Sari la conținut

Despre SMAEB 2010


Narko
 Share

Postări Recomandate

pt Batranu': masina poti sa o lasi in parcare la Romexpo, e vreo 2 lei ora.

accesul se face prin bulevardul expozitiei.

daca o lasi pe bulevard,unde parcheaza f multi, e gratis dar risti sa o ridice.

multumesc costinFB pentru info. nu ma deranjeaza absolut deloc sa o las acolo la 2 lei ora insa ma intreb daca vor fi locuri in ziua respectiva, adica pe 24.04, cand mi-am propus eu sa merg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 132
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

multumesc costinFB pentru info. nu ma deranjeaza absolut deloc sa o las acolo la 2 lei ora insa ma intreb daca vor fi locuri in ziua respectiva, adica pe 24.04, cand mi-am propus eu sa merg.

 

si poate te intalnesti cu noi , intra la : Comunitatea Motociclistilor din Romania > Totul despre motociclete > Motociclete de strada > Grpul posesorilor de XJ ! Dversionistii !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spotul de pe Radio Zu e ok ca idee cu "motosicli" la misto, numai ca se foloseste trmenul "adictie". daca si asta ar fi la misto ar fi bine, dar daca e serios, nu siunt mai buni ca Ricky ala de la mister world. un nou pseudo neologism aiurea gen "aplic". era greu sa se spuna dependenta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alta intrebare! Intre pavilioane se poate circula liber sau exista ceva garduri care impiedica acest lucru? Adica, vin la SMAEB (daca retin bine e vb. de pavilioanele 14, 15 si 16) dar intentionez sa vizitez si expozitia de dinozauri (pavilioanele 20 si 21 sau 21 si 22, nu mai retin exact). Am vazut pe site la romexpo ca astea ar fi oarecum alaturate, dar stau si ma intreb, pot circula de la un pavilion la altul sau trebe sa ies si sa intru pe o alta poarta de pe o alta strada?

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un program cu ce o sa se intample pe acolo? ma refer la demonstratii si cursele de scutere.

 

Vineri vei avea doar sesiuni de antrenamente pentru cursele de scutere si demonstratii facute de cascadori. Sambata ai primele etape ale curselor de calificari si primele doua curse: circuit 50 si liniute open (cu posibilitatea de indemanare). Tot sambata vei avea 3 reprize de demonstratii pe moto si cascadorii. Duminica celelalte doua curse: circuit open si liniute 50 (cu etapa de indemanare) si doua sau trei reprixe de demonstratii si cascadorii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca o sa fie si un wheelie machine la smaeb :wacko: .

Eu nici de pe loc nu stiu sa pelc cu o motocicleta da` sa o mai dau in wheelie . (sper ca pana la anu sa ii conving pe ai mei macar bani de scoala sa imi dea :laugh: )

Editat de k-2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt Batranu': masina poti sa o lasi in parcare la Romexpo, e vreo 2 lei ora.

accesul se face prin bulevardul expozitiei.

daca o lasi pe bulevard,unde parcheaza f multi, e gratis dar risti sa o ridice.

 

Sau in fata Casei Presei... parcare gratis...15 min de mers pe jos

Mesaj completat

Alta intrebare! Intre pavilioane se poate circula liber sau exista ceva garduri care impiedica acest lucru? Adica, vin la SMAEB (daca retin bine e vb. de pavilioanele 14, 15 si 16) dar intentionez sa vizitez si expozitia de dinozauri (pavilioanele 20 si 21 sau 21 si 22, nu mai retin exact). Am vazut pe site la romexpo ca astea ar fi oarecum alaturate, dar stau si ma intreb, pot circula de la un pavilion la altul sau trebe sa ies si sa intru pe o alta poarta de pe o alta strada?

 

Multumesc.

 

 

nu sunt garduri intre pavilioane

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca o sa fie si un wheelie machine la smaeb :wacko: .

Eu nici de pe loc nu stiu sa pelc cu o motocicleta da` sa o mai dau in wheelie . (sper ca pana la anu sa ii conving pe ai mei macar bani de scoala sa imi dea :laugh: )

Unde ai văzut asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi poate spune si mie cineva ce mijloace de transport sunt de la gara de nord pana la romexpo ?

uite ce zic ei pe site:

Cum se ajunge la Romexpo

Cu mijloacele de transport in comun:

- autobuze: 105, 131, 205, 301, 330, 335, 331, 361, 304, 330, 444, 448, 449, 450, 451, 452 si liniile expres: 780, 783

- tramvaie: 41, 42

Cu trenul:

- de la Gara de Nord cu autobuzele: 105, 205 sau linia expres: 780

Cu avionul:

- de la Aeroportul Baneasa cu autobuzele: 131, 301, 335

- de la Aeroportul Otopeni cu liniile expres: 780, 783

 

Link: http://www.romexpo.org/index.php?pageid=26...3&limba2=ro

Editat de Batranu`
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a placut . Mai ales standul Heidenau . Niste preturi de furnica , sa le duca tot omu : K-60 de spate 220 ron , cel de fatza 160 ron . Tot nemtii saracii ne mai scot din kacao . Si la standul BMW iar preturi bune la lucruri bune .

Editat de remu1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a placut . Mai ales standul Heidenau . Niste preturi de furnica , sa le duca tot omu : K-60 de spate 220 ron , cel de fatza 160 ron . Tot nemtii saracii ne mai scot din kacao . Si la standul BMW iar preturi bune la lucruri bune .

Tu faci misto sau ce? La standul BMW cel mai ieftin lucru pe care l-am remarcat eu era un braincap de peste 1000 de lei dar care ce-i drept avea emblema BMW de circa 8mm in laterala. Daca luam o casca din aia de tabla de la Military Shop replica la castile nemtesti din WWII cred ca ma proteja mai bine decat saracia aia fara macar un pic de geam in fata. Trebuie sa recunosc ca nu m-am uitat la pretul machetelor de motociclete BMW ca poate gaseam ceva mai ieftin (dar ma cam indoiesc).

Mesaj completat

Ducati, Honda, Kawasaki, Aprilia, nu am vazut vre-un stand al acestor producatori :rolleyes:

Pai nici nu au reprezentanta oficiala aici nici unul. Din cate stiu eu oficial avem doar Peugeot si Suzuki, ca restul sunt francize, si unele s-au prezentat ca de obicei mai mult decat decent de genul Piaggio (incluzant Vespa, Gilera si Husqvarna) si KTM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie nu mi-a placut.

noroc ca am ajuns la 10 dimineata ca am prins 30 minute "normale"; dupa aia s-a aglomerat la greu; pavilioanele nu sunt aerisite; lume ca la metrou; marfa inghesuita si spatii foarte mici intre standuri; expozanti aiuriti si stresati-probabil de lipsa spatiului - denivelari de rupt gatu` pe care nu le vezi ca nu ai cum din cauza aglomeratiei si a lipsei de lumina; echipament la greu dar.....cam atat.....pana si fetele de pe motoare obosite si stresate.........

 

mai interesant mi s-a parut afara; am dat o tura in jurul pavilionului central sa admir motoare -ale vizitatorilor- de toate felurile tunate in fel si chip; am vazut tot felul de solutii tehnice care mai de care mai ingenioase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie nu mi-a placut.

noroc ca am ajuns la 10 dimineata ca am prins 30 minute "normale"; dupa aia s-a aglomerat la greu; pavilioanele nu sunt aerisite; lume ca la metrou; marfa inghesuita si spatii foarte mici intre standuri; expozanti aiuriti si stresati-probabil de lipsa spatiului - denivelari de rupt gatu` pe care nu le vezi ca nu ai cum din cauza aglomeratiei si a lipsei de lumina; echipament la greu dar.....cam atat.....pana si fetele de pe motoare obosite si stresate.........

 

mai interesant mi s-a parut afara; am dat o tura in jurul pavilionului central sa admir motoare -ale vizitatorilor- de toate felurile tunate in fel si chip; am vazut tot felul de solutii tehnice care mai de care mai ingenioase.

 

 

tru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiasco...

 

E primul eveniment de acest fel la care merg si poate nu am în?eles eu cum trebuie ceva, dar... m-am sim?it ca la un bazar. Multe echipamente (o parte de calitate îndoielnica), multe atv-uri (WTF!? nu e salon de MOTOCICLETE), pu?ine motoare.

 

Mai interesanta era parcarea.

Editat de Caron
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...