Sari la conținut

HONDA SHADOW ZONE


dead_man_walking
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

o singura intrebare: pe siteul K&N am gasit filtrul asta de aer: HA-6088 http://www.knfilters.com/search/product.aspx?Prod=HA-6088

cei la la united motors mi-au zis ca nu se potriveste exact shi trebuie facute adaptari!!! l-a folosit cineva pana acum???

 

 

 

am comandat un filtru kn HA-6088, astept sa vina. cand il am te anunt daca se potriveste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am comandat un filtru kn HA-6088, astept sa vina. cand il am te anunt daca se potriveste

 

mersi!

 

 

 

din pacate revin cu problemele mele :crack: :crack: , sper sa nu supar pe nimeni, nu am reusit sa aflu de la nimeni ce ulei sa folosesc pt honda mea , (ce cantitete sa bag) , etc

daca cineva stie :cheers: :cheers: , il rog sa ma ajute,mersi :lol:

 

incearca babeshte daca nu ai carte

pui ulei cate putzin pana ajunge pe joja la nivelul care trebuie!

 

Inca pot sa zic ca sunt posesor de Shadow....VT-ul de 500 ...tot C-u...Am si manualul de reparatii,pt. cei interesati...A mea e din '85,are 48.000 km,trage inca destul de bine...Am tradat-o pt. ceva foarte asemanator, da' mai mare ,mai nou si mai puternic (VT-ul are 50 CP,VN-ul are 60).Suspin dupa Hondita pt. greutatea mica,consumul mai mic,dimensiunea redusa (parca ma strecuram mai usor printre masini!), a 6-a viteza,etc...

 

sau iei legatura cu darian ca el se lauda ca are manual

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La VT-ul meu 500 C i-am bagat ulei Yacco,acum.Ii bagasem anu' trecut ulei 10 W40 de masina,si asta primavara ma miram de ce s-a f..ut ambreiajul nou-nout.Intra cam 3 litri.Pune-i ulei moto, bun,10 W 40. Oricum,chiar daca scrie in cartea tehnica de care sa-i pui,k marca,fii sigur ca din '83 (de cand se fabrica modelul VT500C,pina in '88) nu mai exista 'modelul",k sa zicem asa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

shadow de 600 sau vn 500? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La VT-ul meu 500 C i-am bagat ulei Yacco,acum.Ii bagasem anu' trecut ulei 10 W40 de masina,si asta primavara ma miram de ce s-a f..ut ambreiajul nou-nout.Intra cam 3 litri.Pune-i ulei moto, bun,10 W 40. Oricum,chiar daca scrie in cartea tehnica de care sa-i pui,k marca,fii sigur ca din '83 (de cand se fabrica modelul VT500C,pina in '88) nu mai exista 'modelul",k sa zicem asa...

 

da de ce dracu ai bagat tu ulei de masina?tu nu sti ca trebuie sa fie compatibil pt ambreiaj?...

care aveti moto japoneze...luati ulei PT MOTOR.....ca nu e ca la nipru,sa mearga cu orice!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu mergeti voi la un service Honda? Lasand la o parte ca aia stiu ce au de facut, iti mai dau si garantie (daca este cazul) si pentru cateva sute de mii in plus zau ca nu merita sa-ti footi motorul.

 

cateva sute de mii!!!!! :lol: :cheers: :cheers:

 

pentru kitul de lantz pe care-l iau de la louis ( DID ) dau max. 500 ron

kitul de lantz din oferta intermotorcycles romania e mai bine de dublu, iar la manopera au pretzuri foarte mari!!!

 

eu am pus ulei recomandat in cartea tehnica a modelului meu de shadow!!! omu nu o fi shtiut ca uleiul de mashina shi uleiul de motor au proprietatzi diferite shi s-a orientat dar dupa 10w40!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Minca-vas,fara suparare,sa nu mai aud de service-ul Honda,no offence...la 3 zile dupa ce-am luat Honda, fabricata in '85,m-am dus la magazin,pe Dorobanti...Au sunat de-acolo la service..Cica in programul de calculator,pentru codurile pieselor,nu au mai vechi de '88...Modelul meu de Honda,VT500C,S-A FABRICAT PANA IN '88 !!! CODURI CRANCI !!! Imi iau piese noi sau s/h ,mai ieftin,chiar cu transportul si trimisul banilor,de pe ebay...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta nu e valabila, Dariane. Eu am vrut sa-mi iau nush ce piese de vn750 de la Louis si mi s-a spus dupa consultarea catalogului, nu fara mirarea exprimata pe fata nemtalaului, ca motocicleta e veche :lol: , desi dupa cunostintele mele se fabrica si in prezent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a mea este de 600 din '94 model pentru sua si canada (kilometraj si vitezometrul sunt in mile/ mile/ora, cum pui contactul se aprinde faza scurta) are un sistem de evacuare si recirculare a vaporilor de benzina din rezervor si carburator. si apoi cand e cazul reintroduce vaporii in carburator. are dragbar si tobele gaurite :rolleyes:

 

uite ce am gasit pe site lak&n http://www.kandn.com/instructions/17519.pdf maine ar trebui sa am filtrul si nu garantez ca o sa il si montez atunci... oricum o sa fac neste poze la montaj, ca sa lamurim problema...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

o singura intrebare: pe siteul K&N am gasit filtrul asta de aer: HA-6088 http://www.knfilters.com/search/product.aspx?Prod=HA-6088

cei la la united motors mi-au zis ca nu se potriveste exact shi trebuie facute adaptari!!! l-a folosit cineva pana acum???

 

 

merge le fix filtrul de aer k&n aici ai detalii http://www.kandn.com/instructions/17519.pdf pun si cateva poze cu cel montat pe motorul meu post-9231-1152162731_thumb.jpgpost-9231-1152162764_thumb.jpgpost-9231-1152162783_thumb.jpgpost-9231-1152162834_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merge le fix filtrul de aer k&n aici ai detalii http://www.kandn.com/instructions/17519.pdf pun si cateva poze cu cel montat pe motorul meu

 

mersi!

 

l-ai gasit undeva in romania pe stoc??? ca am incercat la cateva firme care au k&n shi nu aduc asha ceva decat la comanda!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi!

 

l-ai gasit undeva in romania pe stoc??? ca am incercat la cateva firme care au k&n shi nu aduc asha ceva decat la comanda!

 

tot asa l-am luat si eu, pe comanda, am asteptat de mi-au sarit oqii!!! pe 15 mai am facut comanda si de abia ieri a venit! inainte sa comand am pus un post la service, daca se ma baga cineva. comanda am facut-o la importatorul direct, premiumbrands, pe 1 mai, la intersesctia cu averescu (linia 41) e un mag cu masini sshang young. a meritat asteptarea, e made in USA, de aia cred ca ajunge asa greu... cred ca astia fac niste comenzi periodic, la 1,5 luni si depinde cum prinzi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari choppperisti si cruiseristi :sick: Umil va cer un sfat despre o honda shadow din 94, 600cc, recent lovita in partea dreapta (din cadere pe umed :crack: ). Pedala de frana s-a rasucit spre interior (functioneaza totusi dar nu stiu cata incredere pot sa mai am in ea :disappointed: ) si din ce am incercat singur nu pot sa o indrept....Ce solutii as avea, unde, cat?...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari choppperisti si cruiseristi :lol: Umil va cer un sfat despre o honda shadow din 94, 600cc, recent lovita in partea dreapta (din cadere pe umed :crack: ). Pedala de frana s-a rasucit spre interior (functioneaza totusi dar nu stiu cata incredere pot sa mai am in ea :disappointed: ) si din ce am incercat singur nu pot sa o indrept....Ce solutii as avea, unde, cat?...

 

louis, da-s scumpe :sick:

 

du-o la un strungar la indreptat shi daca observi urme de crapatura, baga o sudura shi se rezolva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa-mi iau o Honda Shadow de 600cc in curand. Am ochit motoreta, am vorbit cu actualul proprietar, am strans banii. Acuma, pe langa toata gramada de emotii si euforie, am inceput sa ma gandesc daca nu cumva, la 1,65 si vreo 60 de kg cat am eu, o sa am probleme cu greutatea motoretei, mentinerea echilibrului la viteze mici, etc.?

Pe langa asta, experienta mea moto sta in cateva mobre si un amarat de Voshod, deci nimic comparabil, ca putere, cu o Shadow. No, credeti ca la greutatea/inaltimea mea + experienta moto, mi-ar fi greu sa ma acomodez cu Shadow-ul?

Editat de JohnDoe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...