Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Yamaha YZF-R125


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Se vede ca a "plecat" generatia veche de detinatori YZF, cei care avem acum 19-20-21-etc ani si am trecut la clase mai mari...

A murit secțiunea asta după ce și-au luat A-ul "ăia bătranii". :D Numai e ce a fost pe vremea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tinand cont ca intra un singur litru de ulei si diferenta de pret nu e asa mare, poti sa-ti iei Motul 300V 10w40. E bun si Motul 7200 10w40, mai exista si Castrol...ai de unde sa alegi. De preferat full sintetic.

Editat de StormStalker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Stie cineva de unde pot sa cumpar semeringuri pentru furca?

Pe motodiscout.ro gasesti si semeringuri si ulei pentru furca !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! Sunt nou pe acest forum. As dori sa imi achizitionez si eu o Yamaha YZF r125 si as vrea parerea voastra. Eu am 'A'-ul, desi as putea sa imi cumpar R6 nu am bani sa ii dau sa pape cate 5-7 litri /%. M-am gandit la un R125 deoarece e economic, e elegant, se aude bestial nu face ca drujba si arata ca un motor mare. Nu sunt un fan al vitezei si doresc sa-l folosesc pentru ture prin oras sau 2-3 drumuri pe saptamana Salonta-Oradea (40km dus). Astept pareri de la voi. Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! Sunt nou pe acest forum. As dori sa imi achizitionez si eu o Yamaha YZF r125 si as vrea parerea voastra. Eu am 'A'-ul, desi as putea sa imi cumpar R6 nu am bani sa ii dau sa pape cate 5-7 litri /%. M-am gandit la un R125 deoarece e economic, e elegant, se aude bestial nu face ca drujba si arata ca un motor mare. Nu sunt un fan al vitezei si doresc sa-l folosesc pentru ture prin oras sau 2-3 drumuri pe saptamana Salonta-Oradea (40km dus). Astept pareri de la voi. Multumesc !

Pentru cea ce vrei tu e perfect R125:)O varianta ar mai fi ninja de 250

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Salut , vreau sa imi cumpar o yamaha . La 15 000 de km , sunt multi ?

Nu , Stiu un scuter Yamaha Cygnus care are 85.000 si s-au schimbat doar consumabile. Si mai stiu si un R125 cu 45 de mii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si unde as putea gasii maxim 1.500 E , sub 12/13 000 km ?

la dezmembrari

on : sincer sa fiu greu gasesti la bani aia si km aia, era una in piatra neamt la 1000 euro dar era inmatriculata pe 50 fara acte calumea, daca vrei ceva bun trebuie sa mai ridici suma

Editat de Nate4u
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...