Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Yamaha YZF-R125


Postări Recomandate

Si cu tine :)

 

vezi ca esti pe forum de motociclism :))) ...cu toate ca is de acord cu tine :D

 

 

on: Incearca si la un dealer yamaha sa vezi care e pretul...poate nu e diferenta asa mare si o iei direct de la ei, originala..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vad ca toti care aveti R125 sunteti baieti, si eu sunt posesoarea unui R 125, cred ca prima fata de pe topicul asta!

eu i-am cam indoit furca la al meu, nu stiti de unde as putea sa cumpar alta? :)

 

welcome

asteptam poze cu motoreta si prorprietara !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat costa placute brembo pt fata?

ps: da , si filtru de ulei, am uitat sa precizez.

aici in roma cu 20€ ti le pui red...deci racing..care le am montate..dupa ce se incalzesc putin..franeaza ca o bestie :P orcum am mult de povetit..:) pe curand

 

 

 

Mesaj completat

Sal,ma intereseaza carena dreapta(cea pe care se prinde semnalizarea),masca fata,si telescoapele de la furca +janta fata.

Ma poate ajuta careva cu niste preturi?Mentionez piesele sunt pt un YZF R125.Tel 0768591046

Stima,

eu te pot ajuta cu preturile din ita..in romania nu stiu ce sati zic..difera extrem de mult..ne putem pune de acord si ti le trimit de aici :D deci..mai intai vreu sa stiu iti trebue noi? sau second? rasupdemi si daca e second se gasesc greu..mai ales furca..dar ...nu e imposibil...chair o luna in urma am dat una la 200€ completa.. janta ajunge pe la 70€ masca fata..pe la 40€ so carena drapta e so ieftina.. vreo 30€

Mesaj completat

Yzf-ul mi s-a pârut ciudat tare. E înalt Âşi asta dă o senzație instabilitate pe curbe. Nu se compară cu rs-ul nou ca exemplu.

 

Proaste tare yzf-urile astea, numai două pagini are topicul destinat modelului ;)

instabilitate : da..dar cu cauciucurile standard de cacao..michelin....

dupa ce pui un set de pirelli supercorsa sc 110/70 sc1 si 150/60 sc2 vezi cum o sati palca..eu leam motnat o luna in urma..dupa 10 km parcursi cauciucul devine ca o huba buba.. nu se deslipesde de asfalt..:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ai prea înțeles idea. Nu mă refeream la aderență.

Aceiasi chestie mi s-a parut si mie , in afara ca forma rezervorului e ciudata la prima urcare , in mers aveam impresia ca stau in varful unei scari , cel putin la curba.... Pe rs e alfel pozitia ... iti da senzatia de stabilitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceiasi chestie mi s-a parut si mie , in afara ca forma rezervorului e ciudata la prima urcare , in mers aveam impresia ca stau in varful unei scari , cel putin la curba.... Pe rs e alfel pozitia ... iti da senzatia de stabilitate.

eu va inteleg baieti ,,..rs este cu totul un alt..motor..dupa parearea mea nu se pot compara motoare in 2t cu alea in 4. da na.. ciclistica de la rs este deja fuarte evolauta perntru motorusl standart..ar fi ok pt un sp..pe la 40 de cai la ruata..la a mea...dupa niste setari..ca schimbatul uleiului de la furca..deja e mai bine nu ma e asa moale..si dupa un amortizator bitubo pe spate ;) e tutoul ok..pt tuterea care o are..de 24cv momentan :X

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu va inteleg baieti ,,..rs este cu totul un alt..motor..dupa parearea mea nu se pot compara motoare in 2t cu alea in 4. da na.. ciclistica de la rs este deja fuarte evolauta perntru motorusl standart..ar fi ok pt un sp..pe la 40 de cai la ruata..la a mea...dupa niste setari..ca schimbatul uleiului de la furca..deja e mai bine nu ma e asa moale..si dupa un amortizator bitubo pe spate ;) e tutoul ok..pt tuterea care o are..de 24cv momentan :X

De acord nu se compara 2T cu 4T dar , ziceam de pozitia in sa. R 125 da senzatia de instabilitate parerea mea. Tu ai 24 d cai acum ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tiam dat r o data in parcare...nici nu stiai sa stai pe el si vorbesti ca e instabil ? :)))))

Da , prima data cand am vazut suportul de numar , am crezut ca e ghidonu :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Vand Toba Sport pt YAMAHA YZF R125.

Giannelli GX-One folosita 3 mii de km. Am luat-o de noua, o dau cu tot ce am primit la ea. Pret magazin: 330 EURO

Se potriveste modelelor 2008-2010.

 

PRET 250 EURO.

 

0766707819

 

dscn0148w.jpg

te-ai saturat sa tot iei amenzi ? :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari tuturor in primul rand . Sunt nou pe aici . Numele meu este Adi , detin o Yamaha yzf r125 model 2008 cam de 1 luna si 2 saptamani ... 3500 de kilometri momentan ... nu a fost luata de noua ci la mana a 2-a ... are mici defecte dar nesesizabile .. cum ar fi :

- maneta de ambreiaj rupta

- carena stanga chituita

 

In rest sunt foarte multumit de ea . Consum foarte mic circa 2.8 , 2.6 in afara .. oras 3.1 . pozitie relativ ok , auzisem tot pe aici pe forum ca e prea inalta ca nu stiu ce ca nu stiu cum .. la drum lung nu am avut probleme

 

si cateva poze

post-60443-1285275327_thumb.jpg

post-60443-1285275375_thumb.jpg

post-60443-1285275398_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari tuturor in primul rand . Sunt nou pe aici . Numele meu este Adi , detin o Yamaha yzf r125 model 2008 cam de 1 luna si 2 saptamani ... 3500 de kilometri momentan ... nu a fost luata de noua ci la mana a 2-a ... are mici defecte dar nesesizabile .. cum ar fi :

- maneta de ambreiaj rupta

- carena stanga chituita

 

In rest sunt foarte multumit de ea . Consum foarte mic circa 2.8 , 2.6 in afara .. oras 3.1 . pozitie relativ ok , auzisem tot pe aici pe forum ca e prea inalta ca nu stiu ce ca nu stiu cum .. la drum lung nu am avut probleme

 

si cateva poze

post-60443-1285275327_thumb.jpg

post-60443-1285275375_thumb.jpg

post-60443-1285275398_thumb.jpg

E foarte buna motocicleta ;) Sa o stapanesti sanatos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...