Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Yamaha YZF-R125


Postări Recomandate

Vizitator ALINU
ma bate gandul sa imi iau si eu una in primavara:))...sunt foarte frumoasa ca design..nu-mi trebuie viteza,ci comfort si sa simt ca merg cu motocicleta:)

De simtit ca mergi cu motocicleta simti doar cu api rs 125 la clasa 125. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De simtit ca mergi cu motocicleta simti doar cu api rs 125 la clasa 125. :D

 

ce inseamna acel "api" :D...desigur..si un rs dupa 2002 mi-ar placea..sau 2007 chiar..este foarte frumos ca design si el...oricum,mai este timp sa reflectez si sa caut informatii:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce inseamna acel \\\"api\\\" :P...desigur..si un rs dupa 2002 mi-ar placea..sau 2007 chiar..este foarte frumos ca design si el...oricum,mai este timp sa reflectez si sa caut informatii:))

o sa te manance de bani rs-ul .. un r125 te plimbi linistit si nici nu dai bani multi pe intretinere sau benzina si ai sa vezi ca o sa fii foarte multumit .. si ai si confort pe r;) cat de cat .. nu ca un sport touring dar este ok :D am facut si 350 de km si era bine :D .. rs-ul e doar de putere ... si cam atata ... ca daca ar fi rs cu 15 cai , ca r125 toti ar alege r-ul :D pentru ca aprilia cu 15 cai duce 130 140 r125 duce 135 maxim :D

Mesaj completat

*marian94 posibil sa fi fost de la celalalt propietar .. ai cumparat-o din tara sau din afara?

Editat de ygrek
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
ce inseamna acel "api" :D...desigur..si un rs dupa 2002 mi-ar placea..sau 2007 chiar..este foarte frumos ca design si el...oricum,mai este timp sa reflectez si sa caut informatii:))

api=aprilia

 

o sa te manance de bani rs-ul .. un r125 te plimbi linistit si nici nu dai bani multi pe intretinere sau benzina si ai sa vezi ca o sa fii foarte multumit .. si ai si confort pe r;) cat de cat .. nu ca un sport touring dar este ok :D am facut si 350 de km si era bine :D .. rs-ul e doar de putere ... si cam atata ... ca daca ar fi rs cu 15 cai , ca r125 toti ar alege r-ul pentru ca aprilia cu 15 cai duce 130 140 r125 duce 135 maxim

Mesaj completat

*marian94 posibil sa fi fost de la celalalt propietar .. ai cumparat-o din tara sau din afara?

nu te mananca deloc de bani , consumul este pe masura si este sport nu ca r 125 care nu prea are treaba.Sportivitatea nu este data doar de cai ci si de ciclistica .Nu mai masura totul in viteza maxima ca nu intereseaza pe nimeni asta decat in prima saptamana :D.Cum te dai cu rs pe circuitele din Romania nu te dai cu nicio alta motocicleta.

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Alinu .. te mananca de bani serios :D benzina 5 , 6 /100 .. daca mergi cu turatii mci sub 6000-7000 cea ce nu prea cred atunci scoti un 4 3,5 dar rar :D si oricum nimeni nu-si i-a aprilia ca sa mearga cu ea incet :D ca degeaba ai mai luat-o;) .. r125 are treaba cu multe .. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
@Alinu .. te mananca de bani serios :D benzina 5 , 6 /100 .. daca mergi cu turatii mci sub 6000-7000 cea ce nu prea cred atunci scoti un 4 3,5 dar rar :D si oricum nimeni nu-si i-a aprilia ca sa mearga cu ea incet :D ca degeaba ai mai luat-o;) .. r125 are treaba cu multe .. :P

ti se pare consum mare 6?Eu ti-am mai spus , da de consumul ala.r125 are treaba cu touringul dar are aspect de vitezana si atat ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

api=aprilia

 

 

nu te mananca deloc de bani , consumul este pe masura si este sport nu ca r 125 care nu prea are treaba.Sportivitatea nu este data doar de cai ci si de ciclistica .Nu mai masura totul in viteza maxima ca nu intereseaza pe nimeni asta decat in prima saptamana :D.Cum te dai cu rs pe circuitele din Romania nu te dai cu nicio alta motocicleta.

 

 

ti se pare consum mare 6?Eu ti-am mai spus , da de consumul ala.r125 are treaba cu touringul dar are aspect de vitezana si atat ! :D

TrezeÂşte-te frate. Unde turing pe yzf? :D Te-ai dat mai mult de două colțuri de stradă cu yzf sau doar dai de la tine ?

Nu mai ridica în slăvi rs-ul că e o motocicletă cu piston de plastic. Cagiva e cu mult mai distractivă decât rs-ul.

Când faci 20 de kilometri pe săptămână e un consum mic pentru un 125 da` când ajungi la 20-30.000km pe an nu Âştiu dacă zâmbeÂşti lafel ca la început când auzit de rs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
TrezeÂşte-te frate. Unde turing pe yzf? :D Te-ai dat mai mult de două colțuri de stradă cu yzf sau doar dai de la tine ?

Nu mai ridica în slăvi rs-ul că e o motocicletă cu piston de plastic. Cagiva e cu mult mai distractivă decât rs-ul.

Când faci 20 de kilometri pe săptămână e un consum mic pentru un 125 da` când ajungi la 20-30.000km pe an nu Âştiu dacă zâmbeÂşti lafel ca la început când auzit de rs.

Ce-i drept nu m-am dat mai mult de 2 strazi cu yzf...dar parerea nu mi-o schimb nici dupa 20 000 km cu yzf...mie nu mi se pare un consum mare la rs 125 iar in comparatie cu un motor de 400 in 4 timpi gen zxr 400 este mai distractiv rs 125...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-i drept nu m-am dat mai mult de 2 strazi cu yzf...dar parerea nu mi-o schimb nici dupa 20 000 km cu yzf...mie nu mi se pare un consum mare la rs 125 iar in comparatie cu un motor de 400 in 4 timpi gen zxr 400 este mai distractiv rs 125...

 

Ai mers vreodata cu ceva mai mare decat rs-ul tau de 125 ca sa zici care e mai distractiv ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

YZF E NASPA !!! :D RS E BAZA !!! Eu am rs 11 kw si trage la fel ca un R poate putin mai bine , R pleaca putin mai repede dar apoi .... Cat despre top speed Starstruck avea in bord la R 122 km/h si eu treceam lejer pe langa el.... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
Ai mers vreodata cu ceva mai mare decat rs-ul tau de 125 ca sa zici care e mai distractiv ?

929 , zx-6 99 si 01 , 636 2005 si 2007 , vfr , r6 2002 etc...

 

Aaa apropo am mers si cu zxr 400 de aia am facut comparatia aia :D

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
Rs-ul a fost cel mai distractiv dintre toate alea, nu ?

Citeste mai cu atentie rs-ul a fost mai distractiv doar ca zxr 400 dintre toate alea

Mesaj completat

Hai gata cu off , yzf-r 125 e o motocicleta touring de 125 cmc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citeste mai cu atentie rs-ul a fost mai distractiv doar ca zxr 400 dintre toate alea

Mesaj completat

Hai gata cu off , yzf-r 125 e o motocicleta touring de 125 cmc.

Omule, sunt pe aici începători care caută păreri despre yzf, Âşi ce citesc? Că yzf e touring.

Cum plm o motocicletă pe care stai ca pe calu` bălan, cu amortizoare de sari de poponeata la fiecare denivelare, cu o Âşa numa` bună de hemoroizi Âşi care nu prea are treabă cu confortul să fie touring ?

 

Mai era unu` acum vreo 2 ani pe aici care zicea că nsr e touring. Eu n-aÂş mai pleca cu nsr-ul mai departe de 100km de oraÂş.

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
Omule, sunt pe aici începători care caută păreri despre yzf, Âşi ce citesc? Că yzf e touring.

Cum plm o motocicletă pe care stai ca pe calu` bălan, cu amortizoare de sari de poponeata la fiecare denivelare, cu o Âşa numa` bună de hemoroizi Âşi care nu prea are treabă cu confortul să fie touring ?

 

Mai era unu` acum vreo 2 ani pe aici care zicea că nsr e touring. Eu n-aÂş mai pleca cu nsr-ul mai departe de 100km de oraÂş.

Gata , tac ti-am spus pe mess parerea mea.Aprob ce ai spus mai sus , nu mai e touring...ma abtin sa spun ce este

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E sport eu daca as fi avut bani as fi ales R125 , e intradevar ciudata pozitia prima data dar e foarte buna motocicleta consum mic . Acum in schimb daca ar fi sa aleg un 125 si sa am bani DERBI GPR 125 SUPER !!! am auzit ca ar scoate 18 cai delimitat. 4 timpi , consum mic :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca stiam ce isca intrebarile mele..:D))nu mai ziceam nimic....

 

cunosc foarte bine RS125 si R125...........daca as mai avea odata 16 ani si bani sa imi iau 125.....

R125 as alege deoarece desi nu trage k si RS-ul .....se prezinta foarte bine poate chiar mai bn spun unii la celelalte capitole :

-fiabilitate/consum

-ciclistica/pozitie de condus

-detalii

-aspect

ce mi-a placut la Rs:

-puterea

-aspectul (mai ales la modelele dupa 2007)

-ciclistica

-si nu in ultimul rand(desi uni o sa se mire) mi-a placut farmecul lui ....2T..Power-valve .....poate sunt putini cei care ma inteleg :D)

ce nu mi-a placut:

-consum benzina si ulei ....benzina minim 7%-stiu nu puteam sa ma abtin k sa merg incet....(am scos consum si de 9)

iar ulei 1L la 400km ...(doar motul 710)

-probleme nu am avut cu fiabilitate si tampeni doar placutele de ambraj ce i le-am schimbat....

 

si app nu te stresa de aceste "creaturi"-daca pot sa le spun asa care altceva nu stiu sa spuna decat sa faca caterinca ...doar nah le-o cere datoria

 

daca vrei mai multe detalii da-mi un PM cu adresa ta de mess

Editat de black_prince
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
cunosc foarte bine RS125 si R125...........daca as mai avea odata 16 ani si bani sa imi iau 125.....

R125 as alege deoarece desi nu trage k si RS-ul .....se prezinta foarte bine poate chiar mai bn spun unii la celelalte capitole :

-fiabilitate/consum

-ciclistica/pozitie de condus

-detalii

-aspect

ce mi-a placut la Rs:

-puterea

-aspectul (mai ales la modelele dupa 2007)

-ciclistica

-si nu in ultimul rand(desi uni o sa se mire) mi-a placut farmecul lui ....2T..Power-valve .....poate sunt putini cei care ma inteleg :D)

ce nu mi-a placut:

-consum benzina si ulei ....benzina minim 7%-stiu nu puteam sa ma abtin k sa merg incet....(am scos consum si de 9)

iar ulei 1L la 400km ...(doar motul 710)

-probleme nu am avut cu fiabilitate si tampeni doar placutele de ambraj ce i le-am schimbat....

 

si app nu te stresa de aceste "creaturi"-daca pot sa le spun asa care altceva nu stiu sa spuna decat sa faca caterinca ...doar nah le-o cere datoria

 

daca vrei mai multe detalii da-mi un PM cu adresa ta de mess

Esti incredibil cum poti sa alegi pozitia de condus dp yzf?Cum poti sa spui ca ciclistica e mai buna ca cea a rsului? :D.Oricat de tare mergeam nu scoteam mai mult de 7 , al tau era defect...cine-i creatura? :D

 

Curiozitate: 1 L de ulei la 400 km iti consuma tie cu pompa?Stock?

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cunosc foarte bine RS125 si R125...........daca as mai avea odata 16 ani si bani sa imi iau 125.....

R125 as alege deoarece desi nu trage k si RS-ul .....se prezinta foarte bine poate chiar mai bn spun unii la celelalte capitole :

-fiabilitate/consum

-ciclistica/pozitie de condus

-detalii

-aspect

ce mi-a placut la Rs:

-puterea

-aspectul (mai ales la modelele dupa 2007)

-ciclistica

-si nu in ultimul rand(desi uni o sa se mire) mi-a placut farmecul lui ....2T..Power-valve .....poate sunt putini cei care ma inteleg :D)

ce nu mi-a placut:

-consum benzina si ulei ....benzina minim 7%-stiu nu puteam sa ma abtin k sa merg incet....(am scos consum si de 9)

iar ulei 1L la 400km ...(doar motul 710)

-probleme nu am avut cu fiabilitate si tampeni doar placutele de ambraj ce i le-am schimbat....

 

si app nu te stresa de aceste "creaturi"-daca pot sa le spun asa care altceva nu stiu sa spuna decat sa faca caterinca ...doar nah le-o cere datoria

 

daca vrei mai multe detalii da-mi un PM cu adresa ta de mess

adevar ce zici despre r125 .. alin nu s-a dat cu yzf-ul si nu stie care e treaba cu motoarele astea de baeti :D) .. oricum r125 este un motor bun pentru capacitatea lui

1 l la 400 km ? pff enorm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
adevar ce zici despre r125 .. alin nu s-a dat cu yzf-ul si nu stie care e treaba cu motoarele astea de baeti :D) .. oricum r125 este un motor bun pentru capacitatea lui

1 l la 400 km ? pff enorm

cum nu m-am dat bai ametitule?Chiar eu ti l-am dus la garaj dupa ce l-ai trantit :D .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...