Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Yamaha YZF-R125


Postări Recomandate

Am si eu nevoie de un sfat; am 15 ani si m-am hotarat sa-mi iau R125 de ceva timp. Tata mi-a zis ca o sa incerce sa faca rost de bani pana la ziua mea, respectiv acesta sa fie cadoul (SH-undeva pe la 2000 euro+echipamentul(strictul necesar) )

Implinesc 16 ani la inceputul lui februarie... pot sa particip la cursuri moto abia la inceputul lui noiembrie.

 

Nu am nici cea mai mica experenta fizica in acest domeniu si nu as vrea sa trantesc motocicleta cum o primesc...cum ar trebui sa procedez ? Ma gandeam acum sa iau 1 lectie 2 in particular sau de la altcineva pentru a invata sa stapanesc motocicleta pana sa vina iarna de-a binelea. La cine ar trebui sa ma adresez? (sunt la liceu si e aproape imposibil sa mai astept 2 saptamani sa inceapa tezele si tocmai atunci sa ma apuc si de cursuri, daca mai sunt deschise scolile!) Cine poate sa ma ajute si pe mine, macar cu un sfat, e binevenit! (am mers mult pe bicicleta, am condus multicel masini;sunt apt psihologic:)))) )

O cumpar deoarece "iubesc" motocicletele si din pricina transportului...fac ~1ora jumate pana la liceu:(-m-am mutat de curand si e destul de greu.

 

Multumesc anticipat si...

Asfalt uscat !

 

PS: sunt din Bucuresti.

Editat de StormStalker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vreau sa invat cat de cat sa merg. Cand o sa primesc motorul, am destule strazi necirculate pe care pot sa ma plimb.Dupa, prin martie, aprilie, ma apuc cum se deschid scolile de cursuri si-mi iau carnet.

 

Am nevoie de cineva acum care sa ma salveze cu niste lectii in particular...m-as duce sa vad daca ofera scoala moto asa ceva, dar tocmai mi-am pierdut buletinul si nu cred ca ma accepta asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand e cel mai bn sa imi cumpar motorul, sa prind preturile cele mai mici(SH);are in gand careva sa vanda?

Multumesc pt. sfaturi.

La sfarsitu sezonului(iarna), vezi ca il vinde JustDoIt pe al lui /index.php?/topic/669128-vand-yamaha-yzf-r125/page__pid__2965260#entry2965260 :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e un pic cam mare pretul:))) 15000 km cu 2400 euro!!!! (parerea mea)

A vandut un tip cu 2400(din Constanta,poate il stiti), un R revopsit (turquoise)cu toba Leo Vince, Bi-Xenoane, placuta nr schimbata, accesorii rizoma, 6000-7000km.

Si am mai vazut un anunt cu un motor ca al tau(pe negru din dolj), la 2500;bi-xenoane,placuta, dar am inteles ca nu-l mai vinde...si era fabricat in 2010!

 

Eu am de gand sa-l tin cam 2 ani jumate...o sa ajunga pe la 30.000 lejer.nu stiu daca tine fara ceva bani bagati.(inafara de intretinerea normala)

 

Daca mai sti alte oferte, sunt binevenite:).mersi!

Editat de StormStalker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adi moto , e super instructor n`ai treaba cu el , motoare in stare buna , la bani buni , singura problema este ca nu are acte pentru motorul de 125 are un motor acolo un YBR de 125 dar nu are acte ma intelegi , in general pe toti care fac A1 la el ii trimit la unu pelicanu ii zice tot din poligon , ala are 125 stii sunt pe manevra oamenii , te descurci tu oricum ti-am spus omu e jos palaria n-ai treaba cu el .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Stie cineva un R125 galben cu negru in Targoviste?(nu se mai plimba cu el).Adus din Spania, "de la varul lui".Imi surade ca are doar 1800 km(el asa zice), dar e fabricat in 2008 si inmatriculat devreme in 2009, in Spania. Pareri?Doresc sa-mi achizitionez un R125;daca mai are cineva oferte, este binevenit!

 

Multumesc anticipat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva un R125 galben cu negru in Targoviste?(nu se mai plimba cu el).Adus din Spania, "de la varul lui".Imi surade ca are doar 1800 km(el asa zice), dar e fabricat in 2008 si inmatriculat devreme in 2009, in Spania. Pareri?Doresc sa-mi achizitionez un R125;daca mai are cineva oferte, este binevenit!

 

Multumesc anticipat !

am eu de vanzare , dar daca vrei ceva cu 2000 de km si facut praf nu te deranja sa ma suni sau sa te intereseze , a mea are 18000 de km dar e intretinuta stas ;) http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-yamaha-yzf%20r125-din-2008-416155.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu de vanzare , dar daca vrei ceva cu 2000 de km si facut praf nu te deranja sa ma suni sau sa te intereseze , a mea are 18000 de km dar e intretinuta stas ;) http://www.bikeshop....008-416155.html

 

 

 

Recomand !!!

 

 

Nu merita sa te risti la motoreta aia 2008-2000km...:|

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo de yzf-ul galben ...Am fost si am vazut-o in Targoviste. Era intr-o stare deplorabila...a incercat sa ma convinga ca are doar 1800km.eu ii dau 20.000km+.....@ygrek, iti multumesc pentru oferta, dar eu caut ceva mai nou:( si cu mai putini kilometrii- vreau sa o tin eu 2-3 ani(20.000km), parca mi-ai mai zis de ea.As opta pt varianta ta, dar motocicleta asta nu tine 40.000 km:(

 

Daca puteti sa lasati mesaj(aici sau PM), daca vedeti o oferta buna, m-ati ajuta mult ! Ca viitori "colegi" va urez o iarna cat mai scurta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...