Sari la conținut

27 mai 2006 - Inca Un Accident Mortal Pe Dn1


mielu
 Share

Postări Recomandate

R.I.P. :cheers:

 

 

N-are nimeni nevoie de comentariile si cartile pe care le scrieti si promovati voi! Cine isi trage concluziile si le trage singur. Cine sufera sau regreta o face singur. Cine merge cu motocicleta, incet sau tare, regulamentar sau nu, cu tricou sau geaca lui, O FACE SINGUR !

 

Dupa ce vei sta o ora langa un om plin de sange, care se zbate intre viata si moarte, intins pe asfalt, poate experienta sau poate macar umanitatea din tine te va indemna sa gasesti o modalitate de a-i face pe ceilalti sa inteleaga ca exista si feluri de a evita asemenea experiente. Poate prima oara vei fi socat insa pe masura ce te lovesti de situatii similare incepi sa te intrebi daca nu exista vre-un fel in care pot fi evitate. Cu siguranta nu toti sunt dispusi sa asculte sau sa inteleaga dar daca unul singur baga la cap atunci inseamna ca n-a fost in zadar. :ok:

Poate tu ai fost mai fericit, crutat de asemenea imagini si situatii si chiar sper din tot sufletul sa ramana asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 179
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

oare de ce toti idiotii merg pe soselele romaniei? :ok: in loc sa umble pe sosele mai bine am merge cu bicicleta in parc.poate asa or intelege si ei cum este.oare politia de ce nu are grija de dementii care merg pe sosele?sunt tae curios si as vrea sa aflu si eu un raspuns odata. :cheers: pt politia romana

condoleante familiei indoliate.cu toate ca nici o vorba nu isi mai are rost in aceste momente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oare de ce toti idiotii merg pe soselele romaniei? :ok: in loc sa umble pe sosele mai bine am merge cu bicicleta in parc.poate asa or intelege si ei cum este.oare politia de ce nu are grija de dementii care merg pe sosele?sunt tae curios si as vrea sa aflu si eu un raspuns odata. :cheers: pt politia romana

condoleante familiei indoliate.cu toate ca nici o vorba nu isi mai are rost in aceste momente.

 

La care idioti te referi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte multi prosti la volan, si orbi si indolenti si NU AU CE CAUTA PE SOSEA !

 

Adio cavalere .........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu ...baiatul avea 28 de ani si era managerul de la planters si intradevar avea 200 si bou a intors masina...Am inteles ca e probabil ca el sa nu fii avut carnet de conducere??? In fine...Schultz ii se zicea sau daca nu ma insel il chema Cristi (sau acesta e numele fratelui), daca am gresit cu ceva imi cer mii de scuze...Sa ii fie tarana usoara! Avetzi grija baietzi e pacat sa iti transformi placerea si dragostea de a te plimba pe motor intr-un fel de atzi scurta viatza. Daca mergi cu 70 sau 200 locul in care tziai propus sa ajungi nu se muta asa ca...RIDE SAFE !!!

Editat de meaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma numesc Radu (Supapa). Pana sambata nu am avut nicio legatura cu Shultz... eram la pod la Otopeni, la semafor... langa mine opreste un gsxr galben... pilotul lui da noroc cu mine, si deschide o mica conversatie care m-a pus pe ganduri... a intrebat ce fac, i-am zis k ma plimb, l-am intrebat si eu, a zis la fel, si apoi l-am intrebat unde, cu intentia de a ma duce cu el... si mi-a zis: NU STIU!... am mers impreuna pana la Prisma, unde eu a trebuit sa virez la stanga, el a mers inainte... dupa zece minute, aflu de un mare accident pe dn... m-am dus acolo, si... el era... Nici nu stiu ce sa spun mai intai k m-a marcat cel mai tare: peisajul sangeros si dezolant, privirea lui abatuta, knd a oprit langa mine, sau faptul k nu stia unde se duce... sau ar mai fi ceva: faptul k am fost ultima persoana cu care a vorbit si a dat mana... si bunul lui simt, pentru ca sunt atatia motociclisti care nici macar nu saluta, el a si intrat in vorba cu mine... m-au marcat extrem de mult toate acestea...

Daca sunt prieteni de-ai lui care doresc sa facem un raid de la Arcul de Triumf pana la locul acela blestemat, as fi mai mult decat bucuros sa particip... putem merge impreuna sa aprindem o lumanare... eu oricum o sa fac acest lucru, desi l-am mai facut si in noaptea aceea... ma simt dator macar cu atat pentru un frate care a plecat dintre noi...

Ne putem intalni miercuri, 31.05, la ora 5, la Arc, pentru a-i aduce un ultim omagiu...

Daca pare un gest deplasat, imi cer scuze, dar cred k merita mai mult de atat...

Condoleante familiei si prietenilor! Dumnezeu sa-l odihneasca!

Editat de supapa_XCS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FRATILOR,NU VA SUPARATI PE MINE,DAR IMI DORESC CA TOATE MOTOCICLETELE DIN LUME SA SE STRICE PENTRU O ZI(INCLUSIV A MEA)!ASTA CRED CA AR SALVA ENORM DE MULTE VIETI!!!

 

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

degeaba ne dam noi cu parerea p'aci pe forumuri, concluzia e ca intotdeauna vor fii coxatori in trafic, intotdeauna vor fii soferi neatenti, iar viteza.........viteza e ca un drog......eu ma stiu pe mine....... :cheers: :ok: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante familiei si prietenilor

 

 

si fratilor mai pazitiva fundurile ca de la atatea accidente sora mea nu este de acord sa-mi iau si eu motor, si nu cred ca vreti sa-mi spulberati visele si sa ma vedeti si pe mine mergand mai des cu trenul sau mai rau cu o conserva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma numesc Radu (Supapa). Pana sambata nu am avut nicio legatura cu Shultz... eram la pod la Otopeni, la semafor... langa mine opreste un gsxr galben... pilotul lui da noroc cu mine, si deschide o mica conversatie care m-a pus pe ganduri... a intrebat ce fac, i-am zis k ma plimb, l-am intrebat si eu, a zis la fel, si apoi l-am intrebat unde, cu intentia de a ma duce cu el... si mi-a zis: NU STIU!... am mers impreuna pana la Prisma, unde eu a trebuit sa virez la stanga, el a mers inainte... dupa zece minute, aflu de un mare accident pe dn... m-am dus acolo, si... el era... Nici nu stiu ce sa spun mai intai k m-a marcat cel mai tare: peisajul sangeros si dezolant, privirea lui abatuta, knd a oprit langa mine, sau faptul k nu stia unde se duce... sau ar mai fi ceva: faptul k am fost ultima persoana cu care a vorbit si a dat mana... si bunul lui simt, pentru ca sunt atatia motociclisti care nici macar nu saluta, el a si intrat in vorba cu mine... m-au marcat extrem de mult toate acestea...

Daca sunt prieteni de-ai lui care doresc sa facem un raid de la Arcul de Triumf pana la locul acela blestemat, as fi mai mult decat bucuros sa particip... putem merge impreuna sa aprindem o lumanare... eu oricum o sa fac acest lucru, desi l-am mai facut si in noaptea aceea... ma simt dator macar cu atat pentru un frate care a plecat dintre noi...

Ne putem intalni miercuri, 31.05, la ora 5, la Arc, pentru a-i aduce un ultim omagiu...

Daca pare un gest deplasat, imi cer scuze, dar cred k merita mai mult de atat...

Condoleante familiei si prietenilor! Dumnezeu sa-l odihneasca!

Dumnezeu sa-l odihneasca! Ai vorbit foarte frumos ! :cheers: Ce pacat ca s-a mai dus un om, o viata, un prieten, un motociclist... Voi incerca sa ma numar printre cei care vor fi in raid!

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FULGER ÂŞI LUMINĂ

 

Cel care a creat viața a creat Âşi moartea. A creat-o ca pe o promisiune a unei noi vieți. „Sa te pierzi în Dumnezeu”. Pentru Cristi este începutul unei noi aventuri, începutul unei noi cauze, a unei noi cruciade. Toți cei care l-am cunoscut cunoÂşteam esența materialelor din care este construit, fulger Âşi lumină. Cât a trăit a fost pentru noi toți o lumină, când a murit a murit ca un fulger.

Astăzi Cristi pleacă într-o nouă aventură, una în care i se deschid porțile cerului Âşi toată cunoaÂşterea va fi a lui. Bucuria care ne-a dat-o cu fiecare clipă pe care a trăit-o lângă fiecare din noi am împărțit-o generos Âşi sublim, neuitând pe nici unul dintre noi Âşi nedând fiecăruia mai puțin. Moartea lui ne-a învățat că există speranță, ne-a învățat că oamenii pot fi oameni într-o lume construită strâmb. Dacă Cristi a avut păcate nu le-am Âştiut Âşi nici forțele cereÂşti, drumul lui de acum încolo va fi unul drept aÂşa cum a trăit Âşi nimeni nu-i va refuza viața veÂşnică.

Astăzi Cristi are o nouă Âşansă, un nou început, un nou drum de fulger Âşi lumină.

El nu a aparținut familiei, fratelui sau mamei el a fost un copil al umanității, iar astăzi o simțim mai mult ca niciodată. Astăzi odată cu noi plânge o lume întreagă. Pentru noi eternul drum al întrebărilor abia începe, dar el a aflat toate răspunsurile. Prin noi va trăi etern iar dacă vom fi înțelepți vom fi învățat de la el ce înseamnă să trăieÂşti liber Âşi pur.

„RosteÂşte-mi numele Âşi voi trăi din nou prin tine”: Cristian Sandu (Schultz).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. :cheers: :ok: :) :crack:

 

Eu de acum in colo nu mai trec de 130 decat daca e drumul absolut liber... n-are rost sa ajung asa si sa-mi distrug familia...

 

Acum cateva zile, frati-miu era sa moara din cauza vitezei in fata mea (amandoi eram pe motorete)...

Credeti-ma, e groaznic sa traiesti asa ceva! Eram la semafor in intersectia de la Tineretului si frati'miu a plecat tare cum s-a facut verde, normal ca erau 3 masini in intersectie care trecusera pe rosu. A avut noroc ca a avut un reflex salvator si le-a evitat. In momentul in care a plecat de la semafor eu vazusem ca trecusera aia pe rosu si am inceput sa urlu in gura mare la el, dar nu m-a auzit. Nu am cuvinte sa descriu sentimentul pe care l-am trait cand l-am vazut cum se apropia de masini. Parca se rupea inima in mine... traiam un sentiment de panica, durere si nervi in acelasi timp!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intorceam de la tara cu viitoarea mea sotie in masina (verisoara buna a lui Cristi), cand la intrarea in Tancabesti am vazut urmarile unui accident. Pe asfalt zacea un tanar, m-am apropiat cat de mult am putut pe banda a doua pentru a vedea daca mai pot ajuta cu ceva. Vazusem multa lume in jurul lui si mi-am dat seama ca nu mai puteam face nimik. Motociclistul ce era intins pe asfalt nu mai era in viata. Traumatizat am tras pe dreapta pentru ca nu am mai putut conduce innecat de plans, nevazand ca este vorba de Cristi pentru ca avea casca pe cap. Dupa ce am ajuns in Bucuresti am aflat ca Schulz, cum ii spuneau cunoscutii, a murit intr-un accident pe DN1. Mi-am dat seama instantaneu ca era vorba despre tanarul pe care l-am vazut. Nu vreau sa va spun despre durerea cauzata de aceasta tragedie! Ce as dori este ca sa se faca ceva ca pe viitor sa se evite astfel de nenorociri. Eu unul, ca si "conservar" cum ziceti voi, intotdeauna protejez motociclistii pentru ca m-am dat si eu de vreo doua ori si stiu ce putere de accelerare au bolizii astia, si cand vad in retrovizoare un motor ori ii fac loc daca nu am posibilitatea sa trec pe banda 1, ori nu intru in depasire daca sunt pe banda 1. Sunt foarte multi care gandesc ca "poate sa franeze" nestiind ce inseamna asta la o viteza de cel putin 100 km/ora. S-ar putea organiza impreuna cu MAI directia rutiera un fel de manifestare publica pentru a expune conducatorilor auto cate ceva despre motoare si despre doleantele mootoristilor in general referitor la trafic si viceversa. Cat despre tragicul accident va pot spune ca dupa ce am vazut la fata locului, dupa cum arata motorul, vehiculatiile despre viteza de 150-200 km/h sunt total nefondate! Uitati-va cum arata motorul, uitati-va la urma de franare care este de maxim 2m pana la prima pata de sange. Cristi a fost luat prin surprindere si nu a avut timp sa reactioneze. Haideti sa facem ceva ca ingerul acesta de om sa nu se fi dus de pomana. ESTE PACAT !!!

 

DUMNEZEU SA II OCROTEASCA SUFLETUL !!!

 

P.S. : AVETI GRIJA DE VIETILE VOASTRE CA NU MERITA NIMIC PE LUMEA ASTA !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: :ok: :) :crack: :crack: :crack: :crack: :crack:

imi pare rau de suferinta celor care l-au cunoscut, imi pare rau ca un om minunat a trecut in nefiinta , imi pare rau ca nu inteleg criteriul Domnului dupa care selecteaza cine pleaca si cine nu , imi pare rau ca nu va invata nimeni nimic din aceasta tragedie si imi pare rau ca din pacate accidentele nu se vor opri aici ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...