Sari la conținut

Unde Fac Niste Roti Dintate?


Postări Recomandate

Salutare,

 

Caut un meserias care sa-mi faca 2 perechi a cate 4 roti dintate pentru roadbook-ul meu. Alea originale sunt de plastic si deja s-au stricat.

Rotitele sunt mici (diametru intre 1 cm si 3 cm) si 2 din ele sunt duble .... nu stiu cum sa explic ... au au o roata mai mare si de ea e lipita una mai mica.

ma rog, daca gasesc meseriasul vin cu ele in buzunar si i le arat.

 

Ma ajutati?

Ionut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

succes la cautat meseriasi!

 

Si eu am avut nevoie de niste chestii de mecanica fina si nu am reusit sa gasesc in Timisoara pe nimeni.

 

Offtopic: Nici cizmarii nu mai exista...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe langa Piata Obor era Mecanica Fina, poti incerca acolo. Nu pot sa iti indic exact unde caci nu am fost acolo niciodata, dar stiu ca pescarii acolo isi faceau angrenajele stricate la mulinete.

 

Later edit: arunca un ochi aici: http://www.mecanicafina.ro/ix.php?lang=ro&link=contact

 

Harta:

post-5495-1148922177_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un mic sfat: fă-le din bară de teflon, undeva la un atelier unde are freză cu maşină de divizat!!

 

pt bară de teflon ia legătura cu mine (PM sau pe Yahoo Mesenger) şi îţi fac rost!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe langa Piata Obor era Mecanica Fina, poti incerca acolo. Nu pot sa iti indic exact unde caci nu am fost acolo niciodata, dar stiu ca pescarii acolo isi faceau angrenajele stricate la mulinete.

 

Later edit: arunca un ochi aici: http://www.mecanicafina.ro/ix.php?lang=ro&link=contact

 

Harta:

post-5495-1148922177_thumb.jpg

 

Merci. Hai ca incerc sa ajung pe-acolo.

 

Mishu, trebuie sa gasesc intai meseriasul si apoi sa vad impreuna cu el ce e mai bun pentru ce-mi trebuie mie. Eu am un prieten care le-a fcut din bronz si merge cu ele de 2 sezoane.

Daca zice ca e bun teflon si poa' sa faca te caut :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un mic sfat: fă-le din bară de teflon, undeva la un atelier unde are freză cu maÂşină de divizat!!

 

pt bară de teflon ia legătura cu mine (PM sau pe Yahoo Mesenger) Âşi îți fac rost!!

 

Pentru roti dintate se foloseste masina de frezat cu cap divizor.

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru roti dintate se foloseste masina de frezat cu cap divizor.

 

Numai bine.

Pt roti dintate se foloseste masina de danturat, freza cu cap divizor se foloseste la mult mai multe prelucrari, care implica divizare.

 

Daca aveam timp faceam eu rotile, dar nu am .

 

Am freza si strung acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt roti dintate se foloseste masina de danturat, freza cu cap divizor se foloseste la mult mai multe prelucrari, care implica divizare.

 

Daca aveam timp faceam eu rotile, dar nu am .

 

Am freza si strung acasa.

 

Pentru productie mare si de serie de roti dintate se foloseste masina de danturat, pentru unicate se pot face si pe masini de frezat cu cap divizor. Remarca mea era referitoare la " freza cu masina de divizat".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...