Sari la conținut

Despre SMAEB 2010


Narko
 Share

Postări Recomandate

cea mai interesanta zona a fost parcarea vizitatorilor veniti pe 2 roti, mai ales daca gaseai si proprietarii langa obiecte ca sa poti intreba detalii despre gadget-uri :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 132
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

cea mai interesanta zona a fost parcarea vizitatorilor veniti pe 2 roti, mai ales daca gaseai si proprietarii langa obiecte ca sa poti intreba detalii despre gadget-uri :rolleyes:

Am prins totusi reduceri substantiale la ulei de motor si alte chimicale si chiar si la ceva echipamente.

Cat despre ce era in parcare, pe departe cel mai mult mi-a placut o Honda GoldWing cu numar de Covasna care printre nenumarate dotari avea suport de pahar si papusa Shrek :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10lei un pret prea mare. Salonul a fost prea slab.....:rolleyes:......

un sentiment de piata de cartier...prea multe fete de mecanici doar cu numele...spatiu mic,aglomerat,sufocant,inchesuit,claustrofob uneori....nici micii nu erau buni.....macar am reusit sa imi probez viitoare geaca(care o sa o iau mai ieftin dupa site-urile arhicunocute)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un spectacol cu bani putini , organizat pe bani putini , asa cum are romanul in asa vremuri . Multe firme au participat de dragul de a fi acolo pentru voi , cu cheltuieli destul de mari in comparatie cu beneficiile obtinute, de regula, la un astfel de salon in vremuri normale. Oare stie vizitatorul ce costuri are organizarea unor astfel de evenimente , cat costa un mp de stand si ca nu are loc sa probeze jacheta ?, mai mult decat chiria magazinului pe o luna pentru 2 zile de targ, + mutatul bagajelor, hostess-ele , protocolul etc?

 

Parca nici fetele de pe motoare nu mai zambeau ca altadata ....credeti ca ele nu simt criza prin buzunare?

 

A fost , in schimb un succes total pentru vanzatorii de mici cu fum inclus si 5 lei cafeaua la pahar de plastic sau hartie , preturi de mall la iarba verde

 

Noroc cu politista ca a trecut timpul mai placut........ post-28461-1272249084_thumb.jpgpost-28461-1272249277_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost un salon in vremuri de criza economica intr-o tara saraca . La motociclete a fost bine , dar daca intrati la salonul de biciclete chiar era jale !

Editat de remu1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca n-am fost, chiar nici nu aveam de gand.

 

M-am saturat sa ma duc la salon mai mult sa vad ca de fapt este un balci din ala de la tara cand se strange toata comuna. Un salon moto de respect nu se vinde nimic...se afiseaza preturi, se fac destule promovari si daca vrei sa cumperi primesti pliant cu adresa magazinului. Femei prea multe pe motociclete...ce vrei sa vad? Femeia sau motocicleta...prea multi tarani la noi...aia e, traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.

 

Cum sa vii la un salon moto cu motociclete second? Nu inteleg...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un prieten cu un magazin moto, anul trecut in pavilionul central la costat chiria, si tot ce a trebuit sa cheltuiasca strict referitor la stand 2000 de eur. La sfarsitul targului a tras linie si a numarat 2500 ron. Anul asta nu s-a mai prezentat :peace:. Eu personal la targul asta in afara de 2 cagule nu mi-am luat altceva. Nu am facut decat sa probez ceea ce imi voi achizitiona de pe site-urile de profil de afara, pentru a nu avea surprize cu masurile. :D

Dar ca si anul trecut adevaratul salon moto sa tinut afara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate, care au fost taranii care mi-au mutat mobra in parcare !?

Am parcat frumos in locul indicat de paznici si pe care scria "Parcare moto". Am pus-o la rand, pe unul din siruri. Cand m-am intors in parcare, dupa vreo doua ore, am intepenit: mobra nu mai era unde o lasasem. M-am uitat de cateva ori prin zona, mai la stanga, mai la dreapta, sa nu cumva sa ma insel la repere. Nimic. La un moment dat eram convins ca mi-au furat-o. Dar tot nu-mi venea sa cred. Asa ca am luat-o la rand. Si cand colo am gasit-o pe alt rand la 20 de metri distanta, sub steaguri. Recunosc, nu blocasem ghidonu', pentru ca nu eram cu a mea, ci Viroaga unui prieten si am uitat sa blochez (cine stie sistemul de la Virago intelege).

Dar cat de meltean sa fii sa muti o mobra intr-o parcare cu sute de alte mobre?! Nu te gandesti ca moare omu' de inima ?

Tare sunt curios de ce si cine a mutat-o. Oricum, ii doresc multa UE !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un prieten cu un magazin moto, anul trecut in pavilionul central la costat chiria, si tot ce a trebuit sa cheltuiasca strict referitor la stand 2000 de eur. La sfarsitul targului a tras linie si a numarat 2500 ron. Anul asta nu s-a mai prezentat :peace:. Eu personal la targul asta in afara de 2 cagule nu mi-am luat altceva. Nu am facut decat sa probez ceea ce imi voi achizitiona de pe site-urile de profil de afara, pentru a nu avea surprize cu masurile. :D

Dar ca si anul trecut adevaratul salon moto sa tinut afara.

 

Pentru ca prietenul tau priveste targul acesta ca pe o posibilitatea de a mai face ceva bani REPEDE. Nimeni nu se gandeste la : 'notorietatea brandului', 'beneficiile brandului', 'contactul cu brandul' etc. Toti vor sa isi faca o afacere azi si sa castige ieri. Sa dea nimic si sa ia tot. Sa isi faca firma care contine numele Race, Moto, Speed, Boom, Extrem etc si gata, lumea se va imbulzi la ei. Un brand se construieste in timp, cu ajutorul consumatorilor, acesta se intretine, se investeste in el - prin participari la targuri, campanii, socializari etc si dupa aia astepti sa castigi de pe urma lui.

Mai avem multe de invatat inca in Romania...nu doar ca din mixul de marketing...doar pretul face diferenta. Wrong!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate, care au fost taranii care mi-au mutat mobra in parcare !?

Am parcat frumos in locul indicat de paznici si pe care scria "Parcare moto". Am pus-o la rand, pe unul din siruri. Cand m-am intors in parcare, dupa vreo doua ore, am intepenit: mobra nu mai era unde o lasasem.............................am gasit-o pe alt rand la 20 de metri distanta, sub steaguri........................................

Dar cat de meltean sa fii sa muti o mobra intr-o parcare cu sute de alte mobre?! Nu te gandesti ca moare omu' de inima ?

Tare sunt curios de ce si cine a mutat-o. Oricum, ii doresc multa UE !

 

foarte tare, cum frate sa-ti mute motorul in alta parte?!!?!! poate ai parcat pe loc rezervat :peace:

 

scuze dar nu m-am putut abtine

 

Romania iti ofera surprize, surprize, la tot pasu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

destul de modest. in afara de stand-urile ktm, bmw si hd toate celelalte mi s-au parut destul de anoste si "subtiri". putini, prea putini producatori sau macar dealeri prezenti. preturi acceptabile si cateva promotii chiar "de-adevaratelea" pe ici pe colo. in rest......nimic spectaculos. am mers duminica dimineata si am prins o perioada destul de aerisita. m-am dus acolo entuziasmat dar am plecat , hai sa nu zic "desumflat". pacat. mai multe motoare / diversitate de modele am vazut in parcarea moto !!!! eu cred ca se putea mai bine chiar si avand in vedere criza asta nenorocita! oricum felicitari organizatorilor si la un smaeb 2011 mai reusit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un prieten cu un magazin moto, anul trecut in pavilionul central la costat chiria, si tot ce a trebuit sa cheltuiasca strict referitor la stand 2000 de eur. La sfarsitul targului a tras linie si a numarat 2500 ron. Anul asta nu s-a mai prezentat :peace: . Eu personal la targul asta in afara de 2 cagule nu mi-am luat altceva. Nu am facut decat sa probez ceea ce imi voi achizitiona de pe site-urile de profil de afara, pentru a nu avea surprize cu masurile. :D

Dar ca si anul trecut adevaratul salon moto sa tinut afara.

 

Un salon moto nu este un targ de motociclete, desi cam la asta s-a ajuns la noi. In viata prietenului tau, niciodata n-a auzit de promovare? Publicitate? Sunt niste bani investiti pentru a-ti face reclama...nu sa vinzi initial, ci este o investitie de viitor. Deh romanu' tot roman ramane. Cum e de castigat imediat baga bani garla ca sa iasa triplat de cati bani a bagat initial in cel mai scurt posibil mod. Sincer mi s-a luat de atitudinea asta de rahat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte tare, cum frate sa-ti mute motorul in alta parte?!!?!! poate ai parcat pe loc rezervat :D

 

scuze dar nu m-am putut abtine

 

Romania iti ofera surprize, surprize, la tot pasu

Vineri am gasit si eu motorul mutat, aseara cand am plecat m-am trezit cu o oglinda fortata, probabil au renuntat cand au dat de sistemul de prindere. Ce sa zic, "motociclisti" buni de pus pe rana si facut cangrena :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru prima data ajung si eu la un salon moto si am fost dezamagit.in mare nu m-a impresionat nimic,a fost doar un prilej sa probez viitoarea casca si sa socializez si eu cu prietenii(am venit de departe pentru asta).din povestile prietenilor si din pozele vazute anii anteriori mi-am putut face o imagine destul de buna a ce a insemnat acest salon.......frumos standul KTM si cel BMW.la mai mare sa speram de acuma inainte...sau nu.......parcarea a fost muuuult mai interesanta decat "interiorul".numai de bine

 

PS:avand in vedere ca aceste pareri critice vin de unul care nu are in oras cate motoare erau in parcare,tin sa cred ca a fost f slab salonul....... :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte tare, cum frate sa-ti mute motorul in alta parte?!!?!! poate ai parcat pe loc rezervat :peace:

 

scuze dar nu m-am putut abtine

 

Romania iti ofera surprize, surprize, la tot pasu

Sa stii ca m-am gandit si eu, poate au venit niste prieteni ai vreunui "vecin" de-al meu de parcare si au vrut neaparat sa o bage langa el.

Oricum nesimtire fara margini... Ma gandesc ce tare ar fi fost sa fi sunat la 112 sa chem politia ca mi s-a furat mobra din parcarea SMAEB...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate, care au fost taranii care mi-au mutat mobra in parcare !?

Am parcat frumos in locul indicat de paznici si pe care scria "Parcare moto". Am pus-o la rand, pe unul din siruri. Cand m-am intors in parcare, dupa vreo doua ore, am intepenit: mobra nu mai era unde o lasasem. M-am uitat de cateva ori prin zona, mai la stanga, mai la dreapta, sa nu cumva sa ma insel la repere. Nimic. La un moment dat eram convins ca mi-au furat-o. Dar tot nu-mi venea sa cred. Asa ca am luat-o la rand. Si cand colo am gasit-o pe alt rand la 20 de metri distanta, sub steaguri. Recunosc, nu blocasem ghidonu', pentru ca nu eram cu a mea, ci Viroaga unui prieten si am uitat sa blochez (cine stie sistemul de la Virago intelege).

Dar cat de meltean sa fii sa muti o mobra intr-o parcare cu sute de alte mobre?! Nu te gandesti ca moare omu' de inima ?

Tare sunt curios de ce si cine a mutat-o. Oricum, ii doresc multa UE !

 

cind s-a organizat primul smaeb am fost cu moto, am plecat de acolo si la arcul de triumf am realizat ca nu mai am cablu de kilometraj.

la urmatorul tirg am fost cu moto si cind m-am intors am gasit-o cu oglinda data peste cap, probabil ca fusese data pe jos.

de atunci am jurat ca nu ma mai duc cu motorul la tirgurile astea.

ref la parcarea de ieri, de afara, cu toate ca am mers cu masina ca aveam si de carat doua casti achizitionate si altele, am dat o tura prin parcarea moto sa vad daca e vreun enduro la vinzare. am vazut o groaza de melteni, care calareau motoarele oamenilor sa-si faca poze sau sa vada ei cum se sta, etc, etc. am vazut chiar si un bou care a reusit sa dea pe jos un dominator rosu care era parcat si de vinzare :peace:

pe scurt, tara de cacao cu locuitori pe masura, in care clar nu ai ce cauta.

ref la smaeb 2010.. cea mai slaba editie de pina acum. nu o compar cu prima, poate ca aia a fost chiar mai slaba, dar deh, a fost prima deci se scuza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am gasit-o pe una calare pe motorul meu... ii daduse cricul la o parte... vroia sa vada daca ajunge cu picioarele jos sau e pre inalta motocicleta pt ea :D

 

Ce mai puteam sa-i zic...

Incepuse sa ma complimenteze... ca sa se scuze....ii parea rau ca am vazut-o :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, un jeg plin de cocalari...

mai bine s-ar numi BMAEB (Balciul....) ca asta a fost.

Si totusi ! va asteptati sa vedeti VFR1200F? Cati au sa dea 15000E pe ea? Cati merita s-o atinga? Cati ati cumparat motoare NOI? Ca atare cred ca avem ce meritam, adica un balci. Balci care e bine totusi ca a existat, desi am vazut si nesimtiri grosolane.

Spre exemplu o geaca Icon am cuparat-o acum 3 ani cu 5mil (nu era criza). La balci, acelasi importator pusese un pret de 660RON...Mi-a venit sa vars cand am vazut.

Parti bune (cel putin pt mine): achizitionarea unui topcase monokey Givi + placa de prindere, care in mod normal costau ~180E, le-am luat cu 500RON, adica o economie de ~60E. Fireste ca initial nu voiau sa mi-l vanda, dar i-am aburit si l-am demontat de pe suportul de prezentare (dupa o aventura de cautat imbusuri...).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

 

mai slab ca si anul trecut, in ritmul asta nici nu mai am cuvinte....ba da!!!!

merg la anul la Budapesta ca e tot in aprilie.

 

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...