Sari la conținut

HONDA SHADOW ZONE


dead_man_walking
 Share

Postări Recomandate

exista VW shadow?sau despre ce vb voi aici?...

 

tzoopa....eu unul nu am inteles nimic din prima parte, din povestirea ta...

 

 

T.

Editat de Titiluka
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

exista VW shadow?sau despre ce vb voi aici?...

 

tzoopa....eu unul nu am inteles nimic din prima parte, din povestirea ta...

T.

 

Titiluka...porcoshenia aia a venit pe banu manta si a virat dreapta pe ion mihalache, ramanand pe banda 2. eu veneam dinspre piata victoriei pe ion mihalache, pe banda 1. imediat dupa intersectia cu banu manta este o alta intersectie, cu barbu delavrancea(la dreapta, din ion mihalache, mergand spre piata 1 mai). asta a virat dreapta direct dupa banda 2 pe care se inscrisese, fara a semnaliza si fara a se asigura. eu venind pe banda 1, eram la aprox 4-5 m in spatele autoblindatei, lateral dreapta, firesc. cand a virat...asta a fost...repara fierul pe rca-ul idiotului...ideea era sa-mi spuneti, care stiti, cum se poate face asta, in conditii umane...piese, service.... :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@DMW Ma indoiesc ca ar avea ceva limitari. Cel putin la a mea nu am observat asa ceva. Pur si simplu o vezi ca nu poate mai mult.

 

Eu am auzit de cruisere limitate sa nu fuga mai mult de 140, nu tin exact minte care.

 

Titiluka...porcoshenia aia a venit pe banu manta si a virat dreapta pe ion mihalache, ramanand pe banda 2. eu veneam dinspre piata victoriei pe ion mihalache, pe banda 1. imediat dupa intersectia cu banu manta este o alta intersectie, cu barbu delavrancea(la dreapta, din ion mihalache, mergand spre piata 1 mai). asta a virat dreapta direct dupa banda 2 pe care se inscrisese, fara a semnaliza si fara a se asigura. eu venind pe banda 1, eram la aprox 4-5 m in spatele autoblindatei, lateral dreapta, firesc. cand a virat...asta a fost...repara fierul pe rca-ul idiotului...ideea era sa-mi spuneti, care stiti, cum se poate face asta, in conditii umane...piese, service.... :banana:

 

Tzoopa, ai un stil de povestit extraordinar. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ah,da...m-a derutat acel "dupa" pe care-l folositi voi bucurestenii si care de fapt inseamna " de pe"....plus ca nu cunosc bucurestiul...

 

T.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ah,da...m-a derutat acel "dupa" pe care-l folositi voi bucurestenii si care de fapt inseamna " de pe"....plus ca nu cunosc bucurestiul...

 

T.

Noi bucurestenii folosim "de pe" si "dupa" cu aceleasi intelesuri ca si voi. Chiar daca suntem mai cu mot. :banana: Kiddin'. S-ar parea insa ca tzoopa nu este nici de aici, nici de acolo. Este de dincolo :D :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

honditza mea "Pisoiu negru" mergea intr-un piston. Ajutat de nea Yoshi am curatzat bujiile shi am reglat carburatoarele.

 

Acu mananca drumul cum mananc io shaorme :banana:

 

I-am dat 120 in creca 15 secunde de la plecarea de pe loc. Mai putea insa mi-a fot mie frica ca o am daor de 1 saptamana.

 

O intrebare pentru voi: Daca vreau un amestec de benzina cu mai mult aer cate rotatzii ii dau la shurubu de la carb care controleaza amestecu?

2 sau 3 ca acum e "normal" la 2.5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaa, shi inca o chestie daca stitzi, cum se regleaza suspensia de pe spate la shadowuri? Nu d-alta insa drumurile sunt cum sunt pe la noi in tzarishoara :D :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi bucurestenii folosim "de pe" si "dupa" cu aceleasi intelesuri ca si voi. Chiar daca suntem mai cu mot. :banana: Kiddin'. S-ar parea insa ca tzoopa nu este nici de aici, nici de acolo. Este de dincolo :D :banana:

 

spirituali, care mai de care...merci de ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Viteza max.,probabil pina in 180 km/h. Doar VF 750 e mai "rea",ajunge la 220,si arata tot a cruiser clasic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Viteza max.,probabil pina in 180 km/h. Doar VF 750 e mai "rea",ajunge la 220,si arata tot a cruiser clasic.

 

da ce motor are magna pe ea!!!! :cheers: B) :P

 

cu shadowul meu am mers max. 130 la ora, da nu am parbriz shi era foarte incomod, asha ca viteza de croaziera a fost 100-110 km la ora, da ma bate vantu rau de tot shi la viteza asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar te bagi BD-ule,cu rost si fara rost...intoarce-te la capre.

 

magna e un semicruiser....

vmax e bagat la aceeasi categorie in topurile de specialitate( de ce?nu stiu.)......are si alura de cruiser si de sport...corcitura.

dar amadoua au 4V....la asta ma refer...

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

poate sa-mi explice shi mie cineva cum ridic suspensia la o honda steed???

Nu d-alta dar la ce gropi sunt prin Bucuresti, coloana mea zici ca e acordeon :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VF750 are 4cil in V,si vre-o 90 cai cred...dar nu e chopper,so.....

magna are tot 4V,e semicruiser...un fel de VMax....

B.

 

Si Yamaha Royal Star ce e? Tot V4 este.

Parerea mea: e bartai frumusetea de cruiser.

post-5649-1150977580_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate revin cu problemele mele :crack: :crack: , sper sa nu supar pe nimeni, nu am reusit sa aflu de la nimeni ce ulei sa folosesc pt honda mea , (ce cantitete sa bag) , etc

daca cineva stie :cheers: :cheers: , il rog sa ma ajute,mersi :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si Yamaha Royal Star ce e? Tot V4 este.

Parerea mea: e bartai frumusetea de cruiser.

 

TOURER/CRUISER.....de fapt motoare fara identitate...daca tie-ti place,da-te tu cu ea....eu nu.

 

din pacate revin cu problemele mele :crack: :crack: , sper sa nu supar pe nimeni, nu am reusit sa aflu de la nimeni ce ulei sa folosesc pt honda mea , (ce cantitete sa bag) , etc

daca cineva stie :cheers: :cheers: , il rog sa ma ajute,mersi :lol:

 

 

ai vorbit cu Lonerider?

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...