,chiar daca motorul merge bine,poate mai reduc din consum.pe de alta parte ma gandesc ca avand si bagaj si pasager,la o viteza de croaziera de 100-110 km/h ar fi consumul asteptat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o shadow 1100 ace.am fost recent la mamaia la intrunire,cu bagaj,cort etc si cu pasager.mi-a luat 5.8-6 % .e normal?

 

 

ma intrebam daca si voi aveti cam acelasi consum,sa nu-mi fac griji prea multe.ma gandeam sa sincronizez carburatoarele,chiar daca motorul merge bine,poate mai reduc din consum.pe de alta parte ma gandesc ca avand si bagaj si pasager,la o viteza de croaziera de 100-110 km/h ar fi consumul asteptat

Daca motorul merge bine, la consumul asta n-ai ce umbla la carburatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Bună ziua.De curând am cumparat o shadou VT 700c,are socul blocat în carburatoare.Poate este cineva care sa-mi dea o informație cum pot să rezolv problemă.Mulțumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Caut sa cumpar tobe pentru honda shadow vt600 (nu ma intereseaza cele originale)

Vreau sa scoata sunet frumos insa la drum nu vreau sa-mi sparga timpanele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...