Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Yamaha YZF-R125


Postări Recomandate

in jur de 150 ron cred plus ulei.

PS: Mi-am luat placute noi ferodo, pe fata, si nu sunt deloc multumit, nu prind ca celelalte care erau si aproape de final. Asta se intampla pt ca nu sunt deloc uzate sau trebuia sa iau ceva mai bun???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

in jur de 150 ron cred plus ulei.

PS: Mi-am luat placute noi ferodo, pe fata, si nu sunt deloc multumit, nu prind ca celelalte care erau si aproape de final. Asta se intampla pt ca nu sunt deloc uzate sau trebuia sa iau ceva mai bun???

Cum să schimbi uleiul fără filtru? :)

Am avut Âşi eu Ferodo Âşi nu mi-au plăcut deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iam dat eu niste mansoane si nu se potrivesc...asa ca vinde motoru

De care mah >?< Rizzoma dalea facute pe vapor de mi le bagai si mie pe gat la 100 de $ setu :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am 7000 km. Cat costa filtru aer?cand ar trebui sa il schimb? se simte diferenta dupa ce e schimbat?

ps:dupa iarna asta motorul nu mai merge la fel de bine:(, trage mai greu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate eu am 24K si n-am avut nici cea mai mica problema, tot 2008. Dar am tinut-o numai pe Motul 300v din 4 in 4 mii km.

Este mult 21000 km pt. un r125 an 2008 ? mai duce motoru` ? as dori si eu niste pareri daca se poate .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica pe la 15.000 tre schimbat. Eu l-am schimbat pe la 19 - 20.000. E 50 ron unul original Yamaha.

Am 7000 km. Cat costa filtru aer?cand ar trebui sa il schimb? se simte diferenta dupa ce e schimbat?

ps:dupa iarna asta motorul nu mai merge la fel de bine:(, trage mai greu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este mult 21000 km pt. un r125 an 2008 ? mai duce motoru` ? as dori si eu niste pareri daca se poate .

La km aia abea a iesit din rodaj, mai duce inca 30.000.

 

Thug-R are 24 mii si nicio problema chiar daca nu a folosit un ulei asa bun precum castrol power 1 racing :)

 

Schimba filtru de aer la 10.000km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care ai ma R125 alb cu rosu si il parchezi pe la Victoriei, pe strada cu Minerva? Cred ca e ceva scoala p=acolo. Sareau azi niste copchii pe motor de parca erau in leagane prin parc . Ai sa dai o bere ca erau sa ma omoare cand i-am dat jos de pe motor...ai dreacu, mici da` multi! :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:love: Eu cred ca auzisera de tine pe forum si te-au recunoscut. Nu voiau sa plece pana nu ii invatai sa mearga pe o roata. :love:

Care ai ma R125 alb cu rosu si il parchezi pe la Victoriei, pe strada cu Minerva? Cred ca e ceva scoala p=acolo. Sareau azi niste copchii pe motor de parca erau in leagane prin parc . Ai sa dai o bere ca erau sa ma omoare cand i-am dat jos de pe motor...ai dreacu, mici da` multi! :D

Mesaj completat

Frate, deci noi ne-am cumparat motociclete sa mergem cu ele. :) Nu stiu voi astia de ce faceti 3.000 km pe sezon dar ma gandesc ca trebuie sa existe o explicate. :love:

BAH DAR VOI UNDE,CAND ATI APUCAT SA FACETI ATATIA KM?

Mesaj completat

Pai "au mers" ? Tu n-ai mers, nu?

Pai au mers , nu au stat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...