Sari la conținut

SNOW MOTOCROSS


lotzi
 Share

Postări Recomandate

Pe 6 februarie 2010 va fi organizat a saptelea editie a snow moto.

Organizator :clubul CSIKI ENDURO & MXC

 

 

Inscrierile: se fac la fata locului PINA LA ORA 11

 

Startul: se va da la ora 12 cu reguli de motocros :(

 

Locul: cca 3km de la com Cozmeni spre Tirgu Secuiesc pista de motocros "DJ 11 B"

 

Taxa de participare 10 zece RON :cheers:

 

Va asteptam

Mesaj completat

Pe 6 februarie 2010 va fi organizat a saptelea editie a snow moto.

Organizator :clubul CSIKI ENDURO & MXC

 

 

Inscrierile: se fac la fata locului PINA LA ORA 11

 

Startul: se va da la ora 12 cu reguli de motocros :(

 

Locul: cca 3km de la com Cozmeni spre Tirgu Secuiesc pista de motocros "DJ 11 B"

 

Taxa de participare 10 zece RON :baldy:

 

Va asteptam

 

Colectia foto din anul precedent pe www.simcat.ro rubrica "ALCSIK KUPA"2009

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oare e safe sa mergi cu cuie in aglomeratie??? daca -ti cade unu in fata?!

macar ai garantia ca nu se chinuie,iar organizatorii scapa sa mai plateasca salvarea.. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parca la evenimetu de la peris un concurent s-a ales cu ceva clavicula rupta de la imbulzeala din primul viraj....

oare ce ar fi patit de la cuie ?!

de aia nu vezi la patinaj artistic 20 de oameni pe gheata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parca la evenimetu de la peris un concurent s-a ales cu ceva clavicula rupta de la imbulzeala din primul viraj....

 

pai asa e la motocros in curbe - imbulzeala :lol: . Si sunt multi care apreciaza la maxim imbulzeala asta.

e un sport de oameni mari si toti cunosc riscurile.

relax

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai asa e la motocros in curbe - imbulzeala :lol: . Si sunt multi care apreciaza la maxim imbulzeala asta.

e un sport de oameni mari si toti cunosc riscurile.

relax

ha parca acum un an ziceai ca te gandesti sa renunti la motocicleta din cauza unei accidentari la genunchi (sper sa nu gresesc) . iti dai seama ce urmari pot avea o accidentare care implica suruburi si altele.

ar fi pacat sa existe asa ceva.. cred ca organizatorii n-ar trebui sa accepte asa ceva ptr siguranta participantilor (ma rog asta o zic io de pe margine :lol: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand sunt 20 de oameni pe gheata se cheama hochei si cand e unul e artistic nu stiu cum se face da la fel ca pe gheata uni sunt mai duri si accepta conditiile mai spartane in timp ce altii o ard cu dublu lutz si triplu tulup.

 

scuze pentru off-topic dar n-am putut sa ma aptin.

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atata timp cat se cunosc "regulile jocului", se stie dinainte ce si cum, fiecare alege daca vrea sau nu sa participe la evenimentul respectiv. sincer, nici eu nu sunt un fan al ingramadelii si al curselor cu public (ma intimideaza :lol: ) asa ca nu particip, dar sunt altii, destul de multi chiar care prefera o astfel de atmosfera si, banuiesc ca fiind constienti de anumite riscuri existente si le asuma. acuma daca o sa stam sa punem pe copacii din traseu si pe pietre protectii din burete sau sa mutam din obstacole... unde mai este farmecul??? :lol: din partea mea sa se organizeze si curse cu motociclete in genul carelor romane, cu cutite la roti, cine vrea ceva ... mortal ......

mi se pare insa esential sa existe cat mai multe informatii despre organizarea evenimentului, cu ceva timp inainte, legate de nivelul de dificultate, securitate, interventii in caz de accident... nu trebuie neaparat ca toate astea sa fie la un standard cat mai ridicat (ar fi f bine ca probabil ar atrage mai multi sportivi) dar sa stiu eu la ce sa ma astept, daca decid sau nu sa particip si daca imi asum riscurile "potentiale".

toate bune si cat mai cald sa fie,

stefan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ha parca acum un an ziceai ca te gandesti sa renunti la motocicleta din cauza unei accidentari la genunchi (sper sa nu gresesc) .

a fost o diversiune :lol:

 

(ma rog asta o zic io de pe margine :D )

 

:lol:

 

 

Jumba - you rock :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Ionut73 si @stulewa nu o mai dati de gard aiurea ca asta nu este barbatie.

Este o doza destul de mare de inconstienta daca accepti sa te dai la o cursa unde fiecare, dupa priceperea lui, pune suruburi in cauciucuri.

Daca scapa o piulita din cauciuc de la unul care polizeaza in fata ta este echivalent cu un brenneke.

Pentru curse pe gheata sunt cauciucuri cu tinte omologate. Acolo este alta poveste referitor la siguranta si barbatie.

 

Dar pana la urma cum bine spunea Stefan, daca vrei, te dai, daca nu, nu.

:lol:

Editat de ketemeu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Ionut73 si @stulewa nu o mai dati de gard aiurea ca asta nu este barbatie.

Este o doza destul de mare de inconstienta daca accepti sa te dai la o cursa unde fiecare, dupa priceperea lui, pune suruburi in cauciucuri.

Daca scapa o piulita din cauciuc de la unul care polizeaza in fata ta este echivalent cu un brenneke.

Pentru curse pe gheata sunt cauciucuri cu tinte omologate. Acolo este alta poveste referitor la siguranta si barbatie.

 

Dar pana la urma cum bine spunea Stefan, daca vrei, te dai, daca nu, nu.

:lol:

Daca organizezi ceva sint multe pareri pro si contra.

Nici mie numi place ingramadeal dar cum e proverbul (daca nu ai cal e bun si magarul)

Intradevar daca stai sa te gindesti e (periculos)toata viata e un pericol :lol:

la cauciucuri cu cuie nare ce cauta piulita ! noi confectionam astfel:nu trebuie neaparat sa ai cauciuc nou insurubezi pe dinauntru in fiecare crampon suruburi de6pe40, nu mai lungi! inainte sa montezi camera sa pui furtun de pompier sau o camera sparta ca sati aperi camera.astfel de cauciucuri se gasesc si in comert

! Nu e un campionat ca sa te omori sa fi primul, va fi o intilnire prieteneasca sportiva,competitia asta o sa fie a saptelea, pina acum nu a fost nici o zgirietura,TREBUIE SA AI GRIJA DE CELALALT!!!!!!!!!!

si speram ca asa o sa fie si anu asta ,mai multa atentie si nu se intampla!!!!!!!!!! :lol:

Anul trecut puteam sa ne dam si fara cuie ,speram sa fie asa si acum?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai asta spunea ionut (ketemeu) ca fiecare va veni cu cuiele bagate asa cum l-a taiat capul.

De asemenea, fiind un eveniment prietenesc, o sa fie probabil cativa care nu vor avea o experienta prea mare si vor fii predispusi la greseli.

Eu sincer nu am curaj sa ma bag la asa o cursa (de fapt nici nu vad rostul..e mult mai fun fara cuie), dar cum zicea si Stefan, atata timp cat stii riscurile reale si ti le asumi este ok..cred :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai nene, la intrebarea initiala tot nu s-a raspuns...

nu ma intereseaza daca va e sau nu teama sa intrati intr-o cursa in care se aleargea cu amvelope cu tinte.

 

eu am intrebat simplu: E VOIE CU CUIE ORI BA?

 

LOTZI, spune ceva ca mor aici cu atatea pareri de la posibili concurenti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai nene, la intrebarea initiala tot nu s-a raspuns...

nu ma intereseaza daca va e sau nu teama sa intrati intr-o cursa in care se aleargea cu amvelope cu tinte.

 

eu am intrebat simplu: E VOIE CU CUIE ORI BA?

 

LOTZI, spune ceva ca mor aici cu atatea pareri de la posibili concurenti.

Da e voie cu cuie.

Daca tine vremea asa numai cu cuie putem sa ne dam !

Anul trecut ne dadeam si si. Foto poti sa vezi pe www.simcat.ro la rubrica motocross "ALCSIK KUPA 2009"

 

 

VA ANUNT MIERCURI SEARA CUM E PISTA!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da e voie cu cuie.

Daca tine vremea asa numai cu cuie putem sa ne dam !

Anul trecut ne dadeam si si. Foto poti sa vezi pe www.simcat.ro la rubrica motocross "ALCSIK KUPA 2009"

 

 

VA ANUNT MIERCURI SEARA CUM E PISTA!!!!!!!!!

 

 

excelent.....daca era fara cuie n-avea rost...cine tremura-n nadragi ca se zgirie n-are decit sa vina cu kevlaru...:disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...