Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Yamaha YZF-R125


Postări Recomandate

Mesaj completat

Engine trouble warning light

 

This warning light comes on or flashes

when an electrical circuit monitoring the

engine is defective. When this occurs,

have a Yamaha dealer check the selfdiagnosis

system.

The electrical circuit of the warning light

can be checked by turning the key to

?ON?. If the warning light does not come

on for a few seconds, then go off, have

a Yamaha dealer check the electrical

circuit.

Editat de Zvastic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sunt interesat in achizitionarea unui R125, dar am 2 intrebari si pentru asta va atasez si o poza.

 

1. Am incercuit acel led portocaliu, care vad ca e aprins in poza si nu stiu ce inseamna. Semnaleaza vreo problema?

2. Acolo la km, acestia sunt cumva km Trip?

 

Multumesc anticipat.

 

post-31119-1290431881_thumb.jpg

 

vezi ca ii lipseste o parte din carena frontala, in stanga.

 

am vazut motocicleta pe bikeshop.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca ii lipseste o parte din carena frontala, in stanga.

 

am vazut motocicleta pe bikeshop.

Am vazut ca ii lipseste. Dar renunt a cumpara acest motor, ca ne-am inteles cumva la telefon si nu s-a tinut de cuvant si dupa avea telefonul inchis. Multumesc tuturor de raspunsuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Salut,

 

A schimbat careva kitul de lant la r125?

Daca da, cat a costat?

 

ms

Da,eu l-am schimbat iarna trecuta m-a costat 520 RON,comandat dupa louis.de (KETTENSATZ REGINA O-RING - 120 euro sau KETTENSATZ REGINA STAND. - 70 euro)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. As fi interesat sa imi achizitionez un YZF-R125. Cam la ce bani ajunge una noua?

 

 

pt ce sa o iei noua cand la aprox 2000-2500 is o gramada ...unele chiar cu mai putin de 5000km.... :)

si app:stai linistit nimeni nu si-a luat un R125 ca sa il strice si apoi sa ti-l vanda tie ca sa te tzapeasca...majoritatea le vand pt k schimba clasa.....bafta!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt ce sa o iei noua cand la aprox 2000-2500 is o gramada ...unele chiar cu mai putin de 5000km.... :)

si app:stai linistit nimeni nu si-a luat un R125 ca sa il strice si apoi sa ti-l vanda tie ca sa te tzapeasca...majoritatea le vand pt k schimba clasa.....bafta!!!

pana la urma tot acolo ajungi :)) decat sa iei iei una sh si cine stie ce a facut ala cu ea mai bine iti iei una noua si cand e sa o vinzi tot acolo ajungi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Dezmembrez Yzf-R125, 2008, albastru 8000 km.

 

(Jante, cadru, telescoape, jug inferior, semighidoane, etrieri, discuri, far stanga, stop, sea pasager, scarite pilot, scarite pasager, cadru cu acte, motor, cablu abreiaj, cablu acceleratie, maneta frana, maneta ambreiaj, rezervor interior, rezervor cu tank pad, carene codita, lant, pinion, foaie, instalatie electirca, oglinzi).Toata partea stanga este intacta, mai am majoritatea carenelor de pe stanga.

 

etc...

0724301190

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt nou pe aici dar intentionez sa imi cumpar YAMAHA R 125 nou din magazin ! cand iau permisul A1..

eu zic ca ar fi o motocicleta destul de buna pentru 125 si pentru incepatori.

il iau mai mult pentru bucuresti dar voi face si drumuri lungi.

la inceput pana in 500 km la activ poti merge pe autostrada ? pentru ca as vrea sa ma duc cu motorul la cineva putin mai departe de slobozia (101 km pe A2 si dupa inca vreo 50 km pana la destinatie) ce ziceti as putea ? lasand la oparte ca o sa ma doara incheieturile si spatele ( te obisnuiesti ).. si dupa la sfarsitul lunii august ar mai fi un drum de facut pana la Vadu ( de la Constanta inca 20-30 km) .

Cum iau motorul o sa merg de nebun prin Bucuresti si imprejurimi doar pt a prinde experienta fara un scop propriu-zis.

Ce sfaturi imi dati in legatura cu motorul si cu drumurile care vreau sa le fac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...