Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Yamaha YZF-R125


Postări Recomandate

Vreau sa invat si sa conduc prin oras. Unu de peste 125 (gen 250) ma tenteaza sa-i dau si mai tare in gura... si atata timp cat e primul motor nu vreau sa ma trezesc cu 100+ prin orash fara sa-i simt... la un 125 e mai lenes si nu te lasa sa-i dai asa de mult in gura:) pt plimbari merge:). (plus ca e ceva mai ieftin) :P

stai linistit ca si la 125 poti sa te trezesti cu 100 la ora prin oras. Arunci cu banii aiurea din punctul meu de vedere fiindca dupa 4-5 luni o sa incepi sa te intrebi de ce nu ai luat ceva mai mare si mai puternic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

stai linistit ca si la 125 poti sa te trezesti cu 100 la ora prin oras. Arunci cu banii aiurea din punctul meu de vedere fiindca dupa 4-5 luni o sa incepi sa te intrebi de ce nu ai luat ceva mai mare si mai puternic.

Tu vorbesti din experienta sau ... ? :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea si a multora ca pentru oras e super dar cand pleci la drum lung gen 500km + o sa iti blestemi zilele, si pentru primu motor e super:)

 

Din cauza asta dau si de B :))) ca sa nu-mi blestem zilele (si ca sa mai am ce blestema...) imi trebuie doar pentru strecurat prin oras si sa nu depind de masina alor mei cand vreau doar pur si simplu sa ma duc sa ma intalnesc cu cineva... doh :laugh: :bounce:

 

stai linistit ca si la 125 poti sa te trezesti cu 100 la ora prin oras. Arunci cu banii aiurea din punctul meu de vedere fiindca dupa 4-5 luni o sa incepi sa te intrebi de ce nu ai luat ceva mai mare si mai puternic.

 

Da, ajungi cu ea la 100 linistit, dar nu fara sa-ti dai seama (400cmc+). Si in plus.. dupa 4-5 luni oricum cam trece sezonul si nu prea o voi mai putea folosi (cel putin iarna). Oricum mai mult de un an nu o voi folosi si dupa o voi vinde (merg la facult in Buc si acolo chiar nu ma pasioneaza sa am vreun mijloc de transport personal... am oroare de traficul din Buc - no offence). Plus ca atunci cand ma voi muta pe un motor mai mare, macar voi avea cateva reflexe formate :D .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cauza asta dau si de B :))) ca sa nu-mi blestem zilele (si ca sa mai am ce blestema...) imi trebuie doar pentru strecurat prin oras si sa nu depind de masina alor mei cand vreau doar pur si simplu sa ma duc sa ma intalnesc cu cineva... doh :laugh: :bounce:

 

 

 

Da, ajungi cu ea la 100 linistit, dar nu fara sa-ti dai seama (400cmc+). Si in plus.. dupa 4-5 luni oricum cam trece sezonul si nu prea o voi mai putea folosi (cel putin iarna). Oricum mai mult de un an nu o voi folosi si dupa o voi vinde (merg la facult in Buc si acolo chiar nu ma pasioneaza sa am vreun mijloc de transport personal... am oroare de traficul din Buc - no offence). Plus ca atunci cand ma voi muta pe un motor mai mare, macar voi avea cateva reflexe formate :D .

eu zic ca ajungi sa folosesti mai mult motorul...ca incepi prin februarie/martie si termini prin decembrie daca nu ninge...traficul nu e asa nasol cum va tot plangeti toti...conduce-ti si voi in alte orase din Europa si mai discutam dupa...Atena si Nice atat zic..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

a cui a fost motoru tau?:))

Un baiat din Slobozia.

 

Ce sprayuri de lant folositi ? Ma gandeam sa incerc pachetul de la Procycle ati mai folosit careva ? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un baiat din Slobozia.

 

Ce sprayuri de lant folositi ? Ma gandeam sa incerc pachetul de la Procycle ati mai folosit careva ? :cheers:

 

Procycle n-am folosit, insa folosesc asta si sunt destul de multumit. spray_de_lant_valvoline_m_2111669.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un baiat din Slobozia.

 

Ce sprayuri de lant folositi ? Ma gandeam sa incerc pachetul de la Procycle ati mai folosit careva ? :cheers:

castrol/motul alea de la procycle sunt ok, ala de frane e bun rau de tot de la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multzam baieti ai idee cu ce e diferit la procycle ala de frane fata de ala de curatat lantu ? O merge sa cureti si jantele ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut,as vrea sa stiu cam care este consumul in oras si afara

depinde de cum a fost invatat motorul intre 2,8 - 3,5 in afara(depinde de mers lejer sau blana) in oras nu am calculat dar cu un plin am facut 500km in oras + afara mers chill.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut,as vrea sa stiu cam care este consumul in oras si afara

Salut am mers in weekend la mare pe autostrada 110-120 si am mers 410 km cu 11.28 litrii deci 2,75. In oras nu mi-a sarit de 3 .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@malasorte - tu nu aveai suzi de 600? Ai trecut din nou la d-astea mici de 125?

Dap

mi-am luat un r 125. As fi vrut un ninja 250 dar nu prea se gasesc la noi.

Editat de MALASORTE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-ati vopsit careva R-125 -ul ? Cam cat m-ar costa vopsit tot ? E galben al meu si l-as vopsi tot negru, si gentile le-as face aurii, cum e modelul din 2010 poza .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-ati vopsit careva R-125 -ul ? Cam cat m-ar costa vopsit tot ? E galben al meu si l-as vopsi tot negru, si gentile le-as face aurii, cum e modelul din 2010 poza .

150 euro cu tot cu manopera cam atat te ajunge maxim 200 depinde unde te duci, eu am intrebat si vorbit si toti miau spus 150

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...